Spor Salonuna Gitmeden Evde Kolayca Karın Kası Nasıl Yapılır?


Spor Salonuna Gitmeden Evde Kolayca Karın Kası Nasıl Yapılır?

Herhangi bir çalışma aleti gerektirmeden, ev koşullarında Karın Kası çalışmak bu kadar basit olmamıştı.

İnsanlar genellikle yaz aylarına hazırlıklı girmek amacıyla spora başlama eğiliminde bulunurlar. Kadın ya da erkek fark etmez, her bir birey daha fit bir vücuda sahip olmak ister. Tabi bu durumun içerisinde sadece yaz için değil genel olarak ta spora gitme isteği içerisinde bulunsalar da bazıları spor yapmanın başta mali olmak üzere bazı zorluklarına katlanmaya üşenirler. Bu yüzden ev koşullarında, belki spor salonu kadar etkili olmasa da bir kenardan kas ve diğer aktiviteleri yakalamaya çalışırlar.

Karın Kası Nasıl Yapılır?

Karın kası, sadece spor yapmak ile gerçekleşecek bir durum değildir. Etkili bir sonuç almak istiyorsanız işin içerisine beslenme takviyesini de almak zorundasınız. Çünkü yetersiz beslenme spor esnasındaki performansınızı etkileyecektir. Aynı zamanda düzensiz beslenmekte sizin dengesiz kilo almanıza ve kas yapmanıza mani olacaktır. Bu yüzden sadece spora değil aynı zamanda beslenmenize de dikkat etmek zorundasınız.

Karın Kası İçin Yapılması Gerekenler

1.Mekik

Mekiği sanırım bilmeyeniniz yoktur. Sadece karın kaslarınız için değil, yan karın, bel ve kalça kaslarınızı da bu yöntem ile geliştirebilirsiniz. Alt ve üst karın kaslarını etkileyen mekik, bel inceltmek için de oldukça tercih edilmektedir.

Mekiğin türevlerinden birisi de bisiklet mekiktir. Bacaklarınızı bisiklet pedalı çevirir gibi hareket ettirirken, elleriniz iki şakağınıza temas halinde bacak hareketlerinizin tersine olacak şekilde gelmesidir.

2.Ters Mekik

Normal mekik hareketine göre biraz daha karın kaslarınızın kasılacağı bir harekettir. Bu sayede alt karın kaslarınız daha çok çalışacaktır. Yalnız ufak bir uyarı, sırtta, boyunda ve belde problemi olan kişiler için mekik hareketi pek tavsiye edilmez. Bunun yerine squat ya da aletler ile daha kolaylaştırılmış mekik hareketi yapabilirler.

Bir diğer türevi de ters mekikten farklı olarak, havada bacaklarınızı bir aşağı bir yukarı şekilde hareketlendirmek. Flutter kicks olarak ta bu egzersiz isimlendirilmektedir.

3.Plank

Görünüşte oldukça basit gibi görünen ama harekete durduğunuzda yer yer zorlanacağınız bir çalışma egzersizi. Şınava benzer bir duruş. Ancak dirsekler omuz genişliğinde açılı halde sabit, ayaklar yine omuz genişliğinde ayak uçları ile sabit bir şekilde yapılmaktadır.

 

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Değil Hoş Değil
0
Hoş Değil
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Efsane Efsane
1
Efsane
Komik Komik
0
Komik
Yaratıcı Yaratıcı
2
Yaratıcı
Inanılmaz Inanılmaz
3
Inanılmaz
Sevdim Sevdim
3
Sevdim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

İçeriğinizin Tarzını Seçin
Kişisel Test
Kişiliği hakkında ortaya bir şeyler çıkarmalı sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Makale
Bilgili olduğunuz bir konuyu hikayeleştirin içerik tarzı
Liste
Klasik liste oluşturmalı içerik tarzı
Oylanabilir Liste
Liste içerik tarzı fakat okuyucular Listelere yorum yapabilir ve oylayabilir.