BTS Konser Bilet Fiyatları 2018


Bilet Fiyatları 2018

BTS, Bangtan Boys grubu 2018 yılına damgasını vurdu diyebiliriz. Dünyaca ünlü grup konser tarihlerini yayınladıkları anda binlerce fan grubu biletlerini en önden alabilmek için adeta birbirleri ile yarışa girdi. Pek çok hayran bu muhteşem konserleri yakından takip edebilmek için aylar öncesinden takip ettikleri sitelerin çöküşüne neden oldu.

A.R.M.Y

A.R.M.Y bildiğiniz üzere Bangtan Boys’un 1 numaralı fan grubudur. BTS hakkında tüm güncel yenilikler ve onlara dahil her şey ilk bu grup içerisinde yer alır ve Türkiye’de içinde olmak üzere milyonlarca takipçisi bulunmaktadır. Bu gruba hayran sadece Güney Koreliler yoktur. Ülkemizde Asya filmlerine, dizilerine ve şarkıcılarına da hayran bir çok kitle vardır. Özellikle liseli gençlerimiz Asya müziğine oldukça ilgilidir. BTS grubunun ilk konser bileti satışları da öncelikli olarak bu grup içerisinde yer alan kişilere satışı yapılmaktadır. Ancak sadece bu grup içerisinde bile satışı duyurduğunuz anda hiç şaşılmayacak bir olay meydana gelir. Çok sayıda insanın bu biletlere olan ilgisi bir anda sitenin çökmesine neden olur.

Bilet Satışlarındaki Yoğun İlgi

Konser tarihleri verildiği zamanlar, henüz biletler satışa çıkmadan önce ARMY’ler web sitelerinde incelemeye başladığında oluşan büyük yüklenme, sitelerin erişimlerini kaybetmelerine yol açmıştır. Sunucu hataları birbiri ardına geldi. Tabi bu durum ilk defa başlarına gelmiyordu. Hatta tahmin edilesi bir durumdu bu onlar için. Ve de bu bir başlangıçtı. Çünkü bilet satışları başladığı anda bu durum daha da kötü bir hal alacak ve site komple erişime kapanabilecekti.

Bilet Satışlarındaki Kullanıcı İsyanları

Bilet satışlarının başladığı günlerde erişim sağlamaya çalışan kişilerin karşısına çıkan yazı, yer yer insanların çıldırmasına hatta isyan etmelerine neden oluyordu. Bazı ARMY’ler bilet satın almak için Interpark üzerinden giriş yapmaya çalışıyor ancak başarılı olamıyorlardı. Siteye yoğun ilginin gelmesi üzere site bu duruma dayanamıyor ve ‘’Bu sayfa geçici olarak kullanılamıyor’’, ‘’ Lütfen sayfayı yenileyin ve daha sonra tekrar deneyin’’ gibi durumlarla baş başa kalınıyordu. Bunun üzerine üyelerden gelen yorumlar biraz gergin biraz da espriliydi.

-‘’ Bazı insanların bilet satın alabildiğini duydum. Bu durum piyangoyu kazanmaktan bile daha zor.’’

-‘’Çok sinirlendim, Bu gece kesin içmem gerekecek.’’

-‘’En azından bilet satın alabileceğimiz bir siteye yönlendirin’’

-‘’Kızım bu grubun hayranı. Onun için bir bilet almak istemiştim. Ne utanç verici bir durum.’’

Gibi yorumlara da bu durum sayesinde rastlamış olduk. Ancak bir güzel kısım da mevcut. Her ne kadar büyük bir konser bilet satışı yapıyor olsalar da Ajanslar bunu karaborsacıların ekstra para kazanmalarına ve onların eline düşürmemek için büyük çaba sarf ediyorlar.

Konser Bilet Fiyatları

BTS fanları, büyük konser organizasyonlarına gidebilmek için hemen hemen her gün ilgili haberleri takip ederek ve gidecekleri güne özlem duyarak beklemektelerdi. Daha önceki zamanlarda konser tarihlerini takip ederken bunun yanında konser fiyatlarını da es geçmiyorlardı. Bazıları sırf bu konsere gidebilmek için aylar öncesinden ön hazırlıklarını tamamlamış, bazıları da hala bu hazırlıklara devam ediyorlardı. Muhteşem atmosferi kaçırmamak adına ve hayatlarına yeni ve güzel bir heyecan bırakabilmek adına bunu hayal ediyorlardı. Konser fiyatları ve satışları açıklandığında yer yer dudak uçuklatan fiyatlar da karşılarına gelebiliyordu. Biletlerin en ucuz fiyatı 300$’dan başlarken en yüksek fiyatı 3000$’a kadar çıkabiliyordu. Ancak ilk etapta yoğun ilginin gelmesi üzerine fiyat artışları da meydana geldi. Konser alanında bazı biletler 110$’dan satışa sunulurken, zaman geçtikçe bu fiyatlar 1000$’a kadar çıkmış oldu. Ama her ne olursa olsun bu biletlerin hepsi kısa bir süre içerisinde üyelere dağıtılmış ve bitmiş oluyordu. Bilet bulamayanlar ise büyük bir hüsranla karşılaşıyor ve sonunda bir sonraki konsere gün saymak zorunda kalıyorlardı.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
48
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
43
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
246
Üzücü
Efsane Efsane
31
Efsane
Komik Komik
9
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
9
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
30
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
40
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.