Evli Erkekler Neden Başka Kadınlara Aşık Olurlar

İnsanlık var olduğundan beri asla bir kadının erkeği anlaması ya da bir erkeğin kadını anlayabilmesi tam olarak mümkün olmamıştır.


Kadın ve Erkek Birbirini Tam Olarak Hiç Anlayamadı

İnsanlık var olduğundan beri asla bir kadının erkeği anlaması ya da bir erkeğin kadını anlayabilmesi tam olarak mümkün olmamıştır. Bu soru başlığının en güzel cevap niteliğindeki sorusu, kızların neden evli erkeklerden hoşlandığıdır. Ya da hepimizin illa ki yaşantısının bir döneminde fark ettiği bir durumlardan bir tanesi, bir erkek ya da kadın olun karşınızda bir çift gördüğünüzde kendinizde bulamadığınız ne ki karşınızda onu arıyorsunuz?

Bir Soru Biter Diğeri Başlar

Bu sorular uzar gider. Ama hepimizin bildiği bazı durumlar vardır. Bu durumlar insanların psikolojik durumlarıdır ve yaşam biçimleridir. Bunu sorgulamak ya da tartışmak bize düşmez ama olasılıkları biz sıralayalım yorumları da sizlere bırakalım.

  • Kadınlar her zaman prenses gibi olmayı ister. Bunu da beyaz atlı prensinden bekler. Erkekler de aynı his ile yaşar. Bir kadını mutlu etmeyi ve onu mutlu görmeyi ister. Eğer ilişkiler arasındaki etkileşim yeterli ise gözü dışarıya bakmaz. Ancak bunu başaramıyorsa heyecanı dışa dönük olabilir.
  • Evlilik denilen kavram sadece evlenme işini gerçekleştirmek ya da çocuk sahibi olmak değildir. İki kişinin yaşam yolculuğunu paylaşmasıdır. Evet, sanırım çok edebi oldu ama eğer bunu evlilik içerisinde bulamıyorsa erkek, kendisine yeni arkadaş arıyor olabilir. Çünkü her insanın bir noktada kendini anlayan insanlara ihtiyaç duyması normaldir. Kendisine söyleyemediklerini, kendisine güvendikleri insanlardan duymak isteyebilirler.
  • Kadınlar ilişkilerde biraz daha sorumluluk alabilmeyi bilirler yani erkeklere göre. Çünkü hemen hemen tüm evliliklerde temel direk diye adlandırabileceğimiz sorumluluk kadın üzerindedir. Erkekler ise daha havadan daha çocuksu olabilirler. Bu da onların daha çok oyun oynamayı sever hale getirebilir. Ancak evlilik te onlar için bir süre sonra sorumluluk alma bilincine ve rutinliğe bağladığını bilerek bazen bu durumdan kurtulmaya çalışmak, bazen saçmalamak, eğlenmeyi ve zaman geçirmeyi isteyecek arkadaşları arama yoluna itebilir.
  • Son olarak, siz söyleyin ego kurbanı, ben söyliyeyim yeni arayış içine girmek. Her iki durumda da hayat bu evet belli sorumluluklar her zaman olacak ama bunu bir arada tutmak için ya sevgi güçlü olacak ya da karşılıklı çıkarlar.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.