İhtiyaç Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Farklı Hususİhtiyaç kredisi alırken dikkat edilmesi gereken 6 farklı husus konusu oldukça önemli olup, ihtiyaç kredi almak isteyenleri ilgilendiren bir konudur. İhtiyaç kredisi almadan önce biraz araştırma yapmak sizin faydanıza olacaktır. Hiç araştırma yapmadan, sorgulamadan ihtiyaç kredisi almak hiç akıllıca değil. İhtiyaç kredisi alınacağı zaman kendiniz önceden bir plan yapmalı ve bu plan dâhilinde ihtiyaç kredinizi kullanmalısınız. İhtiyaç kredisi alırken dikkat edilmesi gereken on farklı husus şunlardır.

 1. 1 İhtiyaç Kredisi Türü Doğru Seçilmeli


  Öncelikli olarak krediyi ne için almak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Düğün kredisi, ev kredisi, sağlık kredisi, tatil kredisi, eşya kredisi, eğitim kredisi bunlardan hangisini almak istediğinize ve ödemeye gücünüzün yetip yetmeyeceğine karar vermeniz gerekmektedir. İlk adımda buna karar verirseniz alacağınız krediyi ödemekte çok zorlanmazsınız.

 2. 2 İhtiyaç Kredinizin Miktarı Belirlenmeli

  İhtiyaç kredisi almadan önce yapmanız gereken ikinci madde de ne kadar krediyi ihtiyacınız olduğunu belirlemektir. İhtiyacınızdan fazla kredi aldığınızda ödemekte sıkıntı çekebileceğiniz için, ihtiyacınız kadar ihtiyaç kredisi kullanmanız daha mantıklı ve doğrudur.

 3. 3 Kredi Vadesini Seçme

  Kredi vadenizi de ödeme şartlarınıza göre belirlemeniz gerekmektedir. İhtiyaç kredinizi daha kısa vade de öderseniz daha düşük faizli bir kredi kullanırsınız. Eğer daha uzun vadeli bir ihtiyaç kredisi kullanırsanız da daha yüksek faizli bir kredi kullanmış olursunuz. Bu vadeleri belirlerken ödeme şartlarınızı ve gelir durumunuzu göz önünde bulundurarak vade seçimi yapmalısınız. Eğer gelir durumunuz el veriyorsa kısa vadeli ve düşük faizli krediyi kullanmanız sizin için avantajlı olacaktır.

 4. 4 Kredi Karşılaştırması

  İhtiyaç kredisi almadan önce iyi bir araştırma yaparak, kredileri karşılaştırmak sizin hayrınıza olacaktır. Faiz oranları ve kampanyalar karşılaştırma sonucunda size daha net olarak görmenizi sağlar ve size en uygun olan ihtiyaç kredisini kullanmanızı sağlamış olursunuz. Bazı bankaların dosya masrafları da oldukça fazla olduğu için karşılaştırma yapmanız fazladan para ödemenize engel olacaktır. İhtiyaç kredisi alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biride kredi karşılaştırmasıdır.

 5. 5 Dosya Masrafları


  Dosya masrafları bankadan bankaya değişim gösterdiği için araştırma yapmakta fayda vardır. Zaten ihtiyaç kredisi alırken borçlanıyorsunuz birde fazladan dosya masrafı ödemek sizi sıkıntıya sokabilir. O nedenle de araştırma yaparak dosya masrafını en aza indirgemek daha doğru olacaktır.

 6. 6 Kredi Başvurusunu Yapacağınız Platformu Seçme

  Artık günümüzde bankaların telefon uygulamalarından ya da bankanın web sitesinden de ihtiyaç kredisi başvuruları yapılmaktadır. İsterseniz bankanın şubesine de giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İhtiyaç kredinizi talep etmenizde artık bir sorun olmadığı için, kredinizi kullanabilirsiniz. 

  Kredi kullanırken genelde insanlar zaten para çekiyorum biraz fazla çekim nasılsa ödeyeceğim düşüncesi ile ihtiyacından fazla kredi kullanarak, ödeme zorluğunu kendine çıkarmaktadır. Öderken taksitlerini ödemekte zorluk çektiği gibi ödeyemeyerek yasal sürece girip icralık olabilmektedirler de o nedenle de ihtiyacınızdan fazla ve yüksek faizli kredi tercihi sizin için yanlış bir tercih olacaktır. Ne kadar düşük faizli ve kısa vadeli kredi tercih ederseniz sizin için doğru tercih olacaktır.Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.