Doğru Tırnak Bakımı için 5 Püf Nokta

Bir kadının elleri ne kadar bakımlı olursa olsun fark etmez, tırnaklarda kötü bir görüntü bulunuyorsa ne yazık ki eller de aynı şekilde kötü görünecektir. Bunun oluşmasını engellemek adına ise birkaç küçük adım ile tırnak bakımını sağlamak ve tırnakları çok daha güzel bir görüntüye eriştirmek mümkündür.


Kadınların en çok dikkat çeken bölgelerinden bir tanesi elleri. Bundan dolayı da pek çok kadının yumuşak ellere sahip olmak adına büyük bir araştırma içerisine girerler. Fakat eller ne kadar bakımlı olursa olsun fark etmez, tırnaklarda kötü bir görüntü bulunuyorsa ne yazık ki eller de aynı şekilde kötü görünecektir. Bunun oluşmasını engellemek adına ise birkaç küçük adım ile tırnak bakımı sağlamak ve tırnakları çok daha güzel bir görüntüye eriştirmek mümkündür.

1-Düzenli Manikür Şart

 

Genel olarak bakıldığı zaman tırnaklar ile alakalı yaşanılan en büyük sorunların başında, burada yer alan etler gelmekte. Bu etlerin ortaya koyacağı kötü görüntüyü engellemek adına düzenli olarak manikür yaptırması gerekmektedir. Manikür yaptırma olanağı olmayan kadınlar ise vazelin ya da tırnak eti bakım kremleri ile tırnak bakımı sağlayarak daha güzel bir görüntüye rahatlıkla erişebilirler.

2-Tırnaklara Doğru Şekli Verin

 

Uzun tırnaklar pek çok kadının vazgeçilmezlerinden bir tanesi. Fakat aşırı uzun tarzdaki tırnaklar ne yazık ki güzelden çok itici bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Bunun yerine mümkün olduğu kadar tırnaklar orta boyda tutulmalı ve doğru şekil verilmelidir. Bu sayede ortaya oldukça güzel görüntüler çıkmış olacaktır.

3-Oje Kullanımı En Aza İndirin

 

Tırnakların renklendirilmesi adına kullanılmakta olan ojeler her ne kadar ellerin güzel görünmesine yardımcı olsa da devamlı kullanılması sonrasında tırnakların nefes almasını engelleyerek tırnak bakımında istenmeyen durum olan  sararmalara neden olacaktır. Dolayısıyla belirli dönemlerde tırnaklardaki ojeler çıkartılarak tırnakların nefes alması sağlanmalıdır.

4-Tırnak Sararmasına Karşı Limon Suyu

 

Ojeden ötürü sararan ve bir türlü bu rengin ortadan kaybolmadığı durumlarda ise devreye limon suyu girmekte. Bir çay kaşığı karbonat ve birkaç damla limon suyu tırnaklara sürüldükten sonra 15 dakika bekletilmesi sonrasında tırnaklar ılık su ile yıkanırsa sararma durumu ortadan kalkmış olacaktır.

5-Tırnaklarınızı Yemeyin

 

Başta stres olmak üzere pek çok farklı sorundan ötürü kadınlar tırnaklarını yemekten kendini alıkoyamıyor. Ancak tırnakların yenmesi sonrasında ortaya çıkacak olan görüntü tahmin edilenden de kötü olacaktır. Bunu engellemek adına başta acı ojeler olmak üzere pek çok farklı yöntem kullanılabilecektir.

Bakımlı olmak her kadın için son derece önemlidir. Bunu sağlamak ellerden başlar ve bunu doğru makyaj yapımı , saç bakımı ve cilt bakımına dikkat ederek olacaktır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
3
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
1
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
4
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
4
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
9
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.