Makyaj Konusunda En Sık Yapılan 6 Yanlış

Makyaj diyip öyle geçmeyin. Her şeyden önce söz konusu olan cildinizin sağlığıdır. Siz siz olun bu uyarıları dikkate alın ve hem dilediğiniz gibi görünün hem de cildinizi yıpratmayın.


Makyaj yapmak pek çok kadın için vazgeçilmez konular arasında kendine yer bulmakta. Ancak bu aşamada doğru bilinen yanlışlardan ötürü ortaya birçok farklı sorun çıkabilmekte. Bu sorunların giderilmesi ve kolay ve  etkili bir şekilde makyaj yapmak için yanlışların neler olduğunu bilmek ve bunları uygulamak oldukça büyük bir öneme sahip olacaktır. Makyaj Ustası olmanın püf noktalarını yine sitemizden okuyabilirsiniz.

1- Maskaranızı Sallamayın

Birçok kadın maskarasını devamlı sallayarak topaklanma yapmasını önleyebileceğini düşünürler. Gerçekte ise bu durumun sonunda maskaranın içerisine hava gireceği için çok daha fazla topaklanma olacaktır.

2- Doğru Makyaj malzemesi Akne ve Sivilceyi önler

Makyaj yapmanın akne ve sivilceye neden olduğu düşünülmektedir. Fakat kaliteli ürünler kullanıldığı takdirde eğer ki makyaj malzemesine karşı bir hassasiyet bulunmuyorsa sivilce oluşumu meydana gelmeyecektir.

3-Cildinizin Sağlığı İçin Yatmadan Makyajınızı mutlaka Temizleyin.

İnsan vücudu geceleri kendini yenilemeye programlanmıştır. Bundan dolayı da kadınların yatarken mutlaka cildinizi temizlemeleri gerekir. Çünkü yüzde bulunacak olan makyaj yenilemeyi önlemenin yanı sıra gözenekleri kapattığı için farklı cilt sorunlarını da beraberinde getirecektir.

4- Makyaj Malzemelerinizin Son Kullanma Tarihlerine Dikkat Edin

Birçok kadın, satın almalarının üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin fark etmez, makyaj ürünlerini sorunsuzca kullanabileceklerini düşünüyorlar. Halbuki birçok üründe olduğu gibi makyaj ürünlerinde de son kullanım tarihi bulunmaktadır. Bu tarihten sonra kullanılacak olan ürünler kadınların ciltlerine zarar verebilir. Böylesi durumların önüne geçmek adına satın alınan  malzemelerinin son kullanım tarihlerine bakılmalı ve buna göre dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

5- Fırçalarınızı Mutlaka Temiz Tutun

Makyajların yapılmasına yardımcı olan fırçalar bir süre sonrasında kirlenmeye başlayacaktır. Üstelik kirlenmelerinin yanı sıra üstlerinde tahmin edilemeyecek kadar fazla bakteri üremiş olacaktır. Kadınların bir kısmı fırçalarını yalnızca onlar kullandığı için temizlemeye ihtiyaç duymadıklarını düşünebilirler ancak her fırçanın kirlendikten sonra dikkatlice temizlenmesi gerekmektedir.

6- Su Geçirmez Maskaraları Kullanırken Dikkat

Günümüzde maskaralar oldukça geniş bir kategori içerisinde üretilmekte. Böylece kadınlar kendi isteklerine en iyi şekilde uyum sağlayacak tarzdaki maskarayı seçebiliyorlar. Son dönemlerde kadınların çoğunluğu su geçirmez maskaraları tercih ediyorlar. Fakat bu maskaralar çoğu zaman gün içerisinde aşınacak ya da akabilecektir. Dolayısıyla uygun durumlarda kullanılmakta olan su geçirmez maskaraların yenilenmeleri gerekmektedir.

 

Siz siz olun tavsiyelerimize kulak verin , hem istediğiniz gibi görünün hem de cildinizi yıpratmayın. Bizden söylemesi 🙂

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.