Oktay Kaynarca’nın Hayatına Dair Merak Edilen 6 BilgiKurtlar Vadisi’nin Süleyman Çakır’ı, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz‘ın Hızır Çakırbeyli’si, büründüğü her karakter ile o milyonların gönlüne taht kurmayı başarmış bir isim, işte Oktay Kaynarca’nın hayatına dair merak edilen 6 bilgi.

 1. 1 Oktay Kaynarca Hayatı

  oktay-kaynarca-hayati

  Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965 tarihinde Malatya’da doğmuştur. Kova burcudur. Şu anda 51 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezundur. Ailesi Almanya’da çalışmak zorunda olan Kaynarca çocukluk döneminin bir kısmını Berlin’de geçirmiştir. İstanbul’da Üsküdar semtinde yaşayan anneannesinn yanında büyümüştür. Liseyi bir sene gecikmeyle 6 yılda bitiren Kaynarca, Üsküdar ve sonrasında Hopa lisesine gitmiştir. Aldığı eğitimin ardından fabrikada işçi olarak çalışırken konservatuar sınavlarına giren Kaynarca, bu sınavı kazanarak tiyatro bölümünü bitirmiştir. Uzun yıllar Melike Öcalan ile ismi anılmıştır. Daha sonra medya'da Deniz Çakır ile ismi geçmiştir.

 2. 2 Oktay Kaynarca Nasıl Ünlü Oldu?

  oktay-kaynarca-nasil-unlu-oldu

  Oktay Kaynarca, ilk oyunculuk tecrübesini Ege Tiyatrosu'nda Turgut Özakman'ın yazıp yönettiği ‘Duvarların Ötesi’ adlı oyunuyla gerçekleştirmiştir. Sonrasında çocuk oyularında oynamıştır ve ardından TRT için çekilen ‘Gençler’ dizisinde yer almıştır. Atik tiyatrosunda çocuk oyununda ilk profesyonel oyunculuğunu sergiledikten sonra 1993- 1994 yıllarında ‘Derin Bir Soluk Al’ adlı oyunuyla Avni Dilligil en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü almıştır. Sonrasında 2003 yılında başlayan Kurtlar Vadisi - Süleyman Çakır rolüyle ünlenmiştir. 2008 - Adanalı dizisi, 2011 Nuri adlı dizisi - Nuri karakteri - 2015 , 2018- Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı diziyle ekranlarda yer almaya devam etmektedir.

 3. 3 Oktay Kaynarca Hangi Dizi Ve Filmlerde Oynadı

  oktay-kaynarca-dizi-ve-filmleri

  Yer aldığı yapımlar; Gençler, Kardeş Payı, İnadına Yaşamak, Vay arkadaş, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Bir Kadının Anatomisi, Yarın geç olmayacak, Köstebek, Deli Yürek, Yeditepe İstanbul, Tek Celse, Lahmacun ve Pizza, Bayanlar baylar, Esir Şehrin İnsanları, Kurtlar Vadisi, Aşkımızda Ölüm Var, Kalbin Zamanı, Adı Aşk Olsun, Geniş Zamanlar, Sıfır dediğimde, Beynelmilel, Kuzey Rüzgarı, Hoşçakal Güzin, Adanalı, Lanet Oyun gibileridir.

 4. 4 Oktay Kaynarca Fiziksel Özellikleri

  oktay-kaynarca-fiziksel-ozellikleri

  Kilosu: 70Kg

   Boyu: 1.76Cm

   Göz Rengi: Mavi 

  Saç Rengi: Kumral

 5. 5 Oynadığı Rollerde En Çok Hangi Karekterlerde Beğenildi?

  oktay-kaynarca-en-begenilen-dizisi

  Kurtlar Vadisi – Çakır, Adanalı, Nuri ve Eşkiya Dünyaya Hülümdar Olmaz dizisinde Hızır Çakırbeyli karekterleriyle kalplere kazınmış bir oyuncudur.

 6. 6 Sosyal Medya Hesapları
Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.