Ev Hanımları Nasıl Kredi Kartı Alabilir ?

Kredi kartı kullanımı özellikle de son dönemlerde oldukça ciddi oranlarda artış göstermeye başlamış durumda. Öyle ki yalnızca çalışanlar değil aynı zamanda öğrenciler ve ev kadınları da farklı bankalardan rahatlıkla kredi kartı alabiliyor.


  Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilirler Mi?


 ev-hanimlari-kredi-karti

Kredi kartı kullanımı özellikle de son dönemlerde oldukça ciddi oranlarda artış göstermeye başlamış durumda. Öyle ki yalnızca çalışanlar değil aynı zamanda öğrenciler ve ev kadınları da farklı bankalardan rahatlıkla kredi kartı alabiliyor. Geçmiş dönemlerde yalnızca çalışan kişilere verilen kartların aksine artık isteyen herkes herhangi bir sorun olmadan kredi kartı alabiliyorlar. Rahatlıkla kredi kartı almak isteyenlerin ise atmaları gereken bazı adımlar bulunuyor.

 

Bankalar Dikkatlice Araştırılmalı

 

Her ne kadar artık kredi kartı vermeyen banka kalmamış olsa da her bankanın kredi kartı verme kuralları aynı değil. Kimi bankalar kredi kartı vermek adına maaş bordrosu isterken kimileri ise böyle bir zorunluluk taşımıyor. Dolayısıyla ev kadınları kredi kartı başvurusu yapmak istedikleri zaman ilk aşamada bankaların kartı vermeden önce hangi şartları öne sürdüğü ile alakalı net bilgilerin elde edilmesi gerekiyor.

 

Şubeden Başvuru Yapılmalı

 

İnternetin kullanımının artışı ile beraber artık pek çok işlem oldukça hızlı bir şekilde internet üzerinden yapılabiliyor. Kredi kartı başvurusu da bunlardan biri. Lakin internet üzerinden gerçekleştirilecek kredi kartı başvurularında onay oranları oldukça düşüktür. Ev kadınları kredi kartı almak adına başvuruda bulunmak istedikleri zaman mümkünse şubeye bizzat başvurmaları önemlidir. Böylece başvuru süreci hem etkili hem de hızlı olacaktır.

 

Varsa Kefil ile Başvurulmalı

 

Maaşlı ya da hane halkına gelir sağlayan bir kişiyi kefil göstererek kredi kartı başvurusunda bulunacak olan ev kadınlarına kredi kartının çıkma oranı son derece yüksektir. Eğer ki kefil olacak kişi yoksa ev hanımının sahip olduğu mallar ya da kira gelirleri de belgelendirilip bankaya sunulduğu takdirde kredi kartının çıkması çok daha rahat olacaktır.

 

Bankalar ile Çalışılmalı

 

Bankalardan kredi kartı almak için ilişkilerin belirli düzeylerde olması önemlidir. Böylece banka karar mekanizmasını çok daha olumlu bir şekilde kullanabilir. İlk aşamada açılacak olan banka hesabı ile beraber kısa bir süre içerisinde banka bu hesaba bağlı olacak şekilde ev hanımına kredi kartı verecektir. İlk zamanlar limiti düşük olan kartın, düzenli kullanım ve ödeme ile beraber limiti de artacaktır.Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.