Kanserle Modern Mücadele Yöntemleri Nelerdir?


Kanserle Modern Mücadele Yöntemleri Nelerdir?

Kanserle nasıl mücadele edilir? Kanserle mücadele döneminde beslenmenin önemi nedir? Kanserle tedavi sürecinde nasıl besin takviyesi yapılır?

Herkesin günlük hayatta gerek yakınlarında gerekse çevresindeki arkadaşlarında oldukça görebileceği çok sıkıntılı hastalıklardan bir tanesidir. Ancak hastalık bu diyerek pes etmemeli ve tedavi zamanlarında gerek yakınlarınıza destek verebilmeli gerek onları hayata olan heyecanlarından yoksun bırakılmamalıdır. Modern mücadele dediğimiz kısım sadece kişinin kimyasallara ve ilaçlara bağlı olan bir yaşamı değil, aynı zamanda onun hasta olduğunu unutturacak ve genel pozitif duygulardan bağımsız olmayacak bir enerji vermektir.

Kanserle Mücadele Döneminde Beslenmenin Önemi

Bu hastalığa yakalanmış kişiler, diğerlerine göre çok daha dikkatli olmalı ve sağlıklarına özen göstermeleri gerekmektedir. İnsanların her zaman düzenli ve sağlıklı beslenmelerini gerektiren programlara daha çok uymaları ve bunu günlük hayatlarının bir parçası haline getirmeleri gerekmektedir.

Neden Önemli? Aslında bizlerin kanser gibi bir hastalığa neden yakalandığımız bu sorunun cevabı olacaktır. Yapay ve kimyasallarla içli dışlı olan pek çok besin şuan pek çok kişinin sofralarında geziyor. Bunların organik olmaması zamanla kişilerin vücudunda biriken ve gizlenmeyi başaran toksinler haline geliyor. Bol bol su içerek ve gayet doğal beslenerek en azından pek çok zararlı kimyasallardan uzak kalmış hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirecek yeni besinlerle kendinizi desteklemiş olursunuz.

Doktora Danışmadan Besin Programı Uygulamayın

Kanserle tedavi süresince etkisinde kalabileceğiniz uygulamalar ve ilaçlar olacaktır. Sizin alacağınız besinler bu ilaçlarla ters düşebilir. Bu yüzden doktora danışmadan herhangi bir besin takviyesini kendinize uygulamamanız gerekmektedir.

Her Zaman Yanınızda Bulunacak Gıdalar ve Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

  • Kalorisi yüksek gıdalar tüketmeye özen gösterin
  • Sık sık parçalara bölünmüş zaman aralıklarında düzenli ve azar azar yemek yemeye özen gösterin
  • Tedavi sırasında illa ki iştahınızda biraz kesinti meydana gelecektir. Bu yüzden yemek yemeden önce yapacağınız 5-10 dakikalık egzersizler iştahınızı artırabilir. Bunun yanında biraz şıklığa önem gösteriyorsanız, yemeklerin servisini bu yönde artırabilir ve iştahınızı kabartabilirsiniz.
  • Protein tüketimini artırın
  • Yüksek yağ ve şekerden uzak durmaya çalışın
  • Yağlı et tüketimini olabildiğince azaltmaya çalışın

Bunların yanında,

  • Hazır meyve suları, asitli içecekler, alkol tütün gibi ürünler, çay kahve tüketimi, hazır tatlılar ve pastalar, yağlı yiyecekler ve bol tereyağlı soslardan da olabildiğince kaçının.

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.