Black Pink Nasıl Bir Çıkış Yaptı?


Black Pink Nasıl Bir Çıkış Yaptı?

Black Pink üyeleri kimlerdir? Nasıl bir çıkış yakalamayı başardılar? En çok izlenme rekoru ile dünyaca tanınan hangi Asyalı grubu geçmeyi başardılar? Hepsi yazımızda.

YG Entertainment bünyesinde çıkan bir k- pop müzik grubudur. YG Entertainment, başkenti Seoul olan Güney Kore Merkezli bir eğlence şirketidir. Black Pink bu şirketin daha önce çıkarmış olduğu 2NE1’den sonra gelen 2. Müzik grubudur. Bu grup diğer Asya k-pop gruplarına nazaran 4 kişiden oluşmaktadır. Bu üyeler Jennie, Lisa, Rose ve Jisoo’dur.

Black Pink grubu daha tanıtılmadan ve ismi verilmeden önce YG Entertainment bünyesi altında tek tek tanıtımları yapılmaya başlanmıştı. İlk başta Jennie tanıtıldı. Jennie’nin tanıtılması da yine eski YG Entertainment sanatçılarından biri sayesinde oldu. Jennie, G-Dragon ile düet yaparak grubun ilk üyesi olarak tanıtımı yapıldı. Diğer üyelerden biri olan Lisa ise 2012 yılında halka tanıtımı gerçekleştirildi. Jisoo ise 3. Kişi olarak tanıtıldı. Ayrıca Jisoo, grubun en büyüğü olarak ta bilinir. Ve sıra en son üyeye geldi. Ana vokal yapan Rose tanıtıldı.

Tarihler 29 Haziran 2016’yı gösterdiğinde grup yeni yeni çıkış hazırlıklarını tamamlamak için ilk toplu fotoğraflarını yayınladılar. Ayrıca grubun isminin de Black Pink olacağını duyurdular. Sonrasında bir takım sebeplerden dolayı çıkış tarihi 8 Ağustosa ertelendi.

Black Pink grubu çıktığında ilk olarak hayranlarına Boombayah’ı yayınladılar. Devamında ise Whistle’ı piyasaya sürdüler. Tüm bunları V- App kanalında yaptılar ve bunları yayınladıktan sonra çıkış yapmış oldular. Ardından hız kesmeden Playing With Fire, Stay ve sonrasında As İf İt’s Your Last’ı çıkardılar.

Yaptıkları Hızlı Çıkış

Grup daha yeni çıkmıştı ve sadece 3 hafta olmuştu ki, Kore’de Ağustos ayı marka yarışmasına katıldılar. Bu yarışmanın derecesinde birinciliği her ne kadar EXO grubuna kaptırmış olsalar da yine iyi bir sonuç olarak ikinciliği ele aldılar. Bu kazandıkları daha ilk başarı idi. Daha sonralarında Blackpink ve Square Two isimli iki tane albüm yayınladılar. Ayrıca Black Pink’in çıkış albümünde yer alan Boombayah şarkısı Billboard Dünya Dijital Şarkıları Listesi içerisinde birinci sırayı aldı. Bu çalışmaları ve başarıları da yetmedi. Çünkü hızlı bir çıkış yakalamayı başarmış olan grup daha sonrasında Melon, Gaon Chart, Dolden Disc ve Seoul Müzik Ödülleri gibi organizasyonlara da katılımı ve burada çeşitli ödülleri kazandılar.

BTS’yi Bile Geçtiler

Asyalı k-pop müzik grupları özellikle 2014 yılından sonra çeşitli şirketlerin düzenlemiş oldukları yarışma programları ile daha çok gündeme gelmiş ve bu noktaya olan ilgi oldukça çok artmıştır. Ülkemizde bulunan o ses ve survivor yarışmaları gibi ülkenin gündemine oturmuş ve bu sayede yeni sesler ve yetenekler gün yüzüne çıkmıştır. Bunlardan belki de en çok ses getiren grup ta BTS grubudur. Elde ettikleri hızlı başarı ve oldukça güçlü bir çıkış elde etmeleri ve dünya çapında kısa sürede tanınıyor olmaları ve hatta Türkiye’den bile azımsanmayacak bir hayran kitlesi elde etmek hiç te tesadüf değildir. Ama şöyle bir durum da vardır ki Black Pink grubu, BTS’nin bile 24 saatten kısa bir sürede sosyal mecrada elde edilen izlenme sayısını geçmeyi başarmıştır. Black Pink grubu çıkışı yakaladıktan 1 yıl sonra yani 2017 de ‘’ As if it’s your last ’’ dijital single albümü içerisinde yer alan ve albüm adı ile aynı ismi taşıyan şarkısının video klibini yayınladı. Bu video klip hayranları tarafından sadece ve sadece 17 saat içerisinde 11 milyondan fazla izlendi. BTS grubunun son rekoru ise 21 saatte 10 milyon idi.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
33
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
46
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
18
Üzücü
Efsane Efsane
123
Efsane
Komik Komik
16
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
26
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
90
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
227
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.