Adetim gecikti hamile miyim? Hamilelik belirtileri , Gebelik testi


Adet Gecikmesi Sonrası Hamile Olup Olmadığını Öğrenmenin Yolu


 

Adetiniz geciktikten sonra hamile olduğunuzu düşünüyor ancak buna bir türlü karar veremiyor musunuz? Bu yazımızda oldukça kısa ve basit yöntemler ile konuya odaklanıp en doğru sonucu almanıza yardımcı olacağız. Gelin hep beraber incelemeye başlayalım.

  • İlk önce üzerinizdeki heyecanı atın ve sakin olmaya çalışın. Çünkü belirtiler hamile olduğunuz anlamına gelmez. Hamilelik testleri kanda bulunan hCG hormonunun seviyesini ölçerek gerçekleşmektedir ve %98 oranında doğru çıkmaktadır. İlişkiden yaklaşık 8 ile 15 gün arasında testi yapabilirsiniz.

  • Testi mümkünse sabah saatlerinde yapın ve çok fazla su içmeden yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
  • Teste başlamadan önce talimatlara kesinlikle uymanız gerekmektedir.Aksi halde doğru sonucu alamayabilirsiniz. Bunun için sakin olmanız gerekmektedir.
  • Hamile olduğunuzu anladıktan sonra artık vücudunuzda değişiklikler meydana geleceğini bilmeniz gerekecektir. Her hamilelikte farklı belirtiler olabilir bunu unutmamak gereklidir.

  • Testi doğrulamak için sadece idrar yoluyla değil aynı zamanda bir hastanede yapılan kan tahlili sonuçlarıyla da öğrenebilirsiniz. Bunun için ilişki sonrası 10-15 gün arası iyi bir zaman dilimi olarak sayılmaktadır.
  • Son zamanlarda oldukça popüler olan idrar testleri yerine kan testleri de uygulanabilir ve bu sonuçlar %99 oranında doğru olmaktadır ve kesinlikle doktor kontrolünde yapılmalıdır. Bu sayede kanda bulunan hCG hormon seviyesi ölçülebilir.
  • Yalancı Pozitif durumu da vardır. Yapılan çoğu test büyük oranda doğru sonucu verse de bazı durumlarda hamilelik olmamasına rağmen pozitif olarak gösterilebilmektedir. Bunun bazı nedenleri vardır. İlk olarak Kimyasal gebelik denilen şeydir. Bu gebelik ilişkiden çok kısa sonra bebeğin düşük ile kaybedilmesi sonucu oluşur ve hamilelikleri çoğu bu şekilde gerçekleşmez

  • Talimatlara uymadığınız sürece doğru sonucu almanız mümkün değildir. Bazı doğum tedavilerinde kandaki hcG hormonunda artış gözlenir buda yalancı pozitif değerini ortaya çıkarmaktadır.
  • Yalancı Negatif durumunda ise eğer testi çok erken uygularsanız böyle bir sonuç ile karşılaşma durumunuz yüksektir.
  • Eğer tüm bunları yerine getirdiyseniz ve hamilelik testleri sonucunuz pozitif ise hazır olun 9 ay sonra evinizin neşesi gelecektir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.