Diş Eti Çekilmesine Karşı Etkili Doğal Yöntemler Nelerdir?


Diş Eti Çekilmesine Karşı Etkili Doğal Yöntemler Nelerdir?

En önemli dış görünüşümüzden biri olan ve yıllar yılı sağlığına ihtiyacımız olan dişlerin bakımının aksatılması, 2. Plana atılması ya da doğru yapılmamasından kaynaklı pek çok kişi Diş Eti Çekilmesi ile karşı karşıya kalıyor.

Diş Eti Çekilmesine karşı her ne kadar doğal tedavi yöntemleri bulunuyor olsa da aslında sizler bu noktaya gelene kadar günlük bakım yöntemlerine uymadığınız için tedavi etseniz de aynı sorunu yaşamaya devam edersiniz. Bu yüzden öncelikli olarak günde en az 3 kere olmak üzere diş fırçalama işini alışkanlık haline getirmeniz gerekir.

Yalnızca diş fırçalama ile gelişigüzel bakım yapılmaz. Çünkü dişlerimizin düz bir yapısı yoktur. Girdili ve çıktılı bir yapısı olduğu için daha detaylı prosedür gerekir. Üst dişlerinizi yukarıdan aşağıya ve alt dişlerinizi de aşağıdan yukarıya doğru süpürür gibi fırçalamanızda yarar vardır. Bunun dışında diş aralarını, diş ipi ile temizleyebilir veya genel bakım olarak gün içinde ağız gargarası kullanabilirsiniz.

Diş Eti Çekilmesine Karşı Evde Çözüm

Kendi imkanlarınız ile evde hazırlayabileceğiniz ara çözümler ile diş probleminizi sonlandırmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Susam Yağı: Susam yağı diş eti çekilmesini hem durdurmak hem de ağız içi sağlığınız bakımından diş çürümelerine karşı da etkili bir yöntem olarak bilinmektedir. Bir bardağın üç te biri kadarı susam yağını ağzınıza alın ve bütün dişlerinizde aralarında, damağınızda gezdirin.

Kekik: Diş eti çekilmesine yardımcı olmasından daha çok durdurmasına kadar rol oynayacak bir çözüm. Öncelikle bir bardak suyu cezbe içerisine katın ve kaynatın. Ardından içerisine 2 tatlı kaşığı ölçeğinde kekik atıp 5 dakika kadar kısık ateşte kaynatmaya devam edin. 5 dakikanın ardından altını kapatın ve soğumaya bırakın. Her gün 3 kez diş fırçalar gibi bu su ile gargara yapın. Ve her gün bu karışımı yapmaya devam edin.

Yeşil Çay: İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde diş eti gibi sorunlarla baş edebilirsiniz. Eğer çok dertliyseniz bu konuda, günde 3-4 defa olacak şekilde tüketebilirsiniz.

Hardal Yağı: Bir tatlı kaşığı hardalı bir kaba döktükten sonra üzerine biraz tuz serpin. Ardından parmağınız yardımı ile bunu diş etlerinizde gezdirin. 5 dakika kadar uyguladıktan sonra ağızınızı gargara yapıp işlemi bitirin.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.