İrem Helvacıoğlu’nun Hayatına Dair Merak Edilen 6 Bilgi


Başrollerde yer aldığı Sen Anlat Karadeniz isimli dizi ile hızlı bir çıkış yapan başarılı oyuncu İrem Helvacıoğlu’nun hayatına dair merak edilen 6 bilgiyi sizler için derledik.

 1. 1 İrem Helvacıoğlu Hayatı


     İrem Helvacıoğlu, 2 Şubat 1990 tarihinde Ankara’da doğdu fakat uzun seneler Almanya’da yaşamıştır. İrem Helvacıoğlu kova burcudur.İrem Helvacıoğlu asker kökenli bir aileden geliyor ve babası albaydır. Ciddi bir babanın gölgesinde yetişen Helvacıoğlu, oyunculuk konusunda annesinin ve ablasının desteğini arkasına alarak oyunculuk eğitimi almayı başarmıştır. 

     Çocukluk yıllarında çok aktif bir çocuk olan Helvacıoğlu, çocukluk yıllarında voleybol takımında yer almış ve halk oyunları da oynamıştır. Ayrıca resim kursuna gitmiş ve izcilik de yapmış. Hatta izcilik yaptığı dönemlerde ilk olarak ilk tiyatro gösterisini de yapmıştır. İlk olarak izcilik eğitimi sırasında 10 yaşında sahneye çıkan Helvacıoğlu, tiyatrocu olmaya sergilediği bu performansıyla o yıllarda karar vermiş. Çocukluk ve genç kızlık yılları Almanya’da geçen İrem Helvacıoğlu, Türkiye’ye döndükten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır. 

     Masa başı işlerinden hiç hoşlanmadığını belirten oyuncu konuşmalarında oyunculuğun ruhuna hitap ettiğini sıkça yineliyor.Günlük hayatında oldukça açık sözlü bir tavır takınan genç ve güzel oyuncu, yurt dışına açılarak yabancı dizi ya da yapımlarda da yer almak istediğini sık sık vurgulıyor.

 2. 2 İrem Helvacıoğlu Nasıl Ünlü Oldu?


     İrem Helvacıoğlu oyunculuk sektörüne geçtiğimiz yıllarda yeni yeni adım atmış çiçeği burnunda oyunculardandır ve son yıllarda yıldızı parlamaktadır. Onu ilk olarak Muhteşem Yüzyıl Clara rolünde izlemiştik. Ardından Behsat Ç’de Bir Ankara Polisiyesinde, Kurtlar Vadisi Pusu’da, Güneşin Kızları dizisinde en sonsa No;309 dizisinde izlemiştik. En çok ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisindeki ‘Nefes’ karekterinde ortaya koyduğu performansıyla anılmıştır.

 3. 3 İrem Helvacıoğlu Hangi Dizi ve Filmlerde Rol Aldı?


  Muhteşem Yüzyıl - Clara, Behsat Ç -Bir Ankara Polisiyesi, Kurtlar Vadisi Pusu, Güneşin Kızları, No;309, Sen Anlat Karadeniz adlı dizilerde rol almıştır.

 4. 4 İrem Helvacıoğlu Fiziksel Özellikleri


  Kilosu: 55 

  Boyu: 170 

  Göz Rengi: Yeşil 

  Saç Rengi: Kumral

 5. 5 Oynadığı Rollerde En Çok Hangi Karekterlerde Beğenildi?


     Sen Anlat dizisi Nefes karekterinde dikkatleri üzerine çekmiştir. Hatta bu dizide Nefes karekterini canlandırmak için psikolojik destek aldığı söylentileri bile çıkmıştır. Güneşin Kızları dizisindeyse Tuğçe karekteriyle gündeme gelmişti.

 6. 6 Sosyal Medya Hesapları


  Instagram Hesabı: @iremhlvcioglu


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
3
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
6
Üzücü
Efsane Efsane
14
Efsane
Komik Komik
4
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
8
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
12
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
45
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.