Kadınların En Büyük Derdi Ödem İçin Çay Tarifi

Bu tür durumlara karşı geliştirilen ve tavsiye edilen bazı çay tarifleri bulunmaktadır. Bu tariflerden bir kaçını deneyebilir ve etkilerini gözlemleyebilirsiniz.


Ödem Kabusunuz Olmasın

Kadınların hem fiziksel hem de ruhsal olarak yaşadığı sağlık sorunlarından biri de ödemdir. Ödem, vücut dokuları arasında sıkışmış olan sıvı olarak adlandırılır. Bu durum kişide günlük yaşantısında rahatsızlık veren gerginliği tetikleyen bir unsurdur. Bütün günlerini yeri geldiğinde çileye dönüştürebilir.

Ödemin insanlarda bazı kullanılan ilaçların yan etkileri olarak belli edebilir. Güne nedensiz bir gerginlikte başlıyorsanız, ellerinizde, ayaklarınızda nedensiz şişlikleri fark ediyorsanız, günlük almış olduğunuz sıvıyı yeterli düzeyde dışarıya atamıyorsanız ödem belirtileri ile baş başa kalmış olabilirsiniz. Sağlığınız dışında yani herhangi bir hastalığınız olmamasına karşın halen bu sorun ile karşı karşıya iseniz, stres, uykusuzluk, aşırı tuzlu beslenme, hareket ve egzersizinizde yetersizlik, alkol tüketimi, mineral yetersizliği gibi durumları da kontrol etmelerinde fayda olacaktır.

Bu tür durumlara karşı geliştirilen ve tavsiye edilen bazı çay tarifleri bulunmaktadır. Bu tariflerden bir kaçını deneyebilir ve etkilerini gözlemleyebilirsiniz.

Ödemi Azaltmak ya da Kurtulmak İçin Tavsiye Edilen Çaylar

Nane ve Ihlamur Çayı: Herkes tarafından bilinen ve hemen hemen herkesin evinde bulundurduğu en etkili ödem attırıcı ve metabolizmayı artıran çaylardan bir tanesidir.

Taze nane, limon, maydanoz ve ıhlamuru suya koyun ve bunları kaynatın. Ardından karışımı süzün ve bir kaba aktarın. Her sabah aç karnına bir bardak tüketebilirsiniz.

Elma Limon Çayı: Tadı lezzetli olduğu gibi kolay tüketebileceğiniz, vücudunuza ödem attırmada ve yağ yakımında etkin rol oynayacağı bir karışım.

Limon ile elmayı en kolayından 4 parçaya bölüp bir kabın içerisine koyun. Ardından içerisine karabiber ile tarçın da ekleyerek 1 litre su ile kaynatın.

Zencefil Çayı: Özellikle kadınların hamilelik sırasında ödemden kurtulmaları için önerilen karışımlardan bir tanesi.

1 cm kadar zencefili öncelikle soyun, ardından ince dilimlere bölerek 1.5 bardak su içerisine atıp ağzı kapalı bir kapta 15 dakika boyunca kaynatın. Daha sonra içerisine bal ekleyin ve süzün.

Mısır Püskülü Çayı: Ödem atımı için vücuttaki toksinlerin uzaklaşmasına neden olacak bir karışım.

Önce iki bardak suyu cezve yardımı ile kaynatın. Ardından içerisine, maydanoz sapı, 1 çay bardağı yeşil çay, 1 tutam kiraz sapı, 1 tutam mısır püskülünü ekleyin ve 4-5 dakika boyunca bekletin.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.