Dünyanın En Güzel Turistik Mekanlarında Çekilen 30 İlginç Fotoğraf .

Dünyayı gezip görmek kimin hayallerini süslemez ki? Bu konuda japon turistler gerçekten de takdire şayandır. Gittikleri her yerde mutlaka not alır ve güzel fotoğraflar çekerler. Gel gör ki bazı turistler fotoğrafları "sosyal medyada havam olsun"  modunda çekiyorlar. İşte size Dünyanın en iyi Turistik Mekanlarında birbirinden ilginç çekilmiş 30 ilginç fotoğraf. 


Dünyayı gezip görmek kimin hayallerini süslemez ki? Bu konuda japon turistler gerçekten de takdire şayandır. Gittikleri her yerde mutlaka not alır ve güzel fotoğraflar çekerler. Gel gör ki bazı turistler fotoğrafları “sosyal medyada havam olsun”  modunda çekiyorlar. İşte size Dünyanın en iyi Turistik Mekanlarında birbirinden ilginç çekilmiş 30 ilginç fotoğraf.

 

1. Pisa Kulesi Hakkında Kısa bir Bilgi :

Ünlü Pisa Kulesi;  İtalya’nın Pisa şehrinde, Piazza dei Miracoli yani Mucizeler Meydanı’nda yer alan belki de dünyanın en çılgın fotoğrafları çekmek için insanların şekilden şekile girdiği tarihi bir yapıdır. 1063-1090 yılları arasında inşa edilen ve Yüksekliği 56 metre olan bu ilginç kulenin en meşhur yanı aslında düşünülerek yapılmamış güneye doğru olan eğimidir. Bunun altında yatan asıl  sebep, kulenin oturduğu zeminin yumuşak olmasıdır. Zaman içinde zemin santim santim çökmeye başlamıştır.  

İşte size , Uçan tekme atan mı dersin,  kuleyi dondurma yapıp yalayan mı  dersin, birbirinden inanılmaz çılgın kareler.

 

2. Eyfel Kulesi Hakkında Kısa bir Bilgi :

1887 ile 1889 yılları arasında Gustave Eiffel tarafından Fransız devriminin 100 yıl kutlamaları için yapılan Eyfel kulesinin uzunluğu 324 m. ağırlığı ise 10.100 tondur. Aslında inşa  amacı  Paris fuarının giriş kapısı olarak kullanmakmış. İnşasından sonra herkes tarafından ağır eleştirilere maruz kalmış , kimse beğenmemiş hatta “şehrin ortasında korkunç bir görüntüye neden olduğunu” söylemişler. Bu kadar olumsuz hava oluşunca yıkma kararı alırlar. Fakat, sonradan kuleyi telgraf anteni olarak kullanalım derler  ve yıkmazlar.Bu kadar badire atlatan ve dünyanın en cazip turistik harikalarından biri olan Eyfel Kulesi önünde çektirilen tuhaf bir kaç fotoğraf.

Bu arkadaş Kuleyi tutturmayı başaramamış fakat  photoshop hatta paint yardımı ile imdadına koşulmuştur.

Bizim Türkler gider de orada horon tepilmez mi 🙂

3. Mısır Piramitleri Hakkında Kısa bir Bilgi :

Eski Mısır kralları tarafından öldükten sonra içinde farklı bir dünyaya geçiş yapacaklarını düşündükleri için yaptırdıkları , matematikteki üçgen piramitlerden esinlenerek her bir köşesi birbirine eşit şekilde inşa edilen olağan üstü mimari yapılardır Piramitler. Hala nasıl yapıldığı tam anlamıyla çözülemeyen , işin kolayına kaçarak “uzaylılar inşa etti” denilen bir muammadır. İşte piramitleri ziyaret eden turistlerden ilginç kareler.

 

4. Çin Seddi ile ilgili kısa bilgi : 

M.Ö. 300 yıllarında  başta Hun (Türk) akınlarını önlemek amacıyla Çin İmparatorluğu tarafından inşa edildiği söylenen  Çin Seddi , dünyanın en büyük savunma hattı olarak tasarlanan  7,000 km uzunluğunda bir sur yapıdır. Günümüze kadar sadece 2500 km lik kısmı ulaşabilmiştir.Dünyanın 7 harikasından biri olarak bilinmektedir.

Bu da “yuhhh be kardeşim oraya mı yapılır” diyeceğimiz cinsten ilginç bir fotoğraf.

Dünyanın 7 harikası dışında da turistlerin birbirinden ilginç yakalamayı başardıkları ilginç karelerle konumuzu bitiriyoruz.

   

 

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
1
Efsane
Komik Komik
2
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
2
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
1
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
1
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.