Findeks Notunu Yorumlamanın 10 Etkili YoluFindeks notunu yorumlamak için öncelikle bankalar ile ilgili bir çok bilgiye sahip olmalısınız. Bu konuya özel bir başlık açarak açıklamaya çalışacağız.

 1. 1 Findeks Notu Nedir?

  findeks-notu

  Günümüz teknoloji çağının en önemli ödeme aracı olan kredi kartı ve bankacılık işlemleri, birey açısından ve banka açısından bazı önemli özellikler taşır. Bu özellikler genel olarak bankada kredi notu adı altında toplanır. Kredi çekememe nedeni arasında en önemlisi olan kredi notunuzun düşük olması ve yükselmemesi bankada findeks notu olarak tanımlanır. Bu makalemizde findeks notu ile ilgili herşeyi bulmanız mümkün olacaktır.

 2. 2 Findeks Notunu Yorumlamak ve Yolları

  findeks-notu-yorumlama

  Findeks Notunu yorumlamak için öncelikle kredi notunuzun yükselmesini sağlamanız gerekir. Peki, bunun için neler yapılmalıdır? Findeks notunu yorumlamak öncelikle notunuzu öğrenme ve bu notu yükseltmekten geçer.

  1. Kredi Kartı Borcu 

  Çağımızın en büyük sorunu olan borçlar, bireyleri zor duruma sokmaktadır. Özellikle kredi kartı borçları ödenmediği takdirde kişinin siciline yansımasının yanı sıra haciz işlemleri, kredi notunun da düşmesini sağlamaktadır. Bu yüzden özellikle kredi çekmek isteyen bireylerin önce kredi kartı borcu olmaması banka tarafından ilk başta dikkat edilen husustur. 

  2. Pasif Kart İptali

   Kartlarınızın olması ve onları kullanmamanız halinde yine de açık bulundurmanız tamamen kredi notuna yansıyan olumsuzluk olarak göze çarpar. Bu yüzden bir kartı kullanmadığınız takdirde iptal ettirmeniz sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. 

  3. Banka Aracılığı ile Ödeme Yöntemleri 

  Son dönemlerde özellikle ödeme yöntemi olarak göze çarpan bankalar, kredi notunu da bir hayli yukarı çekmektedir. Her bir işleminizde kredi notunuz da yükseldiğini unutmamalısınız. Buna göre ödemelerinizi daha çok banka aracılığı ile yapmanızı tavsiye edebiliriz. 

  4. Bankanıza Otomatik Ödeme Talimatı Verme 

  Bir evin normal ödemeleri olan elektrik, su ya da doğalgaz ödemelerini bankanıza otomatik ödeme talimatı vererek yapmanız findeks notunuzu bir hayli olumlu etkileyecektir. 

  5. Düzenli Olarak Banka Hesabı Kullanımı 

  Bir ödemeyi düzenli olarak bir banka üzerinden yapmanız o bankayı düzenli bir şekilde kullanmanız anlamına gelir. Bu durum da ödemelerinizi düzenli yaptığınızı gösterdiği için banka tarafından oldukça büyük bir pozitifliktir. 

  6. Aktif Bir Şekilde Banka Hesabı Kullanma 

  Hesabınızı, özellikle kredi çekmek istediğiniz bankanın hesabını aktif olarak kullanmanız bankanız tarafından bir hayli olumlu etki sağlayacaktır. Para giriş çıkışı ya da EFT, havale işlemlerini sıkça yapmanız banka tarafından artı almanıza destek olacaktır. 

  7. Bankada Nakit Bulundurma 

  Bir banka hesabınızda çok büyük bir miktar olmasa da bir miktar nakit bulundurmak, her zaman için olumlu bir etkidir. 

  8. Kredi Notu Takibi 

  Son dönemlerin en gözde olan işlemleri arasında yer alan findeks notu takibi, hem online olarak hem de mobil olarak takip edilebilir. Bu işlemleri sürekli olarak yapmanız ve buna bağlı olarak hangi işlemin size daha çok puan kazandırdığını görmenizi sağlayacaktır. 

  9. Düzenli Ödemeler Yapmak

   Bu maddelerin en önemlisi olan düzenli olarak ödeme yapmak, bankalar açısından güven demektir. Buna önem vermelisiniz. 

  10. Kredi Almak İçin Gerekenleri Öğrenme

  Son olarak bahsedebileceğimiz ise küçük krediler de olsa almanız ve bu kredi için de gerekenleri öğrenmeniz olacaktır. 

  Genel olarak bakıldığı zaman findeks notu gün geçtikçe önem kazanmakta ve kazanmaya devam edecek gibi görünmektedir. Bunun için oldukça önemli olan bu yolları dikkate almanız banka ile ilişkilerinizi pekiştirir demek yanlış olmayacaktır.Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.