Kuru Saç Kesimi için 5 Tercih Sebebi

Kuru saç kesiminin avantajları oldukça fazladır. En önemli avantajı ne biliyor musunuz? Tabi ki kesim sonunda olası kötü bir sürprizle karşılaşmamak. Kuru saç kesiminin bilinmeyen 5 yönünden bahsedelim.


    Bayanların saçlarına ne kadar değer verdiğini bilmeyen yoktur.  Her kadının mutlaka müdavimi olduğu bir kuaför vardır. Peki kuaförünüze hiç saçınızı kuru kesim yapmasını istediniz mi? Genelde bilinen tabu saçların ıslakken kesilmesidir. Artık ıslak saç kesimi demode olacak gibi. Kuru saç kesiminin avantajları oldukça fazla. En önemli avantajı ne biliyor musunuz? Tabi ki kesim sonunda olası kötü bir sürprizle karşılaşmamak. Kuru saç kesiminin bilinmeyen 5 yönünden bahsedelim.

1-Saçlarınız kıvırcık ve Dalgalı mı? Kuru kesim tam da sizin için.

Özellikle kıvırcık ve dalgalı saçlı kadınlar saç kesim işlemlerinde hüsrana uğrarlar.Sebebi, dalgalı ve kıvırcık saçlara, ıslak kesim yapılırken buklelerin kıvrımları ve dönüş yönleri tam olarak  belirleyemiyor kuaförler. Kıvırcık ve dalgalı saçların kesiminde buklelerin dönüş yönünün dikkate alınması çok önemli. Bu tespiti ıslak kesimde başarabilmek gerçekten zor.Kuru kesimde bu işlem daha güzel sonuçlarla yapılabiliyor. Tüm saç stilleri arasında belki de mutlaka kuru kesim yaptırması gerekli bayanlar , dalgalı saça sahip olan bayanlardır. Kuaförünüzden ısrarla isteyiniz 🙂

2- Saçlarınız daha hacimli bir görünüme sahip olur.

Kuru kesim sonrası saçlardaki hareketlilik ve saçların hacmindeki pozitif artışı kolayca fark edebilirsiniz. Kuru saç kesimi aynı zamanda daha hareketli ve doğal biçimselliği bozulmamış saç yapısına sahip olmanın anahtarıdır. Islak saç kesimine göre daha az tahribat yapar ve saçın sağlıklı yapısını koruyarak doğal dolgunluğunu ön plana çıkarır.

 

3-Saç kesimi için saatlerinizi harcamanıza gerek kalmaz. 

Kadınlar için saç ne kadar önemliyse zaman da bir o kadar değerlidir. Islak kesimde; saçlar önce yıkanır, taranır, kesilir, gerekirse bir kez daha yıkanır, kurutulur ve son kez şekil verir. O yüzden bayanlar genelde haftasonları yada boş günlerinde kuaföre gitmeyi tercih ederler. Kuru kesim sayesinde ise yıkama işlemi ve şekillendirme işleminden de kurtulduğunuz için geriye sadece kesim işlemi  kalır. Biraz  şanslıysanız hiç sıra beklemeden işleme alınır ve yarım saat bilemediniz 20 dakika sonra kuaförden ayrılabilirsiniz. Böylelikle kuaförde harcayacağınız fazladan zamanı sevdiklerinizle geçiri yada işlerinizi tamamlayabilirsiniz.

4-Kuru kesimle saçlarınız daha az yıpranır.

Islak saç kesiminde, ara makas darbeleri ve düzeltme işlemleri sırasında saçların yıpranma ihtimali daha yüksektir. Aslında saç kesimini ilk amacı saçların daha sağlıklı olabilmesidir, fakat kesim işlemi esnasında makas darbelerinin fazla oluşu bu duruma biraz darbe vuruyor . Kuru saç kesimi işleminde  makas darbelerinin daha az olması ve işlemin hızlı olmasından dolayı böyle bir ihtimal yok denecek kadar azdır.

5- Sürpriz sonuçlarla karşılaşma ihtimaliniz çok düşüktür. 

 Kuru saç kesimi özellikle;  kıvırcık ve bukleli saçlar için daha çok geçerli olan bir konu olsa da ,tüm saç tipleri için  ıslak kesimdeki sürprizlerle karşılaşma riskini en aza indirgemektedir. Bu durumda Kuaförünüz de, kuru saç kesimi ile zamandan kazanır ve karşılıklı olarak kazançlı çıkmış olursunuz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
1
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
2
Üzücü
Efsane Efsane
2
Efsane
Komik Komik
1
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
9
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
2
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
9
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.