Güncel Kredi Faizleri? Tüketici , Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranları? Ekim 2018


Güncel Kredi Faizleri? Tüketici , Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranları? Ekim 2018

Bankaların güncel kredi faizleri ne durumda? Taşıt kredileri, tüketici kredileri ve konut kredileri için faiz yüzdeleri neler? Faiz artışı devam edecek mi?

Son zamanlarda haberlerde de gördüğümüz üzere kredi faizleri artmış durumda. Özellikle de tüm kredilerde olduğu gibi konut kredilerinde de artış gözlenmesi ev almak isteyenlerin üzerinde büyük bir baskı gösteriyor. Yeni bir eve çıkmayı ve hayalindeki eve sahip olmayı arzulayan vatandaşların son zamanlardaki kredi artışları yüzünden zor zamanlar geçirdiğini biliyoruz. Piyasanın bir nebze durgunlaşması ile konut rakamlarında da çakılmalar gözlemlendi. Aynı şekilde taşıt kredilerinde de görülen ani yükselişler yüzünden araç satışları da büyük zarar görmüş durumda. Açıklanan satış rakamları geçen seneye göre %50 oranında düşüş göstermekte. Bankalar vatandaşlardan para toplarken aynı zamanda belirledikleri yüksek faiz oranlarıyla kredi vermektedir. Bu durum da haliyle al sat piyasasının durgunlaşmasına neden olmaktadır.

Kredi Faiz Oranları Düşer Mi?

Genel çizelgeler daha da faiz artırımı olacağı konusunda hem fikir. Ancak bu hangi vadelerde olur bilinmez. Her ne kadar kısa vadede bankalar faiz indirimi yapıyor olsa da bunun uzun sürmeyeceği de öngörüler arasında.

Bankaların Faiz Oranları Ne Durumda?

Sizlere sunacağımız Taşıt, ihtiyaç, konut ve kobi faizleri aşağıda yer alacaktır. En çok kullanılan kredi miktarları ile vade sürelerinde % 1.97 ile % 3.75 arasında faiz oranları yer almaktadır. İstediğiniz vade ile para miktarı ile değişkenlik gösterecektir.

İhtiyaç Kredisi

1-3/ 36 vade aralığında 1.000 TL ile 1.000.000 TL arasındaki kredilerin % 2.39 ile % 3.55 aralığında seyrettiğini görmekteyiz.

Konut Kredisi

6 yıl ile 30 yıl arasındaki kredi faiz oranlarının % 1.89 ile % 2.99 aralığında minimum 500 TL ile 100.000.000 TL arasındaki faiz oranları yer almaktadır.

Taşıt Kredisi

1 ay ile 48 ay aralığındaki minimum 500 TL ile maksimum 2.000.000 TL aralığında verilecek miktarın faiz oranlarının % 1.93 ile 3.9 aralığında seyrettiğini görmekteyiz.

Kobi Kredisi

Minimum 1.000 TL ile maksimum 1.000.000 TL arasında çekilecek olan krediler 1 ay ile 60 aylık süre içerisinde % 1.96 ve % 3.75’lik faiz oranları arasında yer aldığını görebilmekteyiz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.