5 Adımda Profesyonel Bir Stalker Nasıl Olunur?

Stalker, iz bırakmadan bir başkasını takip eden kimse anlamında kullanılan ve hayatımızın neredeyse merkezine oturmuş bir kelime artık.


5 Adımda Profesyonel Bir Stalker Nasıl Olunur?

Stalker, iz bırakmadan bir başkasını takip eden kimse anlamında kullanılan ve hayatımızın neredeyse merkezine oturmuş bir kelime artık. Gelişen teknoloji, insanların birbirinden haber alması ve gıybet araçlarının da yenilenmesine sebep oldu. Eskiden dürbün, ajanlık, balkona çıkıp konuşmalar gibi yöntemler tercih edilirken şimdilerde fenomen haline gelmiş “stalk” eylemi kullanılıyor.

5 Adımda Profesyonel Bir Stalker Nasıl Olunur?

1. Fake Hesap

fake hesap

Stalklanacak kişinin sosyal medya hesapları gizli/kilitli ise öncelikle bir fake (sahte) hesap edinmek gerekiyor. Bunun için inandırıcı bir kullanıcı ismi, inandırıcı bir profil fotoğrafı ve onlarca takipçiye ihtiyacımız var. İlk ikisi çeşitli internet sitelerinden, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek göze alınarak elde edilebilir, takipçi arttırmak için de cüzi miktar ödenerek takipçi satın alınabiliyor.

2. Korkusuz Olmak

Profesyonel Bir Stalker

Yukarı da bahsettiklerimizi dinlemeden “Yok ben yeni bir hesapla uğraşamam, kendi hesabım ne güne duruyor.” derseniz ve stalkınızı dokunmatik ekranlı bir cihazdan yapacaksanız bir kat daha dikkatli olmalısınız. Zira dokunmatik ekranlar parmaklarımızı çok hızlı algılıyor; bu da malum kişinin fotoğrafını beğenmek, tweetini favlamak gibi istenmeyen sonuçlara yol açabiliyor.

3. Duruşunu Bozma

stalk yapmak

Her yazılanı üstünüze alınmayın. Şayet stalkladığınız kişi eski sevgilinizse ve göndermeli tweetler atıyorsa bunları üstünüze alınıp iyi ya da kötü bir tepki vermemeniz önerilir. Aksi taktirde ezik durumuna düşmeniz işten bile değildir.

4. Ufak bir dokunuş

Yanlışlıkla fav veya beğeni yaptıysanız sakin olun, derin bir nefes alın. Her paniğiniz biraz daha batmanıza sebep olacaktır. Eğer çok eski bir tarihteki gönderiyi beğenmemişseniz benzer temadaki birkaç fotoğrafı daha beğenin ya da tweeti favlayın.

5. Hatalı Stalker

Snapchat’te screenshot aldıysanız mesaj atmayın, mesaj atarsa hala umut vardır. Atmamışsa kaderine terk edin, buz gibi bir soğuk için ve yeni stalklara doğru yol alın sevgili profesyonel stalker.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
6
Efsane
Komik Komik
7
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
7
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.