İstanbul’un En İyi 10 Oteli


İstanbul’un En İyi 10 Oteli

Otellerde aranan kriterlere kişiye, zamana ve mekana göre değişiklik gösteriyor olsa da bazı oteller vazgeçilmezdir her zaman. Bunlardan İstanbul’da olan 10 en iyi oteli sizler için derledik. İstanbul’un en iyi 10 oteli şık, modern ve lüks dekorasyonlarıyla, dikkat çeken ayrıntıları ve misafirperverlikleriyle göz doldurmaktadır.

Bakalım İstanbul’un En İyi 10 Oteli hangileriymiş

İstanbul’un En İyi 10 Oteli

1)Hilton İstanbul Bomonti Otel

Bomonti modern tasarıma sahip otellerden birisidir. İstanbul’un en pahalı ve gözde caddelerinden biri olan Nişantaşı’nın yer aldığı Şişli’de yer almaktadır. Otelde modernlik ve geleneksellik bir aradadır. İhtişamlı Eforea Spa ve Türk Hamamları, açık, kapalı havuzları bir aradadır.

2) Shangri-La Bosphorus Otel

Beşiktaş’ta bulunmaktadır. Sağında Dolmabahçe Sarayı solunda ise 20 binin üzerinde eserin bulunduğu yeni denizcilik müzesi yer almaktadır. İç renklerinde pastel mavisi, bej renkleri hâkimdir.

3) Four Seasons Otel

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunmaktadır. İhtişamlı bir boğaz manzarası sunmaktadır. Osmanlı motifleri ağırlıklıdır. Klasik detayları ile ilgi çekmektedir. Muhteşem otel manzarası, leziz ve enfes yemekleri ile vazgeçilmez bir otel konforu sunmaktadır.

4) Raffles İstanbul

Birçok lüks otelin aksine Raffles Osmanlı-Bizans dönemlerine ait mimari ile tasarlanmamıştır. Türkiye’nin modern sembolü olarak karşımıza çıkmaktadır. 2014 yılında ünlü şarkıcı Lady Gaga ile açılmıştır.

5) Çırağan Palace Kempinski

Boğaz’ın eşsiz güzelliğini tüm misafirlerine tattırmaktadır. Bej ve mavi renklerle donatılmış iç dizaynı vardır. Doğu ve Batı kültürlerini harmanlamaktadır.

6) Le Meridien

İstanbul’un en lüks semtlerinden biri olan Eti’lerde bulunmaktadır. Kendini şımartmayı sevenlerin adresi olan otelde buhar odası, spa, jakuzi, Türk hamamı, 8 bakım odası, açık ve kapalı havuzu bulunmaktadır.

7) The Ritz-Carlton

İstanbul’un 5 yıldızlı otelleri arasında tek teras sıpası olan tek oteldir. Haftada 5 gün DJ performansı sergilenen oteldir.

8) The Marmara Taksim Otel

İstanbul’un hareketli Taksim Meydanında yükselmiş bir oteldir. Otelin üst katında boğaz manzarası eşliğinde Türk yemekleri sunan restoranı da yer almaktadır.

9) Divan Otel

Misafirlerine Türk misafirliğini gözler önüne sermektedir. Beş yıldızlı oteller arasında en şık dekorasyona sahip oteller arasında yer almaktadır.

10) Banker Han

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde hizmet vermektedir. Otuz sekiz odası bulunmaktadır.

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
2
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
3
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Efsane Efsane
8
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
1
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
5
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
9
Sevdim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.