Bangtan Boys : BTS Üyeleri Kimlerdir?


BTS Grubu Hakkında Herşey

Güney Kore’nin son zamanlarda en iyi çıkışını yapan BTS grubu 7 kişilik bir listeden oluşmaktadır. Dünyada pek çok noktada fan kitlesi bulunduran BTS üyelerinin kimler olduğunu ve özelliklerini biraz daha yakından inceleyelim. Doğum tarihlerini, yaşlarını, boylarını, hobilerini, burçlarını ve diğer tüm özellikleri y azımızın ilerleyen kısımlarında sizlerle olacak.

Bangtan Boys’un Türkçe Açılımı ” Kurşun Geçirmez İzcilerdir “ . Grubu RAP MONSTER (Kim Namjoon), JIMIN (Park Jimin), SUGA (Min Yoongi), V (Kim Taehyung), J-HOPE (Jung Hoseok), JUNGKOOK (Jeon Jungkook) ve JIN (Kim Seokjin) üyeleri oluşturmaktadır.

  • RAP MONSTER (Kim Namjoon)

Güney Kore’nin Ilsan bölgesinde 12 Eylül 1994 yılında dünyaya gelmiştir. BTS grubunun lider konumunda ilk üyesidir. 2010 yılında ülkede yapılan müzik seçmelerinde grubun bir diğer üyesi olan Suga ile birlikte seçilmiştir. 3 kişilik grubun en iyi İngilizce bilenidir ve şarkı seslendirdiği kadar aynı zamanda şarkı sözü de yazmaktadır. Bunun yanında grup dışında bir solo rap albümü de bulunmaktadır.

Boyu: 1.81

Kilosu: 64

Burcu: Başak

Hobisi: İnternette Sörf Yapmak

  • JIMIN (Park Jimin)

Busan – Güney Kore doğumludur. Grupta yardımcı dansçı ve yardımcı vokalist görevini üstlenmektedir. Aynı zamanda gruba da son katılan kişidir. 13 Ekim 1995 yılı doğumlu olan Park, Busan High School Of Art lisesinin dans bölümüne yüksek rütbe kademesiyle giriş yapmıştır. BTS grubu dahi diğer pek çok grupta dansçı olarak sahne almıştır.

Boyu: 1.75

Kilosu: 60

Burcu: Terazi

  • SUGA (Min Yoongi)

Güney Kore’nin Daegu bölgesinde, 9 Mart 1993 tarihinde doğmuştur. Grubun ikinci üyesi niteliğini taşır. Satoori (aksanlı) rapçidir. Ailesi her ne kadar kendisinin müzik ile uğraşmasını hoş bulmasa da inat etmiş ve bu gruba dahil olmuştur. İyi bir piyano eğitimi vardır. Grup içerisinde besteci ve söz yazarıdır. Ayrıca bir solo albümü de bulunmaktadır.

Boyu: 1.76

Kilosu: 57

Burcu: Balık

Hobisi: Resim Çekmek

  • V (Kim Taehyung)

BTS grubu üyesi Suga ile aynı yerde ve 30 Aralık 1995 tarihinde dünyaya gelmiştir. Grupta yardımcı vokalistlik yapar. Ayrıca şarkı sözü de yazmaktadır. Doğduğu yer her ne kadar küçük bir yerleşim yeri de olsa, babasının desteği ile saksafon öğrenmeyi başarır. Müzik dışında oyunculuk geçmişi de bulunmaktadır.

Boyu: 1.78

Kilosu: 58

Burcu: oğlak

  • J-HOPE (Jung Hoseok)

GK’ nin Gwangju şehrinde dünyaya gelmiştir. 18 Şubat 1994 doğumlu olan HOPE, Grubun baş dansçısı, üçüncü üyesi ve yardımcı rapçisidir. Her ne kadar daha öncelerinde başarılı bir dansçı da olmuş olsa, kendisi şarkıcı olmak istediğinden Big Hit’e transferini gerçekleştirmiştir. BTS içerisinde ilk başları vokalist olmak üzere seçilmiş olsa da daha sonraları rapçi olmasına karar kılınmıştır.

Boyu: 1.77

Kilosu: 59

Burcu: kova

  • JUNGKOOK (Jeon Jungkook)

1 Eylül 1997’de Busan – Güney Kore’de doğmuştur. Grubun en genç üyesidir. BTS içerisinde baş vokalistlik yapmaktadır. Daha 9 yaşlarındayken abisi ile birlikte dans grubuna katılmış ve bu süre içerisinde Amerika’ya gidip eğitim almıştır.

Kilosu: 61

Boyu: 1.77

Burcu : başak

Uğurlu Sayısı: 1

Renkleri: Siyah, Beyaz, Kırmızı

  • JIN (Kim Seokjin)

Grubun en büyük ismi olan JIN, 4 Aralık 1992 yılında Anyang – Güney Kore’de doğmuştur. Grup içerisinde yardımcı vokalist ve görüntü yönetmenliğini yapmaktadır. BTS içerisinde yer alan Jungkook ve V ile aynı zamanda katılmıştır. Grubun en büyük üyesidir. Aynı zamanda eski bir oyuncudur da. Ancak her ne kadar oyunculukta başarılı da olsa kendisi şarkıcı olmak istediği için oyunculuğu bırakmıştır.

Boyu: 1.79

Kilosu: 60

Burcu: Yay

Hobisi: Yemek yapmak


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
7
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
11
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
4
Üzücü
Efsane Efsane
39
Efsane
Komik Komik
8
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
24
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
37
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
152
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.