BTS 2019 Turne ve Konser Programları ve Bilet Fiyatları


BTS 2019 Turne ve Konser Programları ve Bilet Fiyatları

Dünyanın ve özellikle tüm Asya’nın en gözde müzik gruplarından biri olan Bangtan Boys, 2018 konser etkinliklerini tüm hızıyla 2019 yılına da taşıma hazırlığında. Faaliyetlerini özellikle Asya ülkelerinde gerçekleştiren bu grubun önümüzdeki yıllarda Avrupa ülkelerine gelip gelmeyeceği ise büyük merak konusu. Bunun için çalışmalar yapılıyor olsa da BTS grubu için bu durum gerçekleşir mi gerçekleşmez mi bilinmez. Ancak çalışmalar halen tüm hızıyla devam edecek gibi görünüyor.

BTS Grubu İçin Çalışmalar

Dünyada pek çok aracı şirket konser organizasyonları düzenlemekte. Bu organizasyonlar fanlar ile gruplar arasında bir nevi köprü görevini üstlenmektedir. Bulunduğunuz ülke üzerinden bu sitelere giriş yaparak çoğunluğunuzu belli etmek suretiyle konser verecek kişilerin ilgisini çekebilir ve ülkenize bu grupları getirebilirsiniz. Bu konu ile alakalı Türkiye ayağı olarak My Music Taste şirketi aracılık ediyor gibi gözüküyor. Peki bu şirket sistemi nasıl çalışıyor?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi fan üyeler ile müzik şirketleri arasında köprü işlevi gören sistemin çalışma prensibi, oy verme üzerine kurulu. Siteye girdiğinizde öncelikle üyelik işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz. Ardından bulunduğunuz ülkeye getirmek istediğiniz sanatçı ve müzik grubuna oy veriyorsunuz. Bulunduğunuz ülke ya da bölgedeki oy çoğunluğuna göre istediğiniz sanatçı ya da gruplara bilgi aktarılıyor. Eğer ki bu yoğunluk göze hitap edecek kadar büyük olursa onların insiyatifine göre etkinlik düzenleniyor.

Bazı ülkeler bu konu üzerinde daha farklı çalışmalar yürütüyor. Örneğin Almanya, bir çalışma ekibi kurarak BTS ile görüşmeye gidip durum hakkında bilgi alabiliyor. Onların yaptığı çalışma Almanya ayağı olsa da Avrupa üzerinde bir konser düzenlemek aslında Türkiye üzerinde düzenlenmesine de yardımcı olabilir. Tabi bunun için de ciddi çalışmaların sarf edilmesi gerekiyor.

Her ne kadar Türkiye üzerinde BTS hayranlarını çok görüyor gibi olsak ta bu aracı siteler üzerinden analiz yapıldığında çok ta göze hitap edecek bir hayran kitlesinin oluşmadığını görüyoruz. Asyalı gruba göre Avrupa’nın Amerika kadar kendilerini tanımadıkları düşüncesine hakimler. Bildiğiniz üzere BTS grubu İngiltere şarkıcılarının bile kolay kolay giremediği listelere büyük çıkıp yaparak kolaylıkla girmeyi başarmıştır. Ki Amerika listelerine girmek te hiç kolay bir durum değildir. Bu kadar dünya çapında hayran kitlesine ulaşmak ve tanınmak haliyle konser yapılacak ülke ya da bölgelerde de büyük çoğunluğa konser vermeyi gerektirecektir. En azından bu ilke onlar için ön planda olacaktır. Bakalım ilerleyen günlerde Avrupa ayağı da gerçekleşecek mi hep birlikte göreceğiz.

2019 İçin BTS Konserleri

Henüz 2018 tamamlanmadığı için ve hali hazırda pek çok konser sırası olduğu için 2019 konser tarihleri yalnızca Ocak ayı için düzenlenmiş görünmektedir. Yalnızca Ocak ayı için 3 tane tarih belirtilirken bunların yalnızca 2 tanesi Japonya’da olacaktır. Geriye kalan 1 tanesi de Singapur olarak tarih verilmektedir. Bu liste içerisinde henüz Avrupa için tarih bulunmamaktadır.

Çok yoğun bir listesi bulunan BTS grubunun 2019 yılı Ocak ayı için onayladığı 3 konser yerinin 2 tanesi Japonya 1 tanesi de Singapur olacaktır. Konserlerin bulunduğu ülke, kent ve tarihleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

12 Ocak 2019 tarihinde Cumartesi günü Japonya’nın Nogaya (Nagoya Dome) kentinde,

13 Ocak 2019 tarihinde Pazar günü Japonya’nın Nogaya (Nogaya Dome) kendinde,

19 Ocak 2019 tarihinde Cumartesi günü Singapur’da (Kallang National Stadium) olacaktır.

Görüldüğü üzere asıl çıkış noktasına yakın ülke Japonya’daki etkinlikler 2 gün sürebilmektedir. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan BTS Asya’daki etkinliklerini hem daha sık hem de daha uzun tutmaktadır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
220
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
99
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
813
Üzücü
Efsane Efsane
77
Efsane
Komik Komik
24
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
31
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
61
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
108
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.