Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır? Para Kazandıran Oyunlar


Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır? Para Kazandıran Oyunlar

Oyun oynayarak Nasıl Para Kazanılır? İnternetten nasıl para kazanabiliriz? Para kazanmak güvenilir midir? Dolandırıcılıklara maruz kalır mıyız? Para kazanabileceğimiz oyunlar nelerdir?

İnternetten Para Nasıl Kazanabiliriz?

Öncelikle genel olarak şunu belirtmeliyim ki, internetten para kazanmak mümkündür ancak bunun için öncelikle herkes tarafından tanınmış güvenilir siteler olması önemlidir. Örneğin YouTube, bir dünya markası denilebilecek video paylaşma sitesidir. Bu site üzerinden üyelik açıp gerekli işlemleri takip ederek ve koşulları yerine getirerek para kazanabilirsiniz.

YouTube, öncülüğünü çektikten sonra bunun gibi başka siteler de türemiştir ve mantık aynıdır. Video yükle, izlenme başına siteden para kazan.

Son zamanlarda yani son 5 sene içerisinde farklı bir format daha ortaya çıktı. Özellikle forumlarda herhangi bir paylaşım altına yaptığınız yorumlar tutar ve çok beğeni alırsanız, bu yolla da para kazanabiliyordunuz.

Çok takip eden var mıydı, ilgilenilir miydi bilinmez ama internet üzerinde anket yayınlamada da güzel paralar kazanılabiliyordu. Bazen günlük bazen haftalık gelen anketleri doğru bir şekilde doldurduğunuzda hatırı sayılır paralar kazanılabiliyordu.

Oyun başlığı altında neden bu haberi yaptığımızı yazının sonlarına doğru daha iyi anlayacaksınız. Şimdi biraz dolandırıcılıktan bahsedelim.

Dolandırıcılığa Maruz Kalır Mıyız?

Yazımızın satır aralarında ilgileneceğiniz sitelerin güvenilirliğinden bahsetmiştim. Güvenilirlik önemli. Aklınıza şöyle bir şey sakın gelmesin ‘’herkes kullanıyorsa ya da oynuyorsa kesin güvenilirdir’’. Böyle bir algı tamamen yanlıştır. Bunun örneklerini geçmiş zamanlarda ülkemizde fazlasıyla gördük.

Öncelikle eğer bir site ile ilgili zaman harcamayı ve bir şeyler beklemeyi umut ediyorsak, bu kesinlikle bir oyun ve buradan para kazanmayı da umuyorsak matematik bilen bir arkadaşınıza ihtiyacınız olacaktır. Oyun ve matematik derken?

İnternetten para kazanma adı altında, bunu tasarlayan sistem hiçbir zaman size kendi kazanacağından daha fazla para ödemez. Bunun için sizin ya paranızı ya da uzun vadede zamanınızı çalacaktır.

Eğer bir oyun sistemi içerisinde sizin yatıracağınız herhangi bir miktar parayı, oyun size 4-6 ay içerisinde geri ödemeyi vaat ediyorsa, %80 ihtimal ile dolandırılmaya hazır olun demek istiyordur.

Bu sistemin sayılamayacak kadar örneği mevcuttur. Ama şimdi biraz oyun kısmına geçelim.

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Her zaman kasa kazanır diye bir söylem vardır bilir misiniz? İşte bu kasa oyun siteleridir. Tamam siz bütün parayı almak istemiyorsunuz ama diğerlerinden daha çok nasıl para kazanabilirsiniz?

Şimdi burada bahsedeceklerim biraz tartışmaya açık olabilir ama geneli bu şekilde yürür.

Oyunlardan bahsederken içerisinde Mmorpg tarzı değil internet tarayıcı oyunları da dahildir. Burada sizin rekabet edeceğiniz kısım oyun içerisinde diğer rakiplerden üstün olabileceğiniz bir hesap yaratmak ve bunun gerçek parasal değerinin olmasıdır. Yani oyunlardan para kazanmak aslında oyuncular arasındaki hesap satışlarından mümkün olacaktır. Direkt site sahibinden para kazanma olayı özellikle günümüzde oldukça zor ve risklidir.

Ayrıca size bir gerçek sunayım. Günümüzde neredeyse her sektörde insan talebi çok olduğu için haliyle rekabette çok olduğu için satacağınız hesap çok iyi değilse zaman harcayarak para kazanmanız (eğer profesyonel değilseniz) zordur. Ve genellikle iyi paralar kazanmak istiyorsanız, önce sizin para yatırmanız gerekebilir.

Para Kazanabileceğimiz Oyunlar Nelerdir?

Bu oyunların herhangi bir dünya listesi bulunmaz. Knight, silkroad, metin 2 gibi oyunlar bir ara oldukça tutulurdu. Buralar üzerinden güzel para kazanan kişiler bulunurdu.

Tarayıcı oyunlarda örneğin ikariam oyunundan da güzel paralar kazanılabilir ancak rekabet çok olduğundan işin profesyoneli olmanız ve hatırı sayılır hesaplar piyasaya sürmeniz önemlidir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.