Sidney’i Ziyaret Etmek İçin 10 Neden


Sidney’i Ziyaret Etmek İçin 10 Neden

Sidney denince akla harika sahiller, inanılmaz sanatlar, doğa ve rahat bir yaşam gelir. Sidney, turistlerin akın akın gittiği bir şehirdir. Ayrıca, yaşam kalitesi bakımından ilk 5’te yer almaktadır. Buna ek olarak, şehrin çok canlı olduğunu söylemekte yarar vardır.

Bakalım Sidney’i Ziyaret Etmek İçin 10 Neden neymiş

Sidney’i Ziyaret Etmek İçin 10 Neden

1) Bondi Beach

Bir kilometre uzunluğunda olan ve harika bir kumsala sahip olan Bondi Beach, mutlaka ziyaret edilmesi gerekilen bir yerdir. Bondi Beach, sörf yapanların en çok tercih ettikleri sahillerden birisidir. Sahilin hemen yanında Campbell Parade vardır. Burada kafeler, butikler ve oteller bulunur.

2)Sydney Opera House

Bu mükemmel eserin yapımı 16 yıl sürmüştür. Sydney Opera Binası, her yıl, olağanüstü güzellikte olan yılbaşı kutlamalarına ev sahipliği yapar. Sydney Opera Binası, her yıl en az 4 milyon insanın ziyaret ettiği bir yerdir.

3) Taronga Zoo

Taronga hayvanat bahçesi, 28 hektarlık bir alana sahiptir ve 2200’den fazla hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Taronga hayvanat bahçesinde, koala, kanguru ve Tazmanya canavarı gibi hayvanların yanı sıra nesli tükenmekte olan hayvan türleri de vardır.

4) Sydney Harbour

Dünya’nın en güzel limanlarından birisi olduğu açıktır. Dok alanları ve harika sahillere sahip olan Sidney Limanı, mutlaka gezilmesi gerekilen bir yerdir.

4) Royal Botanic Gardens & The Domain

Royal Botanik Bahçesi, insanların sabahtan akşama kadar piknik yaparak geçirebilecekleri bir yerdir. İçerisinde, sanat galerisi ve müzik okulu da bulunmaktadır.

6) Sydney Harbour Bridge

İnşaatı 8 yıl süren köprü, şehirdeki en iyi manzaraları size gösterebilecek bir yerdir. 134 metre yüksekliğinde olan bir çelik köprüdür.

7) The Rocks

The Rocks bölgesi, önemli bir tarihi ve kültürel değer taşımaktadır. Bu bölgede, restoranlar, barlar ve daha birçok sosyal alan vardır. Mutlaka gezilmesi gerekilen bir yerdir.

8) Blue Mountains

Manzarası bakımından en etkileyici ve şaşırtıcı olan yerlerden birisidir. Ormanlarla kaplıdır ve nesli tükenmekte olan hayvanlar barındırır.

9) Powerhouse Museum

En popüler müzelerden birisidir. Çocuklar için oyun alanları bulunur. Müzede, bilim, teknoloji, sosyal tarih gibi birçok alanla ilgili değerli şeyler bulunabilir.

10) Art Gallery of New South Wales

1909 yılında halka hizmet vermeye başlamıştır. Her yıl, 1 milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu sanat galerisinde, harika sanat eserleri bulunabilir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
1
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
1
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
3
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
3
Sevdim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.