BTS Grubu Nasıl Kuruldu?

BTS Grubu , son zamanların en büyük hayran kitlesine ulaşmayı ve gençler arasında en sevilen grup olmayı başardılar.


Bangtan Boys Grubu Nasıl Kuruldu ?

Türkiye’de her sene düzenlenen müzik yarışmalarına bir benzeri 2010 yılında Kore’de de yapılıyordu. Bu yarışmalar sırasında birbirini bulan BTS’nin 7 üyesi 3 sene sonrasında ortak çalışmalar yaparak Grubun resmi çıkışını yapmayı başardılar. Bu başarı sadece bununla da kalmadı. Ardından çıkarttıkları yeni albümlerle etkili bir fan kitlesini yakaladılar. Sonrasında da bugün dünya çapında oldukça tanınan müzik grupları arasında yer aldılar. BTS Grubu , son zamanların en büyük hayran kitlesine ulaşmayı ve gençler arasında en sevilen grup olmayı başardılar.

BTS Hip-Hop Zamanları

BTS grubu temelinde hip-hop yatmaktaydı. BTS yani bangtan grubu 2010 yılında yapılan hit-it seçmeleri sayesinde doğdu diyebiliriz. O zamanlar lise rapçileri oldukça popüler olduğundan yarışmalar da bir hayli heyecanlı ve rekabet içerisinde geçiyordu. Bu seçmeler sırasında tanışan grup üyeleri bir araya gelerek asıl çıkışlarından önce internet üzerinden belli coverlar yaparak bir blog üzerinden kendilerini duyurmaya başladı. 2013 yılına gelmeden önceki senelerde, ikili video performansları yayınlandı. Zamanla diğer grup üyelerinin de katıldığı BTS kısa zamanda büyük bir hayran kitlesini yakaladı.

Dünyanın Her Yanından Hayran Kitleleri İle Büyüdüler

BTS grup üyeleri, yalnızca müzik performansları adına değil aynı zamanda hit çıkışlarını elde etmeden önce gerek video kliplerinde gerek sosyal medya aracılığıyla hayranlarına kendilerini sevdirmeyi çok ala başardılar. Yalnızca Kore’de değil Türkiye’de de bu grubun büyük bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Hayranları tarafından komik, sevimli, heyecanlı, biraz çocuksu yapılarıyla özellikle lise gençlerinin göz bebeği oldular. Başlarda blog siteleri üzerinden BTS üyelerini yakından takip eden çoğunluk, sonraki zamanlarda yapılan röportajlarla iyice BTS üyelerine ısındı ve hatta tarifsiz bir çılgınlık derecesinde hayranlıkları arttı. Hatta bunun üzerinde A.R.M.Y denilen bir fandom grup ta kuruldu. Bu grupta BTS üyelerinin daha geniş çapta kişisel bilgileri ile BTS grubu hakkında ayrıntılı gelişmeleri takip edecekleri bir platform oluşturuldu.

BTS grubu ilk resmi çıkışlarının ardından kısa sürede çok tanınan bir kitle haline geldi. Japonya, Kore ve Çin’de oldukça çok tanınan Asyalı grup Amerika’da da ünlenmeye başladı. Pek çok İngiliz şarkı grubunun bile kolay kolay Amerikan listelerine giremediği günlerde BTS grubu diğer gruplara nazaran daha hızlı çıkışlar elde etti. Dünya turnelerini her sene daha uzak noktalara gerçekleştiren grup, başarılarına bir yenisini eklemek için çalışmalarına devam ediyor.

 

Hangi BTS Grube Üyesi ile Ruh Eşisin Testimizi Mutlaka Deneyiniz

Hangi BTS Üyesi ile Ruh Eşisin ? – Maddelik Kişilik Testleri


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
5
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
4
Üzücü
Efsane Efsane
37
Efsane
Komik Komik
1
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
17
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
39
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
103
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.