Playstation 4 Oyun İnceleme : Shadow of The Tomb Raider

Her ne kadar kesin bilgileri bekliyor olmaya devam ediyor olsak da yeni oyununun nerede geçeceğini biliyoruz. Aslında bu bilgi bize bir önceki oyun olan Rise of The Tomb Raider’da verilmişti.


Shadow of The Tomb Raider


Herkesin sevgilisi Lara Croft, Rise of Tomb Raider’dan sonra yeni bir oyun ile seriyi üçleyip bizi Shadow of The Tomb Raider ile selamlamaya hazırlanırken, elimizde henüz netleşen bir bilgi yok ne yazık ki. Normal şartlar altında oyun 27 Nisan 2018 tarihinde Tomb Raider oyuncu kitlesine ve dünya çapında ne kadar hayranı varsa her birine yeni gelecek Shadow of The Tomb Raider hakkında net bilgiler verecekti. Henüz oyun hakkında kesinleşen bilgileri öğrenemedik fakat elimizdekiler ile gayet tahmin yürütebilir haldeyiz.

Shadow-of-the-Tomb-Raider-oyun-inceleme-2

1- Eskimeyen bir Klasik

Her ne kadar kesin bilgileri bekliyor olmaya devam ediyor olsak da yeni oyununun nerede geçeceğini biliyoruz. Aslında bu bilgi bize bir önceki oyun olan Rise of The Tomb Raider’da verilmişti. Oyunda masanın üstünde bir harita, bu haritada işaretlenmiş (daire içine alınmış) bir bölge ve bazı yapışkan kağıtlar ile küçük detaylar yani notlar vardı. Haritada daire içine alınarak işaretlenmiş olan bölge Güney Amerika bölgesini, aşağı yukarı Meksika taraflarına denk gelen bir bölgeyi içine almakta idi. Yeni oyunda da nerede oynayacağımızın bilgisi ilk elimize ulaştığı zamanda da bu bilgi onaylandı ve Güney Amerika bölgesinde eski Aztek kalıntılarında yapacağımız bir serüven bizlere resmi olarak bildirildi. Bunu oyunun kendi trailerının da açıkça göstermesi sayesinde artık hiçbir şüphe kalmadı. Ayrıca trailerda bir kan ayini yapıldığını, Lara Croft’un eskiye nazaran biraz daha vahşi olduğunu görüyoruz. Aslında bu oyunda bizi daha sert, acımasız ve gözü kara bir Lara Croft bekliyor olacakmış. Çünkü yine yapılan açıklamalardan öğrendiğimize göre “Shadow” kelimesinin kullanılma sebebi Lara Croft’un bir nevi karanlık yüzünü oyuncuya resmetmek amacı imiş. Yani daha fazla kan göreceğimiz bir oyun ile karşılaşacağız diye beklemekteyiz.

Shadow-of-the-Tomb-Raider-oyun-inceleme-4

2- Daha fazla ekipman daha fazla hareket

Öğrendiğimiz bir diğer bilgi de, oyunun bu sefer diğerlerinin aksine zamanda ilerlemek yerine geriye gittiği. Aslında en başına dönüyoruz. Lara Croft’un ilk macerasına döndüğümüz Shadow of The Tomb Raider oyunu serinin üçüncü ve son oyunu olacakmış aynı zamanda. Oyuna eklenen yeni oynanış mekanikleri ve yeni ekipmanlar da söz konusu. Pek tabii bu konu hakkında da ayrıntılı bilgilere sahip değiliz açıklanmamasından dolayı fakat yine trailerdan gördüğümüz kadarı ile duvarlardan ip ile yürüyebilme, bir kazık ile ip bağlayıp bu ip yardımı ile doğrudan aşağıya inme gibi durumların söz konusu olacağını biliyoruz.

Shadow-of-the-Tomb-Raider-oyun-inceleme-5

3- Çıksa da Oynasak

Oyunun PC, PS4 ve XBOX 1 için çıkacağını biliyoruz. 14 Eylül 2018 tarihinde çıkacak oyunun neden Haziran civarlarında çıkmaması ve neden Eylül ayının tercih edildiği ilk başta düşündürmüş olsa da cevabı bulmak aslında o kadar da zor olmasa gerek. Bilindiği gibi Rockstar hep yaptığı gibi oyuncuları tabiri caiz ise içine çeken oyunlar ürettiği için genellikle diğer oyun yapımcıları Rockstar’ın önünden çekilmekte kendi çıkarları söz konusu olduğu için fayda görmekteler. Shadow of The Tomb Raider’ın da bu sebep ile Eylül ayında çıkacağını tahmin ediyoruz. Tabi Rockstar’ın da çıkartacağı oyunun ertelenmiş olması ve sonbaharda yeni oyununu çıkartacak olması muhtemelen Shadow of The Tomb Raider’ın akıbeti için biraz şanssız bir durum olacak.

Shadow-of-the-Tomb-Raider-oyun-inceleme

Her zamanki gibi üçlemeler ve babası ile olan sorunu gibi klasik problemlere sahip olan Tomb Raider’ın ne denli tutulacağı ve oyuncular tarafından geçer not alıp alamayacağını bilemiyoruz fakat oldukça etkileyici bir tanıtım videosu ile geldiklerinden dolayı aslında olumlu düşüncelerimiz var oyun hakkında.Bakalım Tomb Raider aranılanı verebilecek mi?Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.