Bilimin Onaylamış Olduğu 10 Alternatif Tedavi Yöntemi


Alternatif tıp günümüzden yüzlerce yıl önce başta Asya olmak üzere Ortadoğu’da kullanılan tıbbi yöntemlerdi ancak ilerleyen teknoloji ve araştırmalar sonucu gelişen tıp olanakları bu bilimi de geride bıraktı. Tarihsel bir kaynağı bulunan ve uzun yıllar boyunca edinilen tecrübeler ile yoğrulan bu tedavi yöntemine son yıllarda yine ilgi duyulmaya başladı. Bu konuda bilim adamlarının da araştırmaları sonucunda gerçekten de faydalı olduğu anlaşılmıştır. Bu yazımızda bilimin onayladığı 10 alternatif tıp yöntemini ele alacağız.

 1. 1 Akupuntur Tedavisi


  Binlerce yıllık bir yöntem olan Akupunkturun tarihi oldukça eskidir ve son yıllarda bu yöntem ile alakalı yapılan araştırmalar gösterdi ki Akupunktur MHS hastaları için oldukça faydalıdır. Günümüzde İngiltere’de bu hastalıkla mücadele eden kişilerin tedavi edilmesinde sıklıkla kullanılmaktadır.

 2. 2 Meditasyon Yöntemleri


  Asya kökenli fiziki değil de ruhi anlamda bir tedavi olan meditasyon bu işi belirli bir programda ve düzende yapan kişilerin daha sakin, hoş görülü, anlayışlı ve huzurlu olduğu görülmüştür.

 3. 3 Müzik Tedavisi


  Müzik ruhun gıdasıdır cümlesi öylesine söylenmiş bir söz değildir. Çünkü gerçekten de öyledir hatta Osmanlı zamanında psikolojik sorunları olan kişilerin tedavisinde kullanılmış bir yöntemdir. Bilim adamları tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre müzik dinlemek bağışıklığı kuvvetlendirdiği gibi insan sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir.

 4. 4 Enerji Tedavisi


  Bu tedavi yöntemine Reiki denilmektedir. Binlerce yıllık Japon kültüründen kalan bu tedavi yönteminde kişi bedenindeki enerjiyi hastaya yoğunlaştırarak tedavi etmeye çalışmaktadır.Bu tedavi yönteminin meşhur olmasında şüphesiz Kalp Cerrahı olan Mehmet Öz’ün etkisi büyüktür. Öz ameliyata yanında Reiki ustası olan Julie Motz ile beraber girmektedir.

 5. 5 TaiChi Enerjisi


  Çin’in popüler aktivitelerinden olan TaiChi’de yine binlerce yıllık geleneğin ürünüdür. Özellikle yaşlılar tarafından yapılan aktivite ile daha sağlıklı ve dirençli bir bedene sahip olmaktadırlar.

 6. 6 Mantra Dua


  Sürekli olarak aklımızda bir yerlerde kalan “Om” sesli tedavi yöntemidir. Bu sesler çıkarılarak beyin titreşimleri sağlanarak fiziksel ve ruhsal olarak daha sakin hale gelmekteyiz.

 7. 7 Telepati Yöntemi


  90’lı yıllarda CIA’in deneyleri sonucu telepatinin gerçek olduğu ortaya çıktı ve tedavilerde kullanılıyor.

 8. 8 Hipnoz Yöntemi


  Günümüzde hipnoz çeşitli bağımlılıklardan kurtulmak için kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir.

 9. 9 Akustik Levitasyon Yöntemi


  Akustik Levisyon hemen hemen herkesin kafasını karıştırmış olsa da son yıllarda bazı tedavi alanlarının yapımında kullanılmış ve azda olsa işe yaradığı görülmüştür.

 10. 10 Aromaterapi Tedavisi


  Başta eski mısır ve Çin’de olmak üzere birçok ülkede kullanılan kokular ile tedavi yöntemidir. Günümüzde Alzheimer hastalığının tedavisinde alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
1
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.