Kadınları Utandıran 16 Kritik An

Erkekler mi daha utangaçtır , kadınlar mı ? Yapılan birkaç araştırmada, kadınların erkeklerden nazaran daha utangaç oldukları ortaya çıkmıştır. Gelin kadınların utandığı 16 durumu beraber okuyalım.


Kadınların Utandığı Durumlar Nelerdir?

Erkekler mi daha utangaçtır , kadınlar mı ? Yapılan birkaç araştırmada, kadınların erkeklerden nazaran daha utangaç oldukları ortaya çıkmıştır. Cinsel konular dışında da kadınları utandıracak çok şey olduğunu biliyoruz. Kadınlar konuşarak kendilerini erkeklerden daha net ifade edebilseler de bazı konularda utangaç olmalarından dolayı sıkıntı yaşarlar. Hatta o kadar ki bazen en yakın kız arkadaşlarına bile konuyu açamadıkları görülmüştür.  Gelin kadınların utandığı 16 durumu beraber okuyalım.

1- Aynı ortamda Pişti olmak

Bunu bilmeyen yoktur herhalde. Kadınlar  giyim konusunda çok hassastırlar. Davetli olduğunuz bir gecede mekana daha girer girmez aynı kıyafeti başkasının da giymiş olabilme ihtimali kabus gibidir. Erkeklerde bu durum çok ta kafaya takılacak bir mevzu değildir.

2- Olmadık anda Çorabın Kaçması

Hiç olmadık bir anda o nankör çorabın kaçması çok büyük bir moral bozukluğuna sebep olabilir.  Aslında çok doğal bir durumdur . Kimi kadın bunu dert etmese de genelde kadınlar bu durumlarda utanırlar.

3- Ayakkabı Topuğunun Kırılması

Daha yeni aldığınız ve o günün modasına en uygun ayakkabınızın topuğunun bir anda “çatt” diye kırılması. Allah vermesin.

4- Sahilde mayo/bikini yada şortunuzun düşmesi

O sahilde binlerce kadın varken neden sizin başınıza gelir ki?

5- Göbek bölgesi Kilolu bir hanımefendiyi hamile zannetmek

Düşünün kuafördesiniz. Muhabbet muhabbeti açtı. Dikkatinizi çeken, sanki 8 aylık hamileymiş gibi göbeği belirgin kuaför hanımefendiye ” kaç gün kaldı” sorusundan sonra esen buz gibi rüzgarlar…

6- Konuşma esnasında ağzınızdan tükürük fırlaması

Gayet kötü bir durum. Hele ki karşınızdaki eliyle o tükürü temizleme çalıştıysa. O anda ordan ışınlanmak istersiniz.

7- İstenmeyen bölgelerde ter lekeleri oluşması

Yaz aylarında çok sık rastlanan doğal bir durum olsa da bayanlar kollarını kaldırdığında ortaya çıkan ter halkasından utanırlar.

8- Birinin adını hatırlayamamak

Düşünün ki , çok eski ama samimi bir arkadaşınızla bir mekanda karşılaştınız ve o size isminizle hitap ederek sarıldı. Ama siz onun adını bir türlü hatırlayamadınız. Kötü ve utandırıcı bir durum.

9-  Aslında başkasına el sallayan birine el sallayarak karşılık vermek

Bu sadece kadınların değil erkeklerin de başına sık gelir. Burda önemli olan o el sallamayı çok doğal başka bir harekete çevirebilmektir.

 

10-  İçeri doğru açmaya çalıştığınız kapının aslında dışarı  doğru açılıyor olması

Genelde kapıların üzerinde “İtiniz” yada “Çekiniz” gibi yazılar vardır. Kapıya ters yöne zorlamakta ısrar etmeyin. İleri ittiniz açılmadı . Işık hızıyla kendinize çekerek açmaya çalışın.

 

11- Ödeme esnasında kredi kartınızın limitinin yetmemesi.

Severek bir sürü kıyafet  aldınız. Heyecanla kasaya geldiniz. Kasiyerin “ne yazık ki kredi kartınızın limiti…..” cümlesini kurması. Hele ki verdiğiniz ikinci kredi kartında da aynı durumun yaşanması.

12- Dedikodusunu yaptığınız kişinin bir anda arkanızda belirmesi.

Biri hakkında dedikoduya başlamadan önce etrafınızı iyice kolaçan edin. Bazen ensenizde bile göz olması yetmez. O anı çok iyi çevirecek yeteneğiniz yoksa siz siz olun iki kere düşünün.

13- Yaptığınız espriye gülünmemesi

Herkes espri yapıyor . İnsanlar kahkaha üstüne kahkaha atıyor. Siz de tam da bu esnada bir espri patlattınız ve herkes bi anda susarak size baktı. Aman Tanrım.

14- Yüzünüzde istenmeyen şeylerin olması

Bu konuyu fazla açmayalım isterseniz. Siz anladınız.

15- Misafir olduğunuz evde tuvaletin tıkanması

Genelde kadınlar bu konuda çok titizdir. Her yerde tuvaleti kullanmazlar. Ama zaruri durumlarda kullanmak zorunda kalabilirler. İşiniz bitti ve sifonu çektiniz. Hiç bir şey olmadı. Bi daha çektiniz , olmadı. O anı yaşamamak için neler vermezdiniz.

16- Sarımsaklı yada soğanlı bir gıda tükettikten sonra ağzının kokuyor olma ihtimali

Bir mekana davetli olduğuz bir akşam dayanamayıp sarımsak ve soğan ihtiva eden bir gıda tükettiyseniz ne yapmanız gerekir? Dişerinizi güzelce fırçalayın, listerin türü bir ağız bakım losyonu kullanın, bir de üzerine Karanfil alın ağzınıza . Garanti veremiyoruz ama gittiğiniz mekanda uzun cümleler kurmayın 🙂

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
1
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
3
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.