Banka Mülakatlarında Neler Soruluyor?


Banka Mülakatlarında Neler Soruluyor?

Bir banka mülakatına gidiyorsunuz ve size bazı mantıklı bazı mantıksız sorular soruluyor. Siz ne cevap verirsiniz. Ya da nasıl cevap vermeniz gerekiyor? Banka ya da diğer iş görüşmelerinde nasıl düşünmeniz gerekiyor? Siz olsanız karşınızdakine soruları hangi mantığa göre sorardınız?

Bu yazımızda bilinen kalıpların biraz dışına çıkacağız. Normal olarak aradığınız diğer cevapları her yerden bulabilirsiniz. Ama asıl önemli olan düşünce mantığı. Yani biraz felsefik kısmına giriş yapabiliriz..

Öncelikli olarak özel sektöre başvuru yapacaksınız. Sizi mülakata çağırdılar. Biraz genel biraz iş ile ilgili konuşmaya başladınız. Ondan sonrasında size iş pozisyonunuzla alakalı sorular yöneltilecek. Burada sorulara karşı verdiğiniz cevaplar kadar önemli olan bir diğer durum verdiğiniz anlık tepkiler olacaktır. Garip gelebilir her yerde geçerli olmaya da bilir ama karşınızdaki iyi bir insan okuyucu ise bu noktalara dikkat edecektir.

Asla Sabit Kalıplara Dayanarak Mülakata Gitmeyin

İnternette bir sürü mülakatta sorulacak sorular ile verilmesi gereken cevaplar yer alıyor. Bunları sadece başvuru yapacak kişiler okumuyor. Bunu unutmayın. Sadece bazı bilinen sorular vardır pozisyonunuzla ilgili neler yapabileceğiniz doğrultusunda. Ama şunu unutmayın özel sektörler her zaman var olan parayı katlamak ve hali hazırda olmayan parayı kendilerine katmak için personeli işe alırlar. Yani özel sektör her zaman var olanı aramak adına mücadele verir. Kısacası siz oraya gittiğinizde biraz insan felsefesine hakim olmanız gerekir. Ne çok samimi olacaksınız ne de çok soğuk. Hatta bununla ilgili bazı videolar bulunur. Karşı tarafı ciddi görüşmelerde etkilemek gibisinden. Bu tarz yardımcı videoları da izleyebilirsiniz.

Herkesin Başarabileceği Bir Nokta Bulunur

Herkes her konuda iyi olacak diye bir kaide yoktur. Ama herkesin iyi başarabildiği noktalar vardır. Herkes gibi çalışıp herkes gibi sınav sorularını cevaplayabilirseniz, yine herkes gibi bir şansınız olabilir. Ama kendinizi iyi tanırsanız ve gerçekten yapabileceğiniz noktalarda ilerlerseniz kendinizi karşıya göstermeniz o kadar mümkün olur.

Genel Tanımlar

Her zaman kendinize güvenin ama bunu abartmayın. Kriz durumlarında başa çıkabilir misiniz? Kendinize sorun. Var olan işi ya da pozisyonu kendinize benimsiyor musunuz?


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.