Bilimselliği Kanıtlanmış Kilo Verme Yöntemleri

Fazla kilolardan kurtulmak, daha fit görünmek, eski inceliğini ve güzelliğini arayan kişilerin sürekli arayış içerisinde olduğu ve bazen yanlış yöntemler kullanarak kendilerine işkence ettikleri diyetlerin yerine bilimselliği kanıtlanmış kilo verme yöntemlerinden bahsedeceğiz.


Bilimselliği Kanıtlanmış Kilo Verme Yöntemleri

Fazla kilolardan kurtulmak, daha fit görünmek, eski inceliğini ve güzelliğini arayan kişilerin sürekli arayış içerisinde olduğu ve bazen yanlış yöntemler kullanarak kendilerine işkence ettikleri diyetlerin yerine bilimselliği kanıtlanmış kilo verme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

İnsanlar tarafından kilo verme yöntemleri iki farklı şekilde algılanmaktadır. Bunlardan ilki yemek yemeden kilo vermeye çalışmak oluyor ki bu tamamen yanlış yöntemlerden bir tanesidir. Çünkü vücut gerekli besinleri sağlayamadığı için direnci düşer ve hasta olur. Ayrıca metabolizma yavaşladığı için yağ yağma durumu oldukça zorlaşır. Diğer algı ise yemek yemeyi önleyici yani tok tutucu önlemler almaktır. Bir noktada etkili olsa da gerekli günlük besini almadığınız sürece yine metabolizma yavaşlatma ihtimali yüksek olacaktır.

Suyun Önemi

Su genel bazda her zaman önemlidir ki bilimsel olarak metabolizmayı hızlandırdığı için çokça tavsiye edilmektedir. Hele ki yemekten önce içilen suyun daha az kalori almanızı sağlayacaktır.

Yeşil Çay

Gerek hastalıkta gerek sağlıklı yaşamda her zaman önerilen bir çay türüdür. Uzun yaşamın sırlarında da oldukça bahsedilen yöntem yağ yakma konusunda da sizlere yardımcı olacaktır.

Şekeri Hayatınızdan Olabildiğince Çıkarın

Günlük içeceklerinizin içine kattığınız şekeri önemli ölçüde azaltın. Hatta ve hatta tükettiğiniz diğer market yiyeceklerinin içerisinde yer alan şeker oranlarına dikkat ederek sağlığınızda ısrarcı olun.

Baharatlı ve Acı Yiyecekler

Herkes alışkın değildir acı yemeye ama bu en büyük metabolizma hızlandırıcı etkenlerden bir tanesidir. Yalnız bazı kişilerde iştah açarken bazılarında iştahı kesme özelliği bulunur.

Bol Bol Çiğneyin

Beynin bir dürtüsüdür bu. Beynin tokluk anlayışı biraz zaman aldığı için yavaş çiğnemeniz o kadar az yemenizi sağlayacaktır. Değişik bir bilgi ama kanıtlanmış.

Besin Zincirini Kaçırmayın

Protein ihtiyacınızı her zaman karşılayın. Bunu arka plana atmayın. Çünkü tokluk hissine ihtiyacı olan kişiler için olmazsa olmazdır.

Kahvenin Önemi

Özellikle egzersiz yapacağınız zamanlarda her zaman belli bir süre öncesinden kahve tüketmeniz önerilir. Çünkü kahve sizin yağ yakma hızınızı %30’lara kadar artıracağı için çok çabuk bir şekilde yağ yakabileceksiniz.

Uyku Her Zaman Önemli

İyi dinlenmiş vücut ve ruh hali bir sonraki güne nasıl başlayacağınızı etkiler.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.