Black Pink Üyeleri Kimlerdir?


Black Pink Üyeleri Kimlerdir?

2016 yılından bu yana başka Kore olmak üzere dünya çapında üne kavuşmuş Black Pink üyeleri kimlerden oluşmaktadır? K- Pop müzik grubunun üyeleri hakkında en çok merak edilenler yazımızda.

Pek çok kendinden söz ettiren Kore müzik gruplarına nazaran 4 kişiden oluşan Black Pink üyeleri Jennie, Lisa, Rose ve Jisoo’dur. Peki bu üyelerin hakkında bilmedikleriniz var mı? Gelin Birlikte bakalım.

Jennie

Gerçek adı Jennie Kim’dir. 16 Ocak 1996’da Anyang şehrinde dünyaya gelmiştir. Henüz 22 yaşında olan genç sanatçının grup içerisindeki yeri vokal ve ana rapçidir. Konuşabildiği diller başta Korece olmak üzere Japonca ve İngilizcedir. Ailede tek çocuk olan Jennie, grubun içinde halka tanıtılan ilk kişi olma özelliğine sahiptir. Eğitimini Yeni Zelanda ACG Parnell Kolejinde tamamlamıştır. Staj süresi 5 yıl 11 ay olarak bilinir. Burcu Oğlaktır. Kendisi tanınmadan önce Lee Hi Special, G- Dragon Black ve Seungri GG Be eşlik ettiği şarkılar arasında yer almaktadır. Son olarak her ne kadar sahneyi tamamlayıcı bir cazibeye ve soğukkanlılığa sahip olsa da aslında dışarıda çok daha sade bir yapıya sahiptir.

Lisa

Gerçek ismi Lalisa Monoban’dır. 27 Mart 1997 yılında Bangkok, Tayland’da doğmuştur. Grubun ilk Kore’li olmayan ismidir. Grup içerisindeki görevi Maknee, rapçi ve ana dansçısıdır. Burada stajyerlik süresi 5 yılı geçkin bir süredir. Kendisi çıkış yapmadan önce YG’nin Tayland seçmelerine katılmış ve buradan birinciliği elde etmiştir. Burcu Koç olan Lisa, grubun ikinci üyesidir aynı zamanda. Taylandca, Japonca, İngilizce ve Korece olmak üzere tam 4 dil bilmekte. Bilinenlere göre kendisi ailenin tek çocuğu ve Tayland’ın en iyi İsviçre Mutfak Şefi olarak bilinen ve adı Marco B. Olan bir üvey babası var.

Rose

Gerçek adı Park Chae Young. Doğum tarihi 11 Şubat 1997. Rose’un bilinen İngilizce adı Roseanne Park. Çünkü her ne kadar Rose, Koreli olsa da aslen yeni Zelanda’da doğmuştur. Sonrasında Melbourne’de büyüdü ve Box Hill’de bulunan Canterbury Kız Orta okuluna gitti. Lisa ve Jennie gibi tek kardeş değil ve Alice adında bir ablası var. Başta Korece olmak üzere, Japonca ve İngilizce dili bulunuyor. Ayrıca piyano ve gitar çalabilme yeteneği ve var. Grup içerisinde Lead Dans ve Ana vokal görevlerini üstleniyor. Diğer grup üyeleri 5 sene ve üzerinde staj yapmışken Rose onlara göre daha az sene stajyer olmuştur. Sadece 4 yıl 2 aylık bir eğitimi bulunmaktadır.

Rose, Grup içinde farklı bir özelliği ile tanınmaktadır. Kendisinin en çok dikkat çeken yanı ise ince beliymiş. Yani 24 beden, 0 beden olarak kabul edilmesinin yanı sıra bel genişliği de 24 inçten yani 60.96 cm’den daha ince olduğu söylenir. Boş vakitlerinde bisiklet sürmeyi, çizim yapmayı ve gitar çalmayı çok sevdiğini aktarır. Müzik hayatı dışında gerçek hayatında her zaman gerçek adı ile seslenilmesini tercih eder.

Jisoo

Sahne adı Jisoo ve gerçek ismi Kim Ji Soo’dur. 3 Ocak 1995 yılında Seoul’de doğmuştur. Grubun içerisine katılan 3. Kişi olarak bilinir. Ayrıca grup içerisindeki aktif görevleri görsel, lead vokal ve grubun yüzüdür. Temmuz 2011 yılında stajyerlik eğitimine başlamıştır. Ve bu eğitim yaklaşık 5 yıl sürmüştür. Ailesinin tek çocuğu değildir, bir ablası ve de bir abisi bulunmaktadır. Kore dili yanında Japonca ve Çince konuşma bilgisi bulunmaktadır. Jisoo’nun diğer yetenekleri içerisinde piyano çalmak ve bateri bilgisi de bulunmakta.

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
53
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
75
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
43
Üzücü
Efsane Efsane
201
Efsane
Komik Komik
34
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
128
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
238
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
623
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.