Kredi Kartından Kurtulmanın Yolları


Kredi Kartından Kurtulmanın Yolları


Kredi kartı ile nasıl mücadele verilir? Kartların borç yükünü nasıl hafifletebiliriz? Kart borcunu nasıl daha aza indirgeyebiliriz?

Sıcak paranın tatlı gelmesi her zaman insanın başına iş açmıştır. Borçlar harçlar insanı yaşamaktan alıkoyan stres malzemeleridir. Kredi kartı borcunuz bitmiyorsa ve sizin aylık gider listenizi aşıyorsa tabi ki bazı alternatif yollara ihtiyaç duyulabilir. Ancak bu yollar kurtulma anlamında değil erteleme anlamında karşımıza çıkar.

Kredi Kartı Borç Yükü Nasıl Azaltılabilir?

  1. En eski ve bir zamanların en etkili silahlarından biri borç ile borç kapatmak idi. Eski borçları bir araya getirip yeni bir kredi çekerek öncekileri ödeyebilirdiniz. Şimdilerde hala devam ediyor mu bunu yapanlar, bilinmez. Kart borcunu ödemek için sizden istenilen miktar çok ise ve karşılayamıyorsanız bu ihtimal değerlendirilebilir. Yani sonuçta zaman kazanabilirsiniz. Ancak faizlere de dikkat etmelisiniz.
    Bahsettiğimiz ikinci borç kredisi için ihtiyaç kredileri tarzında seçenekler bulunur. Bu seçeneklerde, sizin geçmişteki borç durumunuzu göz önünde bulunduracakları için tekrardan kredi çekme isteğiniz reddedilebilir. Bu durumda karşı tarafa bu krediyi hangi amaçla çekmek istediğinizi bildirebilirsiniz.
  2. İkici bir erteleme yolu ise borcunuz bulunan bankanıza giderek yapılandırma istemektir. Aylık ödenmesi gereken tutarı karşılayamadığınız taktirde bu durumu doğruca bankanızla görüşebilirsiniz. Yalnız oraya ciddi ama zengin bir şekilde kendinizi göstererek gitmeyin. İkna edebilir pozisyonda olmanız gerekecektir. Eğer ki bankayı ikna ettiniz diyelim, banka size bu iyilik karşısında ek faiz yapılandırmasını önünüze sürebilir. Kendi açınızdan bütçe yönetmek kolay iken bu durumda, daha çok faiz ödeme durumunda da kalabilirsiniz.
  3. Tabi en son çare de erteleme uğruna yaptığınız çalışmaların ardından kendi açınızdan yapacağınız çalışmalardır. Borç yükünüz boğazınıza kadar dayandıysa, her geçen gün biraz daha batma eşiğinde iseniz, artık vakti gelmişte geçiyordur. Normal ev ihtiyaçlarınız dışında tüm günlük ihtiyaçlarınıza bir göz gezdirmeniz gerekiyordur. Aylık yaptığınız zaruri masrafları belirlemeniz ve günlük rutin olan bazı işlerinizden bile vaz geçmeniz gerekebilir. Ufak tefek harcama diyerek arkanıza atmamanız ve masraflarınızı kısıp para biriktirmeye başlamanız gerekiyordur.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.