Mesut Akusta’nın Hayatına Dair Merak Edilen 6 BilgiSon zamanların fenomen dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz‘ın sert karakteri Ekrem ile izleyici karşısına çıkan yakışıklı oyuncunun hayatına dair merak edilen 6 bilgi.

 1. 1 Mesut Akusta Hayatı

  mesut-akusta-hayati

  Mesut Akusta; 22 Şubat 1964 yılında Konya’da doğmuştur. Şu an 54 yaşında olan Akusta, kova burcudur. Babası olan Ali Akusta, hayvan üretme çiftliğinde teknisyenlik işiyle uğraşırken bu arada Mesut Akusta da Konya’da ilk okulu bitirmiştir. Bunun ardından babası Ali Akusta nın emekliliği üzerine ailesiyle birlikte annesinin memleketi olan Ayfon’a göç etmiştir. İlk- Ortaokul - lise eğitiminin ardından son sınıftayken okuldan uzaklaştırılan Akusta, babasının vefatı sonrasında 1985 yılında Ankara’ya gitmiştir. Ankara’da Edebiyat – Sanat fakültesini bitiren Mesut Akusta, Ankara halk eğitim merkezinin düzenlediği kurslara katılarak teknik ressamlık kursunu bitirir ve sonrasında halk eğitimin düzenlediği tiyatro kurslarınada katılarak 1985 yılında kendi imkanlarıyla tiyatro yapmaya başlar. Akusta, 6 yıl kadar çocuk tiyatrosu yapar ve eş zamanlı olarak sporla uğraşarak lisanslı kalecilikle de uğraşmıştır. 1992 yılında İstanbul’a gelen Akusta, Hadi Çaman Yedi Tepe Oyuncularınıın arasına katılır. Şu anda Esra Erol’ lun görümcesi olan Şafak Özbir ile evlidir ve bir erkek çocuğu babasıdır.

 2. 2 Mesut Akusta Nasıl Ünlü Oldu?

  mesut-akusta-nasil-unlu-oldu

  İlk olarak 1993 yılında ‘Şen Olasın Nuri Bey’ dizisinde oynayan Akusta, oyuncu parıltılarını bu yapımda ilzleyiciye geçirmeyi başarmıştır.

 3. 3 Hangi Dizi Ve Filmlerde Oynadı

  mesut-akusta-dizi-ve-filmleri

  Şen Olasın Nuri Bey -1993 dizisi, 1997 - Yanlış Saksının Çiçeği filmi, Her şey Çok Güzel Olacak filmi, Eylül Fırtınası filmi, Filler ve Çimen filmi adlı yapımlarda baş rol almıştır. Rol aldığı tiyatro oyuları; 1997 (Nezihe Araz) Cahide, Fehim Paşa Konağı, Atları da Vurdular, Ve Şerefe, Yirminci Yüzyıl müzikalleri ve oyunlarında rol almıştır. 2017-18 (Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz [Ekram])

 4. 4 Mesut Akusta Fiziksel Özellikleri

  mesut-akusta-fiziksel-ozellikleri

  Göz rengi;Kahve rengi 

  Saç rengi;Kahve rengi

  Boy; 1.80cm 

  Kilo;83kg

 5. 5 Oynadığı Rollerde En Çok Hangi Karakterlerde Beğenildi?

  mesut-akusta-en-begenilen-dizisi

  2006 (Osman Yağmurdereli) Karagümrük Yanıyor dizisinde yer aldığı rolüyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Ayrıca Mesut Akusta, 2013 yılında yayınlanan ‘Kara Gül’ dizisinde ‘Kendal’ karekteriyle beğenlen bir performans sergilemiştir. Rol arkadaşlarıysa Ece Uslu, Yavuz Bingöl gibi isimlerden oluşuyordu. Eşkiya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinde Ekran karakteri de büyük beğeni toplamıştır.

 6. 6 Sosyal Medya Hesapları
Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.