Demet Evgar’ın Hayatına Dair Merak Edilen 6 Bilgi


Bir Kadın Bir Erkek isimli televizyon dizisi ile herkese Vay Be! derdirten, Avlu Dizisinde sergilediği performans ile izleyenleri kendisine hayran bıraktıran hem güzel hem de yetenekli oyuncu Demet Evgar’ın hayatına dair merak edilenler.

 1. 1 Demet Evgar Hayatı

  demet-evgar-hayati

  Demet Evgar, 19 Mayıs 1980 tarihinde Manisa şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır. Sevilen ve tanınan birTürk dizi ve sinema oyuncusudur. Annesi ve babası Arnavut kökenlidir. Oyunculuğa 17 yaşında Manisa’da kurulmuş olan amatör bir toplulukta başladı (Afsem Tiyatrosu) Sahneye ilk kez Ray Cooney’nin ‘Kaç Baba Kaç’adlı oyunuunda çıkmıştır.

 2. 2 Demet Evgar Nasıl ünlü oldu?

  demet-evgar-nasil-unlu-oldu

  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Evgar, Konservatuvar eğitimi alırken eş zamanlı olarak da Tiyatro Kılçık adında bir topluluk kurar ve bu toplulukta oyuncu ve oyun yazarı olarak yer almıştır.Bu görevinin ardından; Kenter Tiyatrosu'nda ‘Aşk Çemberi', Tiyatro Kılçık, Takanlar ve Takılanlar,Ayşegül Hindistan'da gibi oyunlarda performanslar sergilemiştir. 2009 yılında Kent Oyuncuları Tiyatrosunda yönetmenliğini Mehmet Birkiye’nin yaptığı ‘Cimri’ oyununda Elise karakterini canlandırdıktan sonrabu rolüyle2010- 8. Tiyatro Ödüllerine layık görülerek ‘Yılın Kadın Oyuncusu’ ödülünüalmıştır.

  Demet Evgar esas ününü Türkmax’ta yayınlanan ‘1 Erkek, 1 Kadın’ adlı televizyon dizisinde (Zeynep Yıldırım) karekterine borçludur. Dizinin adı sonradan‘1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk’ ve ardından ‘1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk’ şeklinde değişse de senelerce farklı kanallarda reyting rekorları kıran popüler bir diziye dönüşmüştür. Son olarak Özgü Namal’ın jüriliğini yaptığı Yetenek Sizsiniz Türkiye programına Namal’ın hamileliği nedeniyle Demet Evgar geçmişti. Ünlü oyuncu en son2018 yılında Gülse Birsen’in yazdığı ‘Aile Arasında’ filminde başrol oyuncusu olarak izleyicileriyle buluştu.

 3. 3 Demet Evgar Hangi Film Ve Dizilerde Oynadı?

  demet-evgar-dizi-ve-filmleri

  Emret Komutanım, Aslı ile Kerem,Bütün Çocuklarım, dizilerinde yanı sıra Banyo, Beyza'nın Kadınları, 2009’da Mahsun Kırmızıgül’ün Güneşi Gördüm (Havar karakteri ), 2010 yılında ise Yahşi Batı filminde Cem Yılmaz ve Ozan Güven ile başrolleri paylaştı, Vay Arkadaş filminde Mete Horozoğlu, Ali Atay ve Fırat Tanış ile birlikte oynamıştır.2007Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu Rock Müzikalleri’nde rol almıştır. Şuan 2018 yapımı olan, Avlu isimli reyting rekortmeni dizide başrolde yer almaktadır.

 4. 4 Demet Evgar Fiziksel Özellikleri

  demet-evgar-fiziksel-ozellikler

  Kilo: 58 Kg

  Boy: 1.62 Cm

  Göz Rengi: Mavi

  Saç Rengi: kahve rengi

  Burcu: Boğa

 5. 5 Oynadığı Rollerde En Çok Hangi Karekterlerde Beğenildi?

  demet-evgar-en-sevilen-dizisi

  Demet Evgar’ı ilk olarak tv izleyici kitlesi bazında ‘Aslı ile Kerem’ dizisinde tanısak da ünlü oyuncu en büyük çıkışını ‘1 Kadın1 1 Erkek’ dizisiyde Zeynep karekteriyle sergilemiştir. Bu rolüyle kimi zaman güldüren, kimi zaman düşündüren duygusal ve sempatik bir kadın karekterini yansıtmıştır. Ayrıca, şuan yer aldığı Avlu dizisinde milyonları kendisine hayran bırakmıştır.

 6. 6 Sosyal Medya HesaplarıSizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.