İpek Gibi Saçlara Sahip Olmanın 6 Kolay Yolu

İpek gibi saçlara sahip olmak oldukça kolaydır. Tek yapılması gereken birkaç farklı detaya dikkat etmek olmalı. İşte size bu işin 7 sırrı.


Kadınlar için saçları vazgeçilmezdir. Bundan dolayı da sürekli olarak güzel ve ipek gibi yumuşacık saçlara sahip olmak ister ancak bunu nasıl yapmaları gerektiğini tam olarak bilemezler. Bunun sonucunda ise saçları ne yazık ki istediklerinden çok daha farklı ve kötü bir görüntüye sahip olmaktadır. Halbuki İpek gibi saçlara sahip olmak oldukça kolaydır. Tek yapılması gereken birkaç farklı detaya dikkat etmek olmalı.

1-Kaliteli ve Yumuşak Dokulu Kurutma Havlusu Kullanın 

 

Saçların kurulanması için mutlaka yumuşak dokulu bir havlu tercih edin. Çünkü sert havlular saçların tellerine ciddi anlamda zararlar verebilecektir.

2-Saçlarınızı Tararken Fırça Kullanmayın 

Genel olarak kadınların büyük bir kısmı saçlarını fırçalar ile taramayı tercih ediyorlar. Halbuki saçların çapraz uçlu taraklar ile taranması gerekmektedir. Böylece saçlar yalnızca yumuşak bir görünüme sahip olmayacak, aynı zamanda kırılma sorununun da önüne geçilmiş olacaktır.

 

3-Saçlarınızı Düzleştirmek Çok Kolay 

Pek çok kadın saçlarını düzleştirmek adına yüksek ısılara maruz bırakıyorlar. Böyle olunca saçlar düzleşmiş olsa da ne yazık ki içerisindeki nemi kaybediyor ve ciddi anlamda zarar görebiliyor. Halbuki saçların düzleşmesini sağlamak oldukça kolay. Bunun için saçlarınızı 3 – 4 boğum şekilde bağlayarak rahatlıkla düzleştirebilirsiniz.

 

4-Düzleştirici Kremleri Dikkatlice Kullanın 

 

Son dönemlerde kadınların büyük bir kısmı saçlarını düzleştirmek adına bu konuda hazırlanmış olan kremleri kullanıyorlar. Fakat bu kremlerin yanlış bir şekilde kullanılması sonrasında saçlar zarar görebiliyor. Düzleştirici kremlerin kullanımında önemli olan şey ise kremin saçta günlerce kalmasını engellemek olmalı. Çünkü aksi durumda saçlar bu kremden ötürü ağırlaşabilecektir.

5-Saç Tipine Uygun Ürünler Tercih Edin 

Özellikle de son dönemlere bakıldığı zaman kadınlar artık saç bakım ürünleri konusunda hiç olmadığı kadar şanslı bir hale gelmiş durumda. Nasıl ki cilt temizliği ve bakımı konusunda kadınların karşılarına onlarca farklı ürün çıkıyorsa, aynı şey saçlar için de geçerli. Dolayısıyla mutlaka saçların tiplerine göre en uygun tarzdaki ürünler seçilmeli. Bu sayede saçlar ihtiyacı olan şeyleri bu ürünlerden alacak, sonrasında da istenilen güzel görünüme erişmiş olacaktır.

6-Argan Yağı Kullanın

Fas ülkesi haricinde fazla yetişmeyen Argan yağı bu ülkedeki  argan ağacından elde edilir. Fas’ta  sağlıklı saç gelişimi ve saç bakımında yüzyıllardır kullanılan bu doğal yağ, saç tellerini yumuşatıyor ve saç kırıkları minimuma indirerek saçın düzensiz kabarmasını önlüyor. Düz , dalgalı, kıvırcık, ince yada kalın telli, boyalı, aklınıza gelebilecek her tip saçta ipeksi bir yumuşaklık ve görünüme sahip olmasını sağlıyor ve saçların üzerinde yağ birikimine yol açmıyor.

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
5
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
4
Üzücü
Efsane Efsane
1
Efsane
Komik Komik
3
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
6
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
3
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
9
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.