Kadınların Bilmesi Gereken 7 Bakım Sırrı

Genelde kadınlar kendini güzel hissetmek adına birbirinden pahalı markalara ait ürünleri kullanmanın yeterli olacağını düşünüyor. Halbuki atılacak olan doğru adımlar ile beraber kadınlar kendilerini hiç olmadığı kadar bakımlı hissetmeye başlayabilecekler.


Günümüz dünyasında saç bakımı , güzellik ve bakım kavramları ciddi anlamda değişmeye başladı. Böyle olunca da hemen her kadın kendini güzel hissetmek adına birbirinden pahalı markalara ait ürünleri kullanmanın yeterli olacağını düşünüyor. Halbuki atılacak olan doğru adımlar ile beraber kadınlar kendilerini hiç olmadığı kadar bakımlı hissetmeye başlayabilecekler.

1- Güneş Kreminin Doğru Kullanımı

Kadınların büyük bir kısmı güneş kremini yanlış kullanıyorlar. Onlara göre güneş kremi ne kadar fazla sürülürse, etkisinin o denli artacağı düşünülüyor. Gerçekte ise tam tersinin yapılması gerekmekte. Krem deriye tek kat olacak şekilde sürülmelidir, aksi durumda deriye zarar verecektir.

2- Ciltte dökülmelere Su uygulamayın

Kimi zaman farklı durumlardan ötürü ciltte dökülmeler kendini göstermekte. Kadınlar da bu aşamada ciltlerini ıslatarak çok büyük bir yanlış yapıyorlar. Çünkü bilindiği üzere bölgeye su uygulamak, burada leke oluşumuna neden olacaktır. Bunun yerine yalnızca bu bölgelere maske uygulaması yapılmalıdır.

3- Boyun Bakımı Önemlidir

Kadınların yaşını gösteren yerlerden bir tanesi de boynudur. Dolayısıyla düzenli olarak boyun bölgesine krem ile masaj yapılmalı ve bu bölgede oluşabilecek olan sarkma durumunun da önüne geçilmelidir.

4- Sihirli Buz Küpleri

Buz küpleri yalnızca içeceklerin çok daha soğuk olmasına yardımcı olmuyor. Bununla beraber parlak bir cilde sahip olmak isteyen kadınlar 1 2 dakika buz küpü ile yüzlerine masaj yaptıkları zaman tam anlamıyla istemiş oldukları görüntüye erişmiş olacaklar.

5- Yüz Temizliği

Gün içinde eller pek çok farklı şeye temas etmektedir. Buna yüz de dahil. Dolayısıyla ellerin ve dokunulan yerlerin temiz olması çok önemli. Aksi durumda kirli yerler ile temas edecek olan eller sonrasında yüze temas ettiğinde birçok farklı cilt sorununu da beraberinde getirmiş olacaktır.

6- Sivilcelerle Doğru Mücadele

Sivilceler ile oynamak ve onları ovalamak pek çok kadının yapmış olduğu en büyük hatalardan bir tanesi. Çünkü böyle olunca sivilcelerdeki bakteriler etrafa yayılmış olacaktır. Bunun yerine yapılması gereken şey hassas sabunlar ile bölgeyi hafifçe yıkayıp çevresine masaj yapmak olmalıdır.

7- Yüz masajı

Yüz masajının tahmin edilenden çok daha fazla faydası bulunmaktadır. Çünkü düzenli olarak yapılacak olan bu masaj ile beraber göz altlarında buluna torbalar yok olacak ve cilt gerginleşmiş olacaktır.

 

Bakımlı görünmek her kadının istediği bir şeydir. Fakat bazen çok basit ayrıntılarda yapılan hatalar bu bakıma zarar vermektedir. O yüzden bizden söylemesi .


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.