Kara Liste Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Kara liste sorgulama işlemlerini üç farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her bir yöntem, listede olup olmadığınızı doğru bir şekilde öğrenmenizi sağlar.


Findeks Kara Liste Sorgulama

Bankalardan aldığınız kredileri ödemekte geciktiğiniz durumların sürekli olarak yaşanması halinde, kara listeye alınma ihtimaliniz de artacaktır. Böyle bir durumda diğer bankalardan kredi alınması da mümkün olmayacaktır. Kara liste sorgulama işlemlerini üç farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her bir yöntem, listede olup olmadığınızı doğru bir şekilde öğrenmenizi sağlar.

Şubelerden Kara Liste Sorgulama

  • Bulunduğunuz bölgeye en yakın banka şubesine giderek kredi çekmek istediğinizi belirtmeniz halinde, krediyle ilgili bilgi verilmeye çalışılacaktır.
  • Bu süreçte eğer kara listedeyseniz, öncelikle bu durumla ilgili bilgi verilir ve başvurunuzun olumsuz olacağı belirtilir.
  • Kara listeye girmeniz durumunda sadece bir banka için değil, diğer bankalarda da krediye dair sorunlar yaşamaya başlarsınız.

Şubelere gittiğinizde herhangi bir türde kredi çekmek istediğinizi belirtmeniz, sadece birkaç saniye içerisinde kredi notunuza ulaşılmasını sağlayacaktır. Herhangi bir banka aracılığıyla kredi notunuzu, ne zaman kara listeye girdiğinizi de öğrenmeniz mümkündür.

Online Risk Merkezi Raporu Nedir?

Herhangi bir bankadan kredi çekebilmek için sitelerine giriş yapabilirsiniz. Kredi alıp alamayacağınızı öğrenmek için form doldurabilir ve kredi notunuzla ilgili bilgilere de bu sayede ulaşabilirsiniz. Online risk merkezi bünyesinde bulunan rapora ulaşarak, ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kara liste sorgulama e- devlet ile de aynı şekilde rapor halinde sonuçla gerçekleştiriliyor.

Merkez Bankası Kara Liste Raporu: Merkez bankasında kayıtlı tutulan ve ulaşıma açık olan bilgiler arasında kara liste raporu da bulunuyor. Diğer iki yönteme kıyasla bu yöntemi kullanarak yapacağınız başvuruyla, kara listede olup olmadığınızla ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz. Merkez bankasında gerçekleştirilecek olan bilgi edinme işlemleri için posta gönderilmesi gerekiyor. Findeks kara liste sorgulama işlemlerinde olduğu gibi fakat merkez bankasından gelecek posta ile detaylı bilgi edinebilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.