Monsta X Nasıl Çıkış Yaptı?


Monsta X Nasıl Çıkış Yaptı?

Monsta X kendisini ne zaman duyurmaya başladı? İlk çıkışları nasıl oldu ve albüm çalışmaları nasıl? Asya grupları içerisinde yer alan ve bu kadar hızlı tanınmalarındaki etkenler nasıl? Tüm bu sorular için yazımıza devam edin.

Son zamanlarda K-Pop müzik grupları dünya çapında iyi çıkışlar yakalamaya başladı. Bangtan Boys başta olmak üzere black pink gibi pek çok müzik grubu kendisini dünyaya tanıtmaya başladı. Bunlardan biri olan Monsta X’te yeni yeni hayranlarını tüm dünyada artırmaya başladı. İlk çıkış zamanları 2014 yıllarına dayanan grubun ortaya çıkış öyküleri yine bir müzik yarışması dahilinde oldu.

Monsta X Çıkış Öncesi

Bu grubun üyeleri No Mercy öncesine dayanmaktadır. 2014 yılında Starship, NuBoyz ismini taşıyan bir erkek grup çıkaracağını duyurmuştu. Bu grubun üyeleri Wonho, Shownu, Gun veJooheon’du. Bu üyeler starship ismi altında çıkış yapacaktı. Hatta bu konuda mixtapeler ve konserlere katıldılar. Sosyal medya hesapları bile vardı. Ancak bu fikir yıl sonuna doğru değişti ve starship yeni çıkmasını düşündüğü üyelerini stajyerlerin katıldığı bir yarışmada seçeceğini duyurdu. Bu duyurunun ardından NuBoyz grubu dağıtıldı ve bu grubun üyeleri yeni programa dahil edildi. Buna rağmen eski sosyal medya hesapları kapatılmasa da herhangi bir açıklama da yapılmadı.

Deokspatch ve No Mercy

No Mercy, 10 aralık 2014 yılında başladı. Yarışmada 12 stajyer zorlu bir mücadele veriyordu. Program başlamadan önce yapılan hazırlıklarda stajyerler yeteneklerine göre numaralandırılmıştı. Program süresi boyunca 3 kişi elendi. Ancak rapçiler azaldığı için 3. Üye elendiği günden sonra sunucu yarışmaya 1 kişinin daha katılacağını duyurdu. Katılan bu kişi I.M idi. Bu kişi ile birlikte artık Monsta X grubu üyeleri tamamlanmış oldu.

Monsta X’in ismi %50 katılan seyirciler ve %50 programının yayınlandığı gün var olan jüri tarafından seçilmişti. Tarih 11 Şubat 2015’i gösterdiğinde yani programın son gününde grubun ismi Monsta X olmuştu. Bu isim ise Mon (Fransızca da ‘’ benim’’) sta (‘’yıldız anlamı’’) X (bilinmeyen) yani Monsta X ‘’ benim yıldızım x’’ anlamına gelmekteydi.

Deokspatch ise eğlence amacıyla monsta X ile eş zamanlı devam ediyordu. Görevi ise hayranların istekleri doğrultusunda etkinlik düzenliyor olmasıydı. Bu görevleri bir grup stajyer yardımı ile yapıyordu. Bu kapsamda ilerleyen program bölüm sonlarında etkinlik düzenliyordu. Bu etkinliğe katılan yarışmacılar arasından da da seçilen kişilere ödül dağıtımı yapılıyordu.

Çıkış Dönemi Zamanı

Deokspatch, No Mercy programından bir hafta sonra sona ermişti. Üyeler de yavaş yavaş çıkış için son hazırlıklarını yapmaya başlamıştı. Bu geçen süre içinde de boş durmayan ve hazırlık yapan ekip, bunun yanında Jooheon’un mixtape’ ini de yayınladı. Grup daha sonrasında mayıs ayında çıkış yapacağını hayranlarıyla paylaştı. Daha da heyecan dalgası yaratan bu haber ile ilgi daha da arttı.

Çıkış Sonrası

Grup tarih 13 Mayıs 2015’i gösterdiğinde Bir showcase yayınladı. Ardından 14 Mayıs 2015’te ‘’Tresspas’’ albümünü piyasaya sürdü. Albüm ve aynı ismi taşıyan şarkının MV’si ile çıkışı gerçekleştirdiler.

Hatırlarsınız, Deokspatch programı No Mercy sırasında çekiliyordu. Bu program devam etti ve 2. Sezonuna başladı. Aynı zamanda Monsta X üyeleri de bu programa kendilerini uyarlamayı başararak popüler eğlenceyi hayranlarına sunmayı başardılar. Bu şekilde daha popüler olmayı da sağladılar.

Monsta X, MAMA 2015 kırmızı halıda ödül almaya gitmeden önce özel bir sahne aldılar. Sahnede ‘’Tresspas’’ ve ‘’Hero’’ şarkılarını sergilediler. Ayrıca akılda kalan bir diğer anı ise Monsta X, PSY ve BIGBANG’ın aynı fotoğraf içinde yer almaları oldu.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
6
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
2
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
6
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
13
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.