2019’da Yükselecek 6 Teknolojik Trend- 2/4


2019’da Yükselecek 6 Teknolojik Trend- 2/4

Teknolojik trendlerin hayatımıza girmesiyle herkesin bir mecrada toplandığı ve günümüzün en çok kullanılan ve anlık olarak paylaşımlarda bulunduğu sosyal medya ağları da haliyle popülerliğini sürdürmektedir. Günümüz dünyası da insanların anlık olarak paylaşım yaptıkları sosyal mecralar üzerine yoğunlaşmaktadır. 2019 dünyasında da bu noktaya ağırlık verilecek ve yeni eklentilerle insanların ilgi alanları daha aktif hale getirilecek.

2)Sosyal Medya Trendleri

Hayatımıza sosyal medya dediğimiz alan ilk olarak Facebook ile girmişti. Sonrasında popüler olarak instagram da oldukça çok kullanılmaya başlandı. Facebook genel olarak durum ve paylaşım yapabileceğiniz bir platform idi. Ancak son zamanlarda kişilerin özel bilgilerini paylaşma gibi durumlar ortaya çıkınca bir nebze de olsa bu kullanımdan vaz geçenler oldu. Diğer yandan İnstagram da asıl amacı fotoğraf paylaşımı idi. Ancak sonrasında hikaye adı altında yeni bir eklenti çıktı. Her şey bir yana hikaye denilen anlık paylaşım yapabildiğiniz ve 24 saat sonra etkinliğini yitiren bu eklenti daha çok tutulmaya başlandı. Çünkü normal fotoğraf paylaşımına göre insanların daha az takacağı ve daha relax oldukları bir alternatif sunuldu.

Youtube üzerinden para kazanmak üzerine araştırma yapan ve bu işle uğraşan insanlar bilirler ki son gelen kurallarda 10 bin abone sayısını yakalamak önemli olmuştu. Bu durum ile para kazanmanın şartlarından biri yerine getirilirdi. Şimdilerde ise yukarıda bahsettiğimiz hikaye özelliği Youtube içeriğine de geliyor. Ve bu özelliği kullanmak isteyenler de yine 10 bin abone sayısına ulaşması gerekiyor. Kişiler bu şartları sağladığı anda Youtube’un hikaye eklentisine sahip olabilecek.

Dünyada abartı sayabileceğimiz bir akım ilerliyor. Ve bu akım belki şirketler tarafından pozitife yorumlanıyor olsa da bu kadar sosyal kuruntu üzerine yoğunlaşan pek çok insanda, araştırmalara göre psikolojik bozuklukların hakim olduğu gözlemleniyor.

3)Mobil Trendler

Telefon teknolojisi ve piyasası şu 2018 sonuna kadar oldukça çok takip edilen ve hemen hemen pek çok teknoloji sitesinde ilk sıradaki haberler arasında yer alıyordu. 2019 yılında da bu teknolojik trend yine insanların gözlerinin önünden hiç ayrılmayacak gibi duruyor. Çünkü eski piyasada telefonların donanım özellikleri arasında gerçekleşen yarış, artık ekran teknolojisi ile birleşiyor. Dünya devlerinin yarıştığı bu piyasada geçmişten günümüze kadar telefonu hafifletme ve küçültme stratejileri tam tersine dönerek artık katlanabilir ekran teknolojileriyle birlikte yarı tablet boyutuna geçiyor. Bu durum da insanların heyecanını doruklara ulaştırıyor.

Bilim kurgu filmlerinde yer alan pek çok imkansız dedirtecek teknolojinin günümüzde yer almaya başlamasıyla hayaller ötesi bir yaşam biçimine adım atıyor olabiliriz. Şuanda fazlaca üzerinde durulan katlanabilir ekran teknolojisi sonrasında telefon kavramı artık nasıl bir boyut alabilir? Sanırım artık hayal edilemez bir noktada olduğumuzu gösteriyor gibi. Ama şu var ki yapay zeka ve yan teknolojileri sayesinde, uzaktan komut ettiğimiz hayatın içerisinde ana kahraman olacağımız ve elektronik aletleri yavaş yavaş terk edeceğimiz bir dünya bizleri bekliyor olabilir. Siz Ne Düşünürsünüz?


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.