Diş Ağrısına İyi Gelen 6 Doğal Yöntem


Diş ağrınız mı var? Doktora gitmeden önce bir iki doğal yöntem denemek istiyorsanız bu yazımızda sizler için pek çok doğal yöntemi derledik.

1- Karanfil Yağı ile Ağrıyan Dişe Pansuman

Diş ağrısına karşı doğal yöntemler başlıklı bir yazı hazırlanır da karanfil yağından söz edilmemek olmak. Bir çay kaşığı karanfil yağına bir kulak temizleme pamuğunu batırın. Pamuk yağı iyice emdikten sonra ağrıyan dişinizin üzerine karanfil yağlı bu pamuğu bastırın. Ağrı hafifleyene kadar bu şekilde tampon yapmaya devam edebilirsiniz.

2-Tuz+Sirke Gargarası

Tavsiyen kaya tuzu kullanmanız daha etkili sonuç almanıza katkı sağlayabilir. Bir çay bardağının yarısı kadar sirkeyi bir bardak içerisine dökün içerisine bir çay kaşığı öğütülmüş kaya tuzu (Yoksa normal tuzda olabilir.) dökün acılığını hafif alması için bir çay bardağının yarısı kadar daha su ilave edin. Tuzlar eriyene kadar iyice karıştırın ve bu su ile gargara yapın. Suyu yutmadan tükürün.

3- Ağrıyan Diş Temizleme

Bazen ağrının sebebi çürük dişin arasına kaçan yemek artıkları olabilir. Ağrıyan dişinizi iyi temizlediğinize emin olun ve mutlaka diş ipi kullanın.

4- Sarımsak Basmak

Bir adet sarımsağı rendeden geçirdikten sonra bir pamuk üzerine koyup dişinize bastırmak ağrıyan dişinizin ağrısını hafifletebilir. Ancak ağzınızdan sarımsak kokusu ne zaman geçer onu bilemeyiz 🙂

5- Yastığınızı Yükseltin

Diş ağrınız gece başladıysa ve yukarıda saydığımız yöntemlerden hiçbirini yapamıyorsanız en azından yastığınızı yükseltebilirsiniz. Yatar durumdayken diş ağrınızın basınca paralel daha şiddetli olması büyük olasılık, bu yüzden yastığınızın altına bir yastık daha koyup yastığınızı hafif yükseltmenizi önerebiliriz.

6- Taze Nane

birkaç tane nane yaprağını döveçte iyice suyunu çıkararak dövdükten sonra bu nane suyu ve dövülmüş nane yapraklarından oluşan karışıma pamuk bastırılır ve ağrıyan dişin üzerine uygulanır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
1
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.