Maaş Kartıyla POS Cihazından Alışveriş Yapmak Mümkün Mü?


Maaş Kartıyla POS Cihazından Alışveriş Yapmak Mümkün Mü?

Maaş kartı sadece hesap kartı gibi midir? Maaş kartı ile sadece para çekimi mi yapılır? Maaş kartını POS cihazında kullanabilir miyiz? Maaş kartı ile alışveriş yapmak mümkün müdür?

Oldu olası bir merak konusu ve kafalarda soru işaretine engel olunamayan bir problemdir. Maaş kartları, hesap kartları ve kredi kartları… Hangisi ne amaçla kullanılır ya da hangisi hangi işlevi görür? Hepsinin her işlevi görmesini isteriz her zaman bir kafa karışıklığının olmaması için. Herkesi de ara ara, eğer ki çok içli dışlı değilse bu konulara kafaların çok karıştığı bir problem olmaktan öteye gitmez.

POS kullanmak, artık eski zamanlara göre daha çok kullanılan bir para ödeme şeklidir. Hatta artık insanların nakit taşımak yerine her alışverişte kart kullanması alışkanlık haline geldi. Bu duruma çözüm olarak müşterilerin de kolaya kaçması bilindiğinden maaş kartlarının da POS cihazlarında kullanımı bulunmaktadır.

Maaş kartlarında ‘’artı para’’ ve ‘’ek hesap’’ gibi seçenekler bulunur. Maaş kartı ile harcama yaparken ek hesabı da kullanacaksınız diye bir zorunluluk yoktur. İçerisinde kendinize ait paranız olduğu sürece alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca şöyle bir durum da vardır ki çoğu banka maaş kartı içerisinden ek hesaba geçiş yapabilmeye doğrudan izin vermez. Yani paranız bulundukça alışveriş yapabilir ve aksi halde ‘’yetersiz Bakiye’’ ibaresi ile karşılaşabilirsiniz.

Maaş Kartları Da Aslında Bir Kredi Kartıdır

Maaş kartları diğer bir kullanım alanı olarak banka kartı ismi ile de geçmektedir. Banka kartını hepimiz biliriz. Nakite dayalı bir harcama sunarlar. Ancak banka ile yazılı, imzalı bir talimat vermediğiniz sürece nakit dışında harcama yapılamaz.

Temassız Ödeme Maaş Kartlarında Da Mevcut

POS cihazları ile ödeme yaparken zaman kaybına illaki uğrarsınız. Onayın geçmesi ve şifre girme işlemleri ile uğraşırsınız. Size belirtilen belli bir sınırın altında alışveriş yapacak olursanız, şifre derdiyle uğraşmadan kullanım yapabilirsiniz. Tabi bu temassız kulanım özelliği her kartta bulunmayabilir. Ayrıca alışverişlerde kullanım için belirtilen temassız çekim miktarı 50 TL olarak desteklenmektedir. Son olarak ta maaş kartıyla internet üzerinden alışveriş yapmanız da mümkündür.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.