Öykü Gürman’ın Hayatına Dair Merak Edilen 6 Bilgi


Sen Anlat Karadeniz dizisinde rol arkadaşı Sinan Tuzcu’ya “Oy Mustafam Oy” nidasıyla seslenerek, sosyal medyada paylaşım rekorlarının kırılmasına neden olan, başarılı ve güzel oyuncu Öykü Gürman’ın hayatına dair merak edilen 6 bilgi sizlerle.

 1. 1 Öykü Gürman Hayatı

  oyku-gurman-hayati

     Öykü Gürman, 4 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da doğan ve aslan burcu olan sanatçılarımızdandır. Şarkıcılık alanında eğitime ve kariyere sahip bulunuyor. Küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgisi olan Gürman, buna bağlı olarak keman eğitimi de almıştır. Lisede okul konserlerinde ve çeşitli bazı etkinliklerde keman çalmış olan Gürman, kimi zamanda şarkı söylemiştir. Sonrasında erkek kardeşi ile Youtube kanalında ‘Evlerinin Önü Boyalı Direk ‘ şarkısını farklı bir tarzla yorumlayan Öykü Gürman, yüzlerce kez tıklanarak dinlenmiş ve büyük ilgi toplamıştır.

     İkiziyle birlikte Youtobe kanalında ’Evlerinin Önü Boyalı Direk ‘şarkısını flamenko yorumuyla seslendiren Gürman, ardından şarkıcılık kariyerine 2007 yılı içerisinde devam etmiş ve kardeşiyle ‘Kısmet’ adlı albümlerini çıkarmıştır. Bu büyük çıkışın ardından 2009 yılında ‘İki Arada’ albümü çıkarmıştır. Öykü Gürman 2015 yılında Yavuz Bingöl ile nikah masasına otursa da evlilikleri kısa sürmüş ve 1 yıl sonra 2016 senesinde çiftin boşanmasıyla sonuçlanmıştır. Öykü Gürman şu an 32 yaşındadır.

 2. 2 Öykü Gürman Nasıl Ünlü Oldu?

  oyku-gurman-nasil-unlu-oldu

     2007 yılında erkek kardeşi Berk Gürman ile birlikte Youtube sayesinde tanınan Gürman, ‘Evlerinin Önü Boyalı Direk’ şarkısı ile çok kısa zamanda fenomen olmuştur. Böylelikle iki kardeş, hızlı bir şekilde yükselişe geçerek radyo ve tv kanallarına davetler alarak ünlenmiştir.

 3. 3 Öykü Gürman Hangi Film Ve Dizilerde Oynadı?

  oyku-gurman-dizileri

  Öykü Gürman, 2014 yılında ‘Panzehir’ adlı bir dizide rol alarak sonrasında oyunculuğa bir dönem ara vermiştir. Yine 2014 yılı içinde ‘Urfalıyım Ezelden’ adlı dizide yer almıştır. Ayrıca Türkü filminde de oynamıştır. Şuan Sen Anlat Karadeniz dizisinde Asiye karakteri ile izleyici karşısına çıkmaktadır.

 4. 4 Öykü Gürman Fiziksel Özellikleri

  oyku-gurman-fiziksel-ozellikleri

  Kilosu: 52kg 

  Boyu: 1.69cm 

  Göz Rengi: Kahverengi 

  Saç Rengi: Kahverengi

 5. 5 Oynadığı Rollerde En Çok Hangi Karekterlerde Beğenildi?

  oyku-gurman-en-begenilen-dizisi

     Gürman, Faruk Teber’in yönettiği ve kan davasının işlendiği Urfalıyam Ezelden dizisinde; İzmir’den İstanbul’a gelen konservatuarlı ve barlarda pop şarkıcılı yapan Ceylan karakterini oynayarak bu rolüyle izleyicinin beğenisini kazanmıştır.

 6. 6 Sosyal Medya HesaplarıSizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
2
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
3
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
4
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
7
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.