Erkeklerin Kadınlara İtiraf Etmekten Korktuğu 6 Şey

Erkekler ve kadınlar... Toplumda birbirinden tamamen zıt olduğu düşünülen iki taraf...


Erkeklerin Kadınlara İtiraf Etmekten Korktuğu 6 Şey

Erkekler ve kadınlar… Toplumda birbirinden tamamen zıt olduğu düşünülen iki taraf… Toplumca dayatılan bazı yargılara göre erkekler her zaman duygularını bastıran, duygularını göstermemesi gereken, daha oturaklı ve baskın olması gereken taraf olarak betimlenirler. Kadınlarsa bunun tam tersine özgürce ağlayabilen, yeri geldiğinde çılgınca davranışlar sergileyen kişilerdir.

Elbetteki birtakım kalıplarla bunları sınırlandırmak çok yanlıştır. Erkeklerin de kadınlar gibi duygularını serbestçe belli edebilme ve dile getirebilme hakları vardır. Her iki tarafın da yakındığı ortak şey ise; iki tarafın da anlaşılamadığını düşünmesidir.

Bakalım Erkeklerin Kadınlara İtiraf Etmekten Korktuğu 6 Şey neymiş?

Erkeklerin Kadınlara İtiraf Etmekten Korktuğu 6 Şey

1) Erkekler de bazen özgüvensiz hissedebilirler

özgüvensiz erkek

Hemen hemen herkes beğenmediği özelliklerini ya da beğenmediği şeyleri saklamak ister. Bu fiziksel bir özellikte olabilir, görünüşle ilgisi olmayan toplumdan sebepsizce çekinmekte olabilir. Erkekler her ne kadar beğenmedikleri fiziksel özellikleri de olsa, çevrelerinden çekiniyor da olsalar bunu asla belli etmez ve böyle bir rahatsızlıkları yokmuş gibi davranabilirler. Bu da toplumun erkeğe dayattığı ” Sen erkeksin, güçlü durmalısın.” algısından dolayı böyle olmaktadır.

 

2) Aşık olduklarını dile getiremezler

aşık olduklarını söyleyemezler

Erkekler bir kadına ne kadar çok aşık olduklarını bilseler dahi karşı tarafa itiraf etmeyi her zaman zayıflık olarak görmüşlerdir.  Aşık olmak tüm ipleri bir kadının eline vermiş gibi hissettirir onlara ve özgürlük alanlarının daraldığını düşündürür. Bu sebeptendir ki; erkekler kadınlara açılmayı, sevdiklerini anlatmayı pek sevmezler ne yazık ki..

3) Bazı içkileri kadınsı bulup sevdiklerini söyleyemezler

erkekler ve alkol

Bazı içkileri çok sevseler dahi kadınsı buldukları için ortamlarda tüketmeyi sevmezler. Daha ağır ve sek içkiler içmeyi tercih ederler. Baş başa olduğunuz bir zamanda hazırladığınız süslü kokteylleri onun için de hazırlayabilirsiniz. Hoşuna gittiğini göreceksiniz fakat dışarda içmesi için ısrarcı olmanızı tavsiye etmiyoruz.

 

4) Erkekler de kadınlar gibi hemcinslerini kıskanabilir

erkekler de hemcinslerini kıskanır

Bu gibi durumlarda asla umursamıyormuş gibi görünürler fakat içten içe kıskandıkları hemcinsleri elbetteki vardır. Sevgililerinin yanında çevrede bulunan tüm erkeklerden daha yakışıklı olmak isterler bu sebeple de yakışıklı buldukları ya da tarzlarını beğendikleri erkeklerle kendilerini kıyaslamaya başlarlar fakat bunu asla kimseye belli etmez ve dile getirmezler.

 

5) Herhangi bir tamir işini yapamadıklarını asla itiraf etmezler

.

Eğer bir sorunu çözemiyorlarsa mutlaka ellerinde olmayan bir şey vardır ortada. Çünkü çözemeyecekleri bir işin olmasını asla kabul etmeyeceklerdir.

 

6) Cinsellik onlar için de her zaman önemli değildir fakat bunu itiraf edemezler

İzlediğimiz her filmde kadınlar bir cinsel objeymiş gibi, erkekler ise her zaman talepkar olan tarafmış gibi gösterilir. Fakat bu her zaman böyle olmayabilir. Erkekler de kadınlar gibi duygulara sahiptirler.

 

Kadınların Erkeklerden Beklediği 5 Şey

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
1
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
6
Üzücü
Efsane Efsane
2
Efsane
Komik Komik
1
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
1
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
2
Sevdim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.