Sivrisineklerden Doğal Yollar ile Korunmanın 5 Yolu


Yaz aylarında ısırdıkları bireylerde, kızarıklık, şişkinlik ve kaşıntı gibi belirtiler çıkmasına sebep olan sivrisineklerden korunmak için 5 önemli doğal yöntem.

 1. 1 Kekik Yağı ile Sivrisineklere Elveda Diyin


  Birkaç damla kekik yağı üzerine fesleğen bitkisinin yapraklarından bir tutam eklenir ve bulamaç haline gelene kadar iyice karıştırılır. Sonrasında bu karışım, sineklerin ısırdığı, vücudun açıkta kalan bölgelerine sürülür. Kokusundan sivrisinekler yaklaşamayacaktır.

 2. 2 Okaliptüs Sivrisineklere Karşı Çok Etkili


  Bir bardak su içerisine bir tutam okaliptüs bitkisinin yaprağı eklenerek kısık ateşte karıştırılır. Ancak, kaynamış su içerisine bir tutam okaliptüs yaprağı atıp da karıştırabilirsiniz. Karışımı, sivrisineklerin evinize girdiği cam altı, kapı altları gibi bölgelere dökün. Okaliptüsün kokusunda sivri sinekler yanaşamayacaktır. Ayrıca, yukarıda yer alan kekik yağlı karışıma da okaliptüs yağı ilave edip, vücudunuza sürerseniz, kekikten çok daha etkili bir sonuç alırsınız.

 3. 3 Sarımsak Kokusu Sinekleri Çok Uzak Tutar


  Sarımsak gerçekten ağır kokusu ile beraber sivrisinekler olsun, böcekler olsun pek çok zararlıyı uzak tutmada etkilidir. Yaklaşık dört diş sarımsak döveçte iyice ezilir ve bir bardak su içerisine konulur. Sarımsak ve sudan oluşan bu karışıma bebek şampuanı ilave edilir. İyice köpürtülüp karışım vücudun açıkta kalan bölgelerine masaj yapılarak sürülür. Kokusu ve şampuanın tutucu etkisi ile beraber sinekler yaklaşamayacaktır.

 4. 4 Etkisi Kısa Sürse de Papatya'da Etkilidir


  Sivrisinekler ile mücadele de bir diğer yöntem de papatya. Başlarından kesilen papatyalar su içerisinde 5-6 dakika kadar bekletilip, yıkandıktan sonra sineklerin ısırma ihtimali olan bölgelere sürülür. Papatya sivrisineklere karşı herne kadar etkili olsa da etkisi çok kısa sürmektedir. Bu yüzden saatte bir tekrar sürülüp korunma sağlanabilir.

 5. 5 Hiç Birşey Yoksa Lavanta da Etkili Bir Yöntem


  Standart kullandığınız nemlendiricinizi avucunuza sürüp, üzerine bir iki damla kadar lavanta yağı akıtıp bu haliyle karışımı sivrisineklerin ısırabileceği yerlere sürün. Lavanta kokusu ve aroması ile sivrisinekleri uzak tutacaktır.

  Beş yöntemde de tahrişlik, kızarıklık vb. gibi etkiler görürseniz sonlandırın. Her ne kadar doğal da olsa yan etkiler her yöntemde olabilir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
0
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
0
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
0
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.