Korku Film Tutkunları için Son 5 Yılın En İyi 10 Korku Filmi


Korku Film Tutkunları için Son 5 Yılın En İyi 10 Korku Filmi

Film seyretmeyi genel anlamda çok seven bir nesiliz fakat korku filmi seyretmek ayrı bir olay. Günlerce etkisinden çıkamasakta, sokakta yalnız yürürken sürekli arkamızı kontrol etme ihtiyacı duysakta, evde sürekli yanımızdakileri ” Sen de benim duyduğumu duydun mu ?” diye darlasakta izlemekten asla vazgeçemediğimiz bir şeydir korku filmi seyretmek. Napalım hem korkarız, hem izleriz 🙂

Bakalım Korku Film Tutkunları için Son 5 Yılın En İyi 10 Korku Filmi neymiş

Korku Film Tutkunları için Son 5 Yılın En İyi 10 Korku Film
1) The Conjuring – Korku Seansı (2013) / IMDB : 7.5

Evlerinde sıra dışı olaylar olduğunu ileri sürerek şeytan bilimci bir çiftten yardım isteyen bir ailenin sıra dışı hikayesini konu alan filmi mutlaka izlemelisiniz.

2) The Cabin in the Woods – Dehşet Kapanı (2012) / IMDB : 7.0

5 arkadaşın ormanda bir kır evinde başından geçen çarpıcı olayları konu alan bir filmdir. Hikayenin aslını öğrenince çok şaşıracaksınız.

3) Sinister – Lanet (2012) / IMDB : 6.8

Gerçek cinayet hikayelerini konu alan romanlar yazan bir adamın ailesiyle birlikte bir cinayet bölgesine kalıp orada olup bitenleri anlamaya çalışırken yaşadığı olayları ele alan bir filmdir. Bu gerçeklik fazla ürkütücü.

4) Poltergeist – Poltergeist : Kötü Ruh (2015) / IMDB : 6.0

Yeni taşındıkları evde yaşanan bazı paranormal olaylarla birlikte ailenin en küçük kızının kaybolmasıyla olaylar sarpa sarar. Küçük kızı geri almak kolay olmayacaktır.

5) 10 Cloverfield Lane – Cloverfield Yolu No 10 (2016) / IMDB : 7.3

Bir trafik kazası sonrası gözlerini yer altında bir sığınakta açan genç kızın yanında bulunan iki erkek dışarıda kimyasal bir saldırı olduğunu ve bu yüzden dışarı çıkamadıklarını söyler fakat genç kız olan biteni kendi gözleriyle görmek ister. Nefes kesen bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

6) Mama – Anne (2013) / IMDB : 6.2

İki küçük kız kardeşin babaları bir snir krizi geçirerek annelerini öldürür ve kızlarını da ormanda bir eve bırakır. Aynı gün babalarını da kaybeden küçük kızlar ormanda bir süre kaldıktan sonra amcaları tarafından bulunur ve eve götürülürler fakat iki küçük yalnız değildir. Gizem dolu bu filmi mutlaka seyretmelisiniz.

7)  Don’t Breathe – Nefesini Tut (2016) / IMDB : 7.2

Geçimlerini küçük hırsızlıklar yaparak sağlamaya çalışan üç genç hayalleri uğruna gözleri görmeyen emekli bir askerin evine girerler fakat işler zannettikleri kadar kolay olmayacaktır. Sır dolu filmin detaylarını öğrenmek için izlemelisiniz.

8) Insidious : Chapter 2 – Ruhlar Bölgesi Bölüm 2 (2013) / IMBD : 6.6

Ruhlarla olan bağlantılarını kesmeye çalışan aile nereye giderse gitsin bundan kurtulamayacaktır. Korku dolu bu filmi izlediğinizde anlayacaksınız.

9) Split –  Parçalanmış (2017) / IMDB : 7.6

.

Çoklu kişilik bozukluğu olan ve bununla birlikte tam 22 adet karaktere sahip bir adam alışverişten dönen 3 kızı kaçırır. Olacaklar nefes kesicidir.

10) It Follows – Peşimdeki Şeytan (2014) / IMDB : 6.9

Hoşlandığı gençle şehir dışındaki bir harabeye gittikten sonra hayatı tamamıyla değişen bir genç kızın sır dolu hikayesini konu alan bu film soluğunuzu kesecek.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
2
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Efsane Efsane
13
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
2
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
6
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
11
Sevdim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.