İlk Buluşmada Yapılmaması Gereken 12 Kusurlu Hareket


Bir ilişkinin temelleri ne zaman atılır. Emin olun ki yüzde ellisi ilk buluşmada. İlk buluşmalar o yüzden çok önemlidir.  İlk intiba, ilk iletişim. Potansiyel gelecekteki sevgilinizi  daha ilk buluşmadan kendinizden soğutmayın.  Merak etmeyin  maddelik.com olarak yanınızdayız. Tavsiyelerimize kulak verin, ikinci buluşmayı garantileyin. İlk buluşmada yapılmaması gereken 12 kusurlu hareketi açıklıyoruz.

 

1: Spagetti,  Lahmacun , Simit gibi Riskli yiyecekleri Yemeyin

İlk buluşmada gidip de spagetti yiyip elinizi yüzünüzü batıracak bir halde karşısında kişiye rezil olmayın. Düşünsenize hem yemek yerken hem de sevgili adayınıza bir şeyler  anlatırken partneriniz karşısındaki manzara; ön dişlere yapışmış koca bir maydanoz yada susamlar. O anda evlenme bile teklif etseniz ne kadar ciddiye alınabilir ki 🙂

 

2: Telefon İle İlgilenmeyin

Telefon Görüşmelerinizi veya mesaja cevaplarınızı buluşma sonrasına erteleyin.

 

 

3: Saate Fazla Bakmak

Saatinize her dakika bakmakla uğraşmayın. Bu tavır karşı tarafa sıkıldığınızın ifadesidir ve sizi bir adım geriden getirir.

4: Karşı Tarafın İlgi Alanlarına Hitap Edin

Kesinlikle karşınızdaki insanın ilgisi dışındaki konular içinde boğulup kalmayın çok aşırı şekilde konuşup karşı tarafın söz hakkına engel olmayın.

 

5: Buluşmaya Zamanında Gelmemek

Karşıdaki insana söz verdiğiniz saatte orada olmaya çalışın bu sizin onu ne kadar ciddiye aldığınızı gösterecektir. Gecikme durumu yaşanmışsa bile bunu güzel bir dille anlatmaya çalışın veya daha önceden geç kalacağınızı belirtin. Kayboldum vs. gibi basit yalanlar söylemeyin.

 

 

6: Görüşme Planını Önceden Hazırlamayın

Görüşünce şöyle davranırım, şunu derim, Şu konuda şu tavrı takınır tarzında önceden bir plan içinde hareket etmeyin bocalayıp her şeyi mahvedebilirsiniz. Buluşmada aşırı derecede hazırlanmış tavıra girmeyin düğün havası gibi bir hale sokmayın kendinizi.

7: Hesap Sorunsalı

Hesabın hepsini siz ödemeyin. Bu durum karşı taraf üstünde hakimiyet kurmaya çalıştığınızı düşündürebilir. Hesabın hepsini partnerinize de ödetme durumu da yapmayın.

8: Olduğundan Farklı Tavır Sergilemek

Olduğunuz gibi özgün bir şekilde hareket etmeye çalışın kimse sizi sizden daha iyi oynayamaz. Bir başkası olmak veya onu taklit etmek karşı tarafta itici bir izlenim vermektedir. Bilgin hareketler yapıp ukala tavırlara girişmeyin. Egolu tavırlarla hareket etmeyin.

9: Etkileyici Sözler

Karşı tarafa aşırı şekilde güzel sizler ve iltifatlar içeren sözler söylemeyin ilk görüşte bunları hissettiğinize kimse inanmaz.

10: İlişkinin Adını Koyma Girişimleri

İlk buluşmada ne planlıyorsun bizimle alakalı tarzında sözleri açmayın.

11-Gidilen Yere Göre Giyinin

Doğru mekan doğru kıyafetler. Hele ki ilk buluşmada son derece önemlidir. Partnerimizi gördüğümüz ilk 5 saniyede dikkat ettiğimiz en önemli unsur kıyafetlerdir. İlk buluşmaya şort tshirt  gitmemek gerek di mi 🙂

12- Ufak Tefek fiziksel kurlar yapın . 

Bırakın rahatça konuşsun kendini ifade etsin. Siz de onu dinlerken gözlerinin içine ve ara sıra dudaklarına bakın. Zaman zaman gülüşünü, bakışını övün. Özellikle kadınlar anlık aldıkları iltifatları diğerlerine kıyasla  çok daha doğal ve güzel bulurlar.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Efsane Efsane
6
Efsane
Komik Komik
1
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
2
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
1
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
2
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.