Gümüş Hesabı Nedir? Gümüş Hesabı Güvenilir Mi?


Gümüş Hesabı Nedir? Gümüş Hesabı Güvenilir Mi?

İnsanlar neden gümüşe yatırım yapmayı seçer? Gümüş yatırımı yapmak ne kadar sağlıklıdır? Yapacağınız yatırımlar dijital platformdan mı yoksa fiziki mi yapılır? Aralardaki farklar nedir ve genellikle hangisi seçilir?

Öncelikle gümüş hesabı ile ilgili biraz konuşalım. Gümüş, insanların altına yaptıkları yatırımın bir alt modelidir. Yani daha düşük bütçe ve her kesime uygun formda olduğundan gümüş yatırımcılığı da yapılmaktadır. Peki bu yatırım detayları nelerdir?

Gümüş Hesabı Nedir?

İster dijital olsun ister fiziki, iki kısımda da TL ya da Dolar ile satın alıp, alış satış yapabileceğiniz bir yatırım şeklidir. Neden iki kısım dedik? Çünkü insanların altından sonra ikici seçenekte gelen yatırım seçeneği olan gümüş, zamanla kararma problemleri yaşadığı için bu ticaretin fiziki olarak yapılması çok ta mantıklı ve karlı olmayabiliyor. Bir de bu tarz yatırımlar her zaman uzun vadede gerçekleştiği için, ticaret süresince değer kayıplarının yaşanmaması büyük önem taşıyor. İşte bu yüzden hem dijital sistemin de gelişmesi üzerine hem de alış ve satışların daha hızlı olması anlamında, fiziki satışların çok rağbet göremediğini görüyoruz.

Dijital bir hesap ile elde edeceğiniz gümüş hesabında hafta içi bütün günlerde alım satım yapabilirsiniz. Ancak bu durum fiziki olsaydı 20 gün öncesinden emir verecek ve zaman kaybına uğrayacaktınız.

Bankalar bu yatırımlar ile ilgili, yatırımcılara fırsat sunarak çeşitli yatırım paketleri ile gümüş alım satımına olanak tanıyor. Bunun için ilgileneceğiniz bankanın size sunacağı paketleri iyice incelemeniz gerekiyor. Bunun dışında borsa üzerinden de bu ticaret yapılabiliyor. Ancak borsa üzerinden bu işe girecekseniz işin ehlini önceden öğrenmeli ve anlık kayıplar yaşamamalısınız.

Gümüş Hesabı Güvenilir Mi?

Artık güvenilir mi gibi soruları sorma devri çok geride kaldı. Artık bu işin bankaları var borsası var yani herkes bu işin içinde. Ayrıca dijital platformda yapılan işlemler olduğundan sadece yatırım yapacağınız yeri iyi seçmeniz gerekiyor.

Artık neden yastık altı değil de dijital finansa geçmemiz gerektiğini açıklamamıza gerek yok diye düşünüyorum. Dünyanın hızlı gelişimine hızlı akışına ve rüzgarın sürekli yer değiştirmesine ayak uydurmak ve işlemlerinizi hem hızlı yapmak hem de sizin düşünmeniz gerekenleri sizin aracılarınızın düşünmesi açısından oldukça mantıklı olacaktır.

Sorulması Gereken Asıl Soru?

Evet, bir miktar paranız var. Bunu gümüşe yatıracaksınız. İyice araştırdınız ve bir banka buldunuz. Ya da borsa içerisine girmeyi düşündünüz. F.REX gibi yerlerde paranızı değerlendireceksiniz. Belki bir miktar kaldıraç sisteminden yararlanmak istiyorsunuz. Her şey güzel. Ancak burada şunu unutmayın. Al sat piyasasında sistemi ve borsa oynayacağınız yeri iyi bilmelisiniz. Sizlere anlık ve yüksek kazanç sağlayacağınızı söylüyor olabilirler. Bu yalan değil. Ancak şayet mantıklı ve piyasayı iyi takip eden birisi iseniz, futbolda geçen 90 dakikadan bile daha az sürede daha yüksek kazanlar elde edebilir ya da tam tersi sonuç ile karşı karşıya kalabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
1
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.