Nintendo Switch ’de Oynayabileceğiniz 20 Muhteşem Oyun

Nintendo Switch yine Nintendoyu kurtaran bir proje oldu. Her ne kadar çizgi film ayarında grafikli oyunları da olsa super mario klasiği ile çocukların vazgeçilmez oyun konsolu.


Hem portable olarak elde tabletle , hem  de TV üzerinden oynanabilen hibrit bir oyun konsolu olan  Nintendo Switch  her ne kadar ülkemizde resmi satışı olmasa da dünyanın bir çok ülkesinde oyun severlerle buluştu. Biz de sizler için Nintendo Switch platformunda oynayabileceğiniz en iyi Nintendo oyunlarını bir araya getirdik.

018-nintendo-swicth-oyunları-zelda-inceleme-maddelik

1-The Legend Of Zelda: Breath of The Wild

Diğer Zelda oyunlarından farklı biçimde olan The Legend of Zelda: Breath of The Wild bu farkı açık dünya oyunu olmasına borçlu. The Legend of Zelda: Breath of The Wild için “konsolu sattıran oyun” lakabını rahatlık ile verebiliriz çünkü Nintendo Swtich’in en çok oynanılan ve beğenilen oyunu bu. Neredeyse sırf bu oyunu oynamak için bile Nintendo Switch alan pek çok kişi mevcut durumda dünyanın her köşesinde. Ayrıca The Legend of Zelda: Breath of The Wild pek çok farklı camia tarafından ya yılın oyunu olarak seçildi ya da yılın oyunu olmaya hak kazandı.

 

2018-nintendo-swicth-oyunları-super-mario-odyssey-inceleme-maddelik

2-Super Mario Odyssey                                                                                                                                                                                                                                   

Super Maria Odyssey aynı The Legend of Zelda: Breath of The Wild gibi konsol sattıran bir oyun olmak ile beraber pek çok farklı mecra da yılın oyunu olmak için aday gösterilmiş ve bazı kesimlerde yılın oyunu olarak seçilmiştir. Super Mario Odyssey’in bildiğimiz diğer Mario oyunlarından farklı olarak bu sürümde yeni gelen “şapka fırlatma” yeteneği sayesinde kelimenin tam anlamı ile oyunculara sınırsız oynayış seçenekleri sunmuş ve platform oyunlarına pek yaklaşmayan yahut sevmeyen, hatta soğuk bakan kimseleri dahi bu platforma çekmeyi başarmış bir oyundur.

2018-nintendo-switch-Mario-kart-8-deluxe-inceleme-maddelik
3-Mario Kart 8 Deluxe

Nintendo markasını duyduğumuzda oyuncuların aklına gelen başlıca iki oyun vardır. Biri The Legend of Zelda: Breath of The Wild, diğeri ise Mario serisi. Mario serisi denildiğinde de en eğlenceli olanlarından biri Mario Kart serisidir. Serinin 8. Oyunu olan Mario Kart 8 Deluxe, bir kez daha Nintendo oyuncularına harika zaman geçirmeleri için geliyor. Oldukça sevilen Mario serisinin büyük başarı kaydetmiş ve 8.si yapılan Mario Kart 8 Deluxe bir kez daha oldukça başarılı olmuş ve oyuncuları kendine hayran bırakmayı başarmıştır.

2018-nintendo-switch-splatoon-2-inceleme-maddelik
4-Splatoon 2

Splatoon 2, aynı kulvarda yarıştığı diğer shooter oyunları gibi değildir. Oyun o kadar büyük ilgi ördü ki küçük büyük demeden hemen herkesin ilgisini çekmeyi başardı ve oldukça büyük bir oyuncu kitlesine hitap ediyor. Nintendo Switch’in tanıtım videosunu izleyenler dikkat etmişlerdir ki, videonun sonunda 2 farklı takım planlar yaparak oyuna hazırlanıyor ve büyük bir arenada izleyiciler karşısında turnuvaya katılıyorlar. Artık düşünün ne çapta bir oyun olduğunu.

2018-nintendo-switch-Mario-rabbids-kingdom-battle-inceleme-maddelik
5-Mario + Rabbids Kingdom Battle

Mario ve Tavşanların birleştiği bu oyunda sıra tabanlı bir strateji oyunu oynuyor olacağız. Oyun oldukça eğlenceli olmak ile birlikte oldukça tatlı kahramanlardan oluşuyor. Güzel dinamikleri ve renkli grafikleri ile hoşça vakit geçireceğiniz bir oyun.

2018-nintendo-switch-sonic-mania-inceleme-maddelik
6-Sonic Mania

Sonic bir zamanların çizgi film serisi ile pek çoğumuzu kendine izletti saatlerce. Şimdi biraz nostalji isteyenler için yeni gelen Sonic Mania önceki sürümlerine kıyas ile daha zor ve tümü yeni boss’lara ve tamamı yenilenmiş seviyelere sahip. Sonic ve diğer iki arkadaşı ile de oyanayabildiğiniz oyunu siz ve bir arkadaşınız ile birlikte oyanayabiliyorsunuz. Harika bir 2D oyun olan Sonic 2D manzaraları ile de “vay be” dedittirecek.

2018-nintendo-switch-inceleme-maddelik-stardew-valley-
7-Stardew Valley

Sıradan bir çiftlik oluşturma oyunundan farklı olarak Stardew Valley’de yaban araziyi kesip, biçip yeniden şekillendirecek ve kendinize bereketli bir çiftlik oluşturacaksınız. Aynı zamanda sosyal ortama kaynayabilecek, npc’ler ile ilişki kurabilecek, evlenip çocuk sahibi olabileceksiniz. Gerek topraktan mahsullerinizi toplayabilecek gerek denizde balık tutabilecek gerekse de madenlerde madencilik yapabilecek ve bazen de yarasalar ve örümcekler ile savaşabileceksiniz. 4 mevsimi birden yaşayabileceğiniz Stardew Valley’de yılbaşları kutlayabilecek, yediğinizden zehirlenebileceksiniz bile. Harika bir stres atma ve rahatlama oyunu olarak tavsiye edebileceğimiz Stardew Valley’i mutlaka denemelisiniz.

2018-nintendo-switch-arms-inceleme-maddelik
8-Arms

Uzayan kollar ile dövüşmeye hazır mısınız ? Arms ile uzayan kollar ile farklı kombinasyonlar ve taktikler yaparak rakiplerinizi alt edebilirsiniz. Gerek çevik hamleler ile gerekse de falsolu uzun menzilli yumruklarınız ile rakiplerinizi gafil avlayabilirsiniz.

2018-nintendo-switch-cave-story-inceleme-maddelik
9-Cave Story

Mağaralarda farklı silahlar ile yaratıkları yok edip, hızlı parmaklar ile hayatta kalmaya çalışacağınız, oldukça iyi el-göz koordinasyonu gerektiren eğlenceli bir oyun. 4 farklı bitişe sahip ve hızlı refleksler isteyen bir başka Nintendo oyunu.

2018-nintendo-skyrim-the-elder-scrolls-inceleme-maddelik
10-The Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim pek çok farklı mecrada oldukça üstün başarılara imza atmış, gerek pc gerek PS gerekse de Nintendo da oynanabilen, bir zamanların bir numaralı açık dünya oyunu ve saatlerinizi değil günlerinizi, haftalarınızı hatta aylarınızı sıkılmadan geçirebileceğiniz, geceleri rüyalarınızda size ejderha kestirtebilecek bir oyun. O mezar senin bu mezar benim demeden bütün kuzeyi gezebileceğiniz, yeri gelince kutuplarda yüzebileceğiniz, bir o dağa bir bu dağa çıkıp ejderhaları öldürerek güçlerini sonsuza kadar emebileceğiniz insan vücudunda ejderha ruhu ile Skyrim’i fetih edebileceğiniz muhteşem bir macera oyunu. İç savaşta tarafınızı seçip Skyrim’e özgürlüğünü kavuşturabilir ve geleneklerini yeniden yaşatabilir ya da imparatorluk çok yaşa diyerek Talos’un kurduğu imparatorluğa bir şans daha verebilirisiniz. Pek çok farklı rolde oynayabilir, kimi zaman acımasız bir savaşçı, kimi zaman tehlikeli bir büyücü hatta en yetenekli hırsız ya da suikastçı bile olabilirsiniz ama kaderinizden kaçamazsınız. O Alduin ölecek! Hatta bunu yapabilmek için öbür dünyaya gidip gelmeniz gerekse bile!

2018-nintendo-swicth-oyunları-snipperclips-inceleme-maddelik
11-Snipperclips

İki kişi oynanabilen eğlenceli bir puzzle oyunu.

2018-nintendo-switch-super-bomberman-inceleme-maddelik
12-Super Bomberman R

Hemen hemen hepimizin ataride oynadığı ve çok sevdiği bomberman’in temellerinin aynı kaldığı fakat ok oyunculu versiyonunun eklenmiş olduğu yeni ve eğlenceli bir oyun.

2018-nintendo-switch-golf-story-inceleme-maddelik
13-Golf Story

Klasik golf oyunlarına oldukça farklı bir açıdan yaklaşıp bambaşka bir renk kazandıran eğlenceli bir golf oyunu.

2018-nintendo-switch-ultra-street-fighter-II-inceleme-maddelik
14-Ultra Street Fighter II The final Challengers

Jetonu makineye atıp oyun oynayanlar hala aramızda mı? O zaman sizlere çok güzel bir haberim var. Pek çok insanın hayranlık ile oynadığı ve gerek filmlerini gerekse de animelerini defalarca izlediğimiz Street Fighter’ın yeni oyunu Ultra Street Fighter II The Final Challengers sizlere harika bir nostalji yaşatacak muhteşem bir Street Fighter oyunu.

018-nintendo-switch-cars-3-driven-to-win-inceleme-maddelik
15-Cars 3: Driven to Win

Arabalar animasyonunun resmi oyunu 3. Serisini çıkardı. Cars 3: Driven to Win özellik ile hitap ettiği kitle için oldukça hoş ve eğlenceli bir araba yarışı oyunu.

2018-nintendo-switch-minecraft-nintendo-switch-edition-inceleme-maddelik
16-Mine Craft: Nintendo Switch Edition

Mine Craft için herhangi bir açıklamaya gerek kaldı mı? Bizce hayır, çünkü o kadar tanınan ve oynanan bir oyun ki, küçük büyük demeden herkesin oynadığı harika bir zaman geçirme oyunu. Kendi dünyanızı inşa ettiğiniz Mine Craft oyununun Nintendo sürümü Mine Craft: Nintendo Switch Edition sizleri bekliyor.

2018-nintendo-switch-attack-on-titan-2-inceleme-maddelik
17-Attack on Titan II

Anime severler burada mı? O halde hiç şüphesiz ki Attack on Titan’ı ya da asıl adı ile Shingeki no Kyojin’i hepiniz bilirsiniz. Şimdi onu bir de Nintendo’da düşünün.

2018-nintendo-switch-nba-2k18-inceleme-maddelik
18-NBA 2k18 Legend Edition: Her zamanki gibi muntazam bir basketbol oyunu.

 

2018-nintendo-switch-wwe-2k18-inceleme-maddelik
19-WW 2k18: Stres atmak için birebir Amerikan Güreşi.

20-FIFA 18: Fazla söze gerek yok, top yuvarlak maç 90 dk.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
1
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
7
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
2
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
4
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.