Coachella Festivali Hakkında En Çok Merak Edilen 6 Bilgi

Keşfetme Ruhun Seni Çağırıyor. Dünya'nın En büyük Festivaline Katılmaya Hazır Mısın? Kalifornia'da Coachella Festivali , gündüzün ve gecenin hiç bitmediği, sınırsız eğlence ve adrenalini bir arada yaşadığın, hiç bitmesini istemeyeceğin bir festivaldir.


Kalifornia’da Coachella Festivali , gündüzün ve gecenin hiç bitmediği, sınırsız eğlence ve adrenalini bir arada yaşadığın, hiç bitmesini istemeyeceğin bir festival demektir. Festival Amerika’daki Colorado Çölü Bölgesinde düzenlenmektedir. Her yıl Dünyanın en ünlü şarkıcılarının mikrofon başına geçtiği bu festivalde şimdiden biletler bitme noktasına geldi. Sadece 3 günde bu kadar bilet satışı gerçekleşen festival artık saat saymaya başladı. Şimdi gelin Coachella Festivali hakkında en çok sorulan sorulara.

 1. 1 Coachella Festivali Nedir?


  Coachella Festivali her yıl Amerika'nın Güney Kalifornia eyaletinin Colorado çölüne yakın bir yerde bulunan İndio'da düzenlenmektedir. İlk olarak 1999 yılında adımı atılmış ve yoğun ilgi görmesi sebebiyle her sene düzenlenmesine karar verilmiş bir etkinliktir. Festival sadece müzik ve eğlence değil, bunun yanında sergilerin, sanatın ve etkinliklerin de düzenlendiği geniş çaplı bir organizeden oluşmaktadır. Hem gezebileceğiniz, keşfedebileceğiniz, bunun yanında kamp çadır hayatı kurarak eğlenebileceğiniz mükemmel bir tatili sizlere sunuyor. Festival katılımcılarının het türlü ihtiyaç ve rahatlıkları düşünülerek alanda seyyar lokantalar, cafeler ve tuvaletler bulunuyor. Ayrıca festivalin diğerlerinden ayıran farklı özellikleri bulunuyor. Bunlardan en göze çarpanı ise alanda satılan yiyecekler. Fast Food diyebileceğimiz peynirli patates kızartmaları donutlar ve dondurmalar oldukça popüler bir hal almış durumda. 

  Festival her türden sınırsızlığı içerisine aldığından adeta moda festivaline de bürünmüş durumda. Özellikle festivale ünlü katılımcıların rağbet göstermesinden dolayı, giyilen kıyafetler oldukça çok konuşuluyor. Daha önce görmediğiniz en çılgın kıyafetleri burada görmeniz oldukça mümkün. 

 2. 2 Nerede Yapılır?


  Dünyanın en büyük ve gösterişli festivaline İndio ev sahipliği yapıyor. Amerika'nın Güney Kalifornia Eyaletinde bulunan Colorado Çölünde bulunan İndio, her sene düzenlenen bu enfes etkinlikte başrol oynuyor. 

 3. 3 Nasıl Katılınır?


  Coachella Festivaline katılmak isteyen kişiler belli bir ücret karşılığında bilet alabiliyor. Belirlenen fiyatlardaki bileti alan için festival yolculuğu başlıyor. Biletleri satın almak için ilgili siteler mevcut. Bu sitelere giriş yaparak istediğiniz segmentte bilet alabilirsiniz. 

 4. 4 Katılım Ücretli Mi?


  Dünyada binlerce kişinin her yıl Nisan aylarında yapıldığı bu festivale katılmak için gün sayıyor. Festivale katılım için belli bir limit olduğu gibi aynı zamanda ücreti de bulunuyor. Bu ücret kategoriler halinde ayrılıyor olsa da sabit bir limiti bulunmuyor. Bazen daha ucuza ya da pahalıya satılabiliyor. En iyisi bilet alacağınız yerden en kısa sürede ayırttırmanız olacaktır. 

 5. 5 Ne Zaman Yapılır?


  Bu yıl Nisan ayında düzenlenen festival için biletler 3 gün içerisinde tükendi. 2018'de on dokuzuncusu düzenlenen festival iki ayrı haftasonuna ayrılarak devam edecek. İlk etabı 13-15 Nisan ve ikinci etabı ise 20-22 Nisan olarak belirlendi. Tüm katılımcılar için unutulmayacakları bir atmosfer onları bekleyecek. 

 6. 6 Kimler Katılabilir?


  Coachella Festivalinde bilet fiyatlarını sabit bir şekilde bulamayabilirsiniz. Ama genel olarak 400 ila 900 dolar arasında değişkenlik göstermektedir. VİP biletlerin bile çok çabuk tükendiği festival için belirlenen fiyatı ödeyen ve biletini satın alan herkes bu mükemmel atfosferde yerini alabilir. 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
1
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
1
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
2
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.