God Of War 4 Oynamanın Ayrıcalığı. God Of War 4 Oyun inceleme .

Bugün oyun dünyasında kendini kabul ettirmiş olan God of War  adlı oyundan bahsedeceğiz. Oyun tek kelimeyle efsane. Bu yeni macerada Kratos’u Iskandinav tanrılarının yanına bıraktılar.


Bugün oyun dünyasında kendini kabul ettirmiş olan God of War  adlı oyundan bahsedeceğiz. Oyun tek kelimeyle efsane. Oyun hikaye üzerine kurulu ve bu hikaye üzerine single olarak oyunu oynuyorsunuz. Oyunu detaylı olarak oynayacak olursanız pek çok gizli görev, yan mod veya dikkatinizi çekmemiş ufacık ama çok önemli detayları anlarsınız. Bazı oyunları tam olarak anlayabilmek için birkaç defa bitirmek gerekir. Bu oyunda öyle anlayacağınız. God Of War 4 Oyun inceleme başlasın.

Oyunu kısaca özetleyelim isterseniz. Sıradan bir yarı tanrının Olimpos’un büyüklerine isyan başlatmasıyla oyun bitmeye yaklaşmıştı önceki serilerde. Bu oyun ile bunun önüne geçildi. Kratos’u sadece Yunan mitolojisinde kullanacaklarını kesin bir dille belirten oyunun geliştiricileri oyunun sona ermesini engellemek için hikayede büyük değişiklikler yaparak Kratos’u Iskandinav tanrılarının yanına bıraktılar. Kısaca özeti bu aslında. Detaya az sonra gireceğiz.

God of War ’da bölüm sonunda yapılan destansı savaşlar çok büyük beğeniler ve olumlu geri dönüşler almıştı. Fakat Playstation 4 versiyonunda ahım şahım bir savaş görememiştik. Oyun tanıtım videosunda daha çok troller ile yapılan savaşlar aktarılmıştı. Pek çok oyuncu büyük savaşın oyunculara sürpriz olarak yayınlanmadığını düşünmüştü.

Günümüz oyunlarda grafik çok önemli olmaya başladı. Grafikleri iyi olan oyunlar bir adım önde başlıyor ve bu oyun da öyle. Konsol oyunlarına yakışır bir şekilde yapılan oyun, oyuncuların beğenisini bu özelliği ile de toplamış oldu.

1- God of War adlı oyunda hangi karakterler ile karşılaşacağız?

Eski oyunda pek çok büyük tanrının sonu gelmişti. Hades, Zeus ve Poseidon bunlardan sadece birkaçıydı. Bu nedenle pek çok şey karanlığa bürünmüştü. Sırf bu yüzden oyunun bitebileceği konuşulmuştu. Yeni oyunda Frigg, Freyja, Tyr ve Loki gibi karakterlerle karşılaşacağız.

Playstation 4’e özel olarak çıkacak olan God of War 20 Nisan 2018 de piyasaya çıktı. Oyunu yükleyebilmek için 45 GB boş alana ihtiyacınız var ve ilerleyen günlerde yamaların eklenmesiyle bu alan artabilir.

  • İlk gün gelen yamalar ne işe yaradı?

İlk gün gelen yamada;

  1. Düşmanların zorluk dereceleri düzenlendi.
  2. Alt yazıda konuşan kişinin adı gözükmeye başladı.
  3. Ekonomik düzenlemeler yapıldı.
  4. Açıklanmayan hatalar giderildi.

2- Oyun içindeki düşmanların zorluk derecelerinin düzenlenmesiyle birlikte düşmanlar farklı tiplerde saldırabiliyor.Oyunun son reklam filminde köpek Kratos’un olmasını oyun severler büyük bir ilgiylekarşıladı ve beğendi.

Oyundan bahsettik. Gelelim sistemlere. Yazıyı okuyan pek çok oyun sever oyunu oynayabilecek mi bunu merak ediyor. Oyunun yetkili mercileri henüz sistem gereksinimlerini paylaşmadıkları için henüz böyle bir bilgi yok. Sadece şu anlık 45 GB bir depolama alanı var ve gelecek mod ve yamalarla bu alan artacak.

Fiyatını inceleyecek olursak;

Hızla büyüyen oyun sektöründe bu tarz ses getirecek oyunları oynamak için elbette belirli miktarları gözden çıkarmak gerekir. Bu oyunu Playstation 4’te oynamak için 260 ₺ vermek gerekiyor. Oyunun hikayesi ve grafikleri göz önüne alındığında alacağı parayı hak ettiğini söyleyebiliriz.

Aksiyon severlerin ve single yani hikaye modu oynamayı sevenler oyunu bitirmeye başladılar bile. Yaklaşık 50 saat süren oyun ek ve yan görevler ile ortalama 70 saati buluyor.

Ortalama 3 yılda bir oyunu çıkan God of War 4. Oyun için tam 8 yıl bekledi. Geçen bu sürede pek çok oyuncu 3. oyunun sonu ile yeni bir oyun çıkmayacağını düşünüyordu. Aradan geçen 8 yılda oyunun yapımcıları ve geliştiricileri üstün bir çalışma göstererek oyunu tam anlamıyla çıkmazdan kurtarmış ve oyuna yeniden heyecan katmışlardır. Aradan geçen 8 yılın sonunda tekrar oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmış ve çıktığı 20 Nisan’dan itibaren beklentileri karşılamıştır. Gelmiş ve gelecek olan yamalar-modlar ile oyun severleri daha çok şaşırtacak gibi duruyor.

Son olarak oyunu iki pencereden değerlendirecek olursak oyunun olumlu kısmı çok daha ağır basıyor.

ARTILAR EKSİLER
Karakterlerin kendi aralarındaki diyalogları Aynı ve kolay bulmacalar
Arttırılmış görsellik tek kelimeyle muazzam Single olması
Müzikler ile sahneler daha efektif kullanılmış
Balta kullanımının oyuna etkisi artmış

 

Oyunun yapımcısı gelen güzel yorumları okurken mutluluktan göz yaşlarına hakim olamadı ve ağladı. Canlı yayında duygularını paylaşan CoryBarlog, oyunun gelişim sürecini ve 5 yıllık bölümü anlattı.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
5
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
2
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
1
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.